|
Күні: 14.11.2018ж Сынып: 3 Пәні:Әдебиеттік оқу 29-сабақ |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Мұғалім: Байшапанова С.А |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жас уақытта көңіл – гүл. Ғылымға көңіл бөлсеңіз. Абай Құнанбаев. |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану. |
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: сөйлеу барысында мақалдарды қолдана алады. Көптеген оқушылар: сөйлеу барысында мақалдардың қолдану дағдысын біледі. Кейбір оқушылар: сөйлеу барысында вербальды емес (ым-ишара) тілдік құралдарды қолдана алады. |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Уақыттың, жастық шақтың қадірін түсіну |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика. Дүниетану |
|
||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
||
|
Алдыңғы білім |
Жыл басы (ертегі) |
|
||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Қол алысып, қане, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру.
«Ашық мкрофон» әдісі арқылы үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. |
|
||
|
Сабақтың ортасы 27 минут |
(МК; Ұ; ). 1-тапсырма «Ой қозғау»
(С) 2-тапсырма «Кел, тыңдайық» әдісі арқылы Абай атаның жас кезінде неге көңіл бөлу керек екенін тыңдайық.
(МК; Т;) 3-тапсырма «Ой толғау» әдісі арқылы топпен ұйымдастырылады.
1-топ «Дүние де өзі, мал да өзі, Ғылымға көңіл бөлсеңіз....» деген ақын ойын қалай түсінетің туралы ойларыңмен бөліс. 2-топ Мәтінді оқып, тапсырманы орында.
Бүгін Сәуле тағы да өлеңді жаттамай келді. Не істеуі керек? Мұғалім басқа балалардан сұрағанша, өлеңнің бір шумағын ғана жаттап үлгерді-ау, әйтеуір. Сәуле өзінің тапқырлығына мәз болды: бұл жолы да «екілік» алудан аман қалды.
Сәулеге не дер едің? Айтар ойыңды нақыл сөздерді қолданып жеткіз. 3-топ Оқулықтағы суретке қарап, суретпен байланыстырып жас кезде алған білімнің пайдасы туралы нақыл сөздерді қолданып, ойыңмен бөліс Бағалау «Екі жұлдыз, 1 тілек» Сергіту сәті «Көңілді күн» әніне билеу (МК;Ө;). 4-тапсырма. «Ойлан тап» ойыны Өлеңнен Абай атаның өсиет, нақыл сөздерін теріп жаз Смайлик
(Ж) Өлеңдегі нақыл сөздерді пайдаланып, диалог құрастыр Жұптық бағалау
Үй тапсырмасы. Өлеңді жаттау. |
сурет
үнтаспа
Топтық тапсырма
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Сұрақтар ілмегі» әдісі Оқушы өткен тақырыпты түсінбеген, не болмаса ойландырып жүрген сұрақтары болса, ашық айтады Рефлексия
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғылымға көңіл бөлсеңіз. Абай Құнанбаев.
Ғылымға көңіл бөлсеңіз. Абай Құнанбаев.
|
Күні: 14.11.2018ж Сынып: 3 Пәні:Әдебиеттік оқу 29-сабақ |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Мұғалім: Байшапанова С.А |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жас уақытта көңіл – гүл. Ғылымға көңіл бөлсеңіз. Абай Құнанбаев. |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану. |
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: сөйлеу барысында мақалдарды қолдана алады. Көптеген оқушылар: сөйлеу барысында мақалдардың қолдану дағдысын біледі. Кейбір оқушылар: сөйлеу барысында вербальды емес (ым-ишара) тілдік құралдарды қолдана алады. |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Уақыттың, жастық шақтың қадірін түсіну |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика. Дүниетану |
|
||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
||
|
Алдыңғы білім |
Жыл басы (ертегі) |
|
||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Қол алысып, қане, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру.
«Ашық мкрофон» әдісі арқылы үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. |
|
||
|
Сабақтың ортасы 27 минут |
(МК; Ұ; ). 1-тапсырма «Ой қозғау»
(С) 2-тапсырма «Кел, тыңдайық» әдісі арқылы Абай атаның жас кезінде неге көңіл бөлу керек екенін тыңдайық.
(МК; Т;) 3-тапсырма «Ой толғау» әдісі арқылы топпен ұйымдастырылады.
1-топ «Дүние де өзі, мал да өзі, Ғылымға көңіл бөлсеңіз....» деген ақын ойын қалай түсінетің туралы ойларыңмен бөліс. 2-топ Мәтінді оқып, тапсырманы орында.
Бүгін Сәуле тағы да өлеңді жаттамай келді. Не істеуі керек? Мұғалім басқа балалардан сұрағанша, өлеңнің бір шумағын ғана жаттап үлгерді-ау, әйтеуір. Сәуле өзінің тапқырлығына мәз болды: бұл жолы да «екілік» алудан аман қалды.
Сәулеге не дер едің? Айтар ойыңды нақыл сөздерді қолданып жеткіз. 3-топ Оқулықтағы суретке қарап, суретпен байланыстырып жас кезде алған білімнің пайдасы туралы нақыл сөздерді қолданып, ойыңмен бөліс Бағалау «Екі жұлдыз, 1 тілек» Сергіту сәті «Көңілді күн» әніне билеу (МК;Ө;). 4-тапсырма. «Ойлан тап» ойыны Өлеңнен Абай атаның өсиет, нақыл сөздерін теріп жаз Смайлик
(Ж) Өлеңдегі нақыл сөздерді пайдаланып, диалог құрастыр Жұптық бағалау
Үй тапсырмасы. Өлеңді жаттау. |
сурет
үнтаспа
Топтық тапсырма
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Сұрақтар ілмегі» әдісі Оқушы өткен тақырыпты түсінбеген, не болмаса ойландырып жүрген сұрақтары болса, ашық айтады Рефлексия
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















