Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Халықаралық ойындар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Жангалиева Рысгул Алдабергеновна
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Жақсыбай негізгі орта мектебінің дене шынықтыру пәнінің мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар
2-бөлім Тақырыбы: Халықаралық ойындар |
Мектеп: |
|
|
|
|||
Уақыты:40 минут |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
|||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|
|||
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақ - саттары |
9.2.4.4 дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді бағалау және салыстыра білу |
|
|
|
|||
Сабақ мақсаттары |
|
|
|
|
|||
Бағалау критерийі |
Оқушылардың барлығы орындай алады: |
|
|
|
|||
|
|
|
|
||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
|
|
|
||||
Оқушылардың кейбірі орындай алады: |
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика және терминология: Аут, блок, волейбол торы, жолақты баспау, орын айырбастау, ойыншы айырбастау |
|
|
|
|||
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
|
|
||||
Неге екенін айта аласындар ма?
|
|
|
|
||||
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
|
|
|||
Пән аралық байланыс |
Физика (траектория, жылдамдық, иілгіштік, тартылу күші, серпініс), Биология (бұлшық еттердің жұмысы, қанның айналымы) Геометрия(есептеп,көздеу,дәлділік) |
|
|
|
|||
Алдын ала оқыту |
9.1.2.2 қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық деңгейде негіздеу және қолдана білу |
|
|
|
|||
Жоспар |
|
|
|
|
|||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
||
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру сәті -сапқа тұру - амандасу -түгендеу -спорт киімін тексеру - қауіпсіздік ережелерімен және де бүгінгі таақырыппен таныстыру - денсаулық жағдайларын анықтау Жаттығу түрлері -жүрістегі жаттығулар -зал кеңістігінде спорттық жүгіру -жүгіруде орындалатын жаттығулар - демді қалыпқа келтіру,дене бұлшықеттерді босату жаттығулары -сыныпты сапта тұрғызып үшке саналтып,үш қатарға тұрғызып жалпы дамыту жаттығуларын орындату |
Ысқырық, доп, волейбол торы, уақыт өлшегіш |
|
|
|
||
Сабақтың Ортасы 25 мин.
|
№1 тапсырма: Топтық жұмыс -Оқушыларды топтарға бөліп,бір команда залдың бір бұрышында,екінші команда екінші бұрышында допты беріп қабылдау әрекеттері Дескрипторлар: -Бір команда оқушылары допты жоғарыдан береді келесі команда төменнен қабылдайды,осы жүйе бойынша саппен ауысып отыра допты қабылдап береді. -Жаттығуды дұрыс орындау арқылы жетілдіру шегіне жете береді. №2 тапсырма: Жұптық жұмыс.
Дескрипторлар:
№3 тaпсырмa: Топтық жұмыс.
Дескрипторлар:
|
Ысқырық, доп, волейбол торы, уақыт өлшегіш, есеп тақтасы, төреші жалаушалар, ноутбук |
|
|
|
||
Сабақтың соңы
5 мин. |
Сапқа тұрғызып зал кеңістігінде шапшаң спорттық жүріс, баяу жүгіру, қолдың, аяқтың бұлшық еттерін босаңсытып қалыпқа келтіру. Демді қалыпқа келтіру. Бір минут стратегиясы бойынша балалардың эмоциялық жағдайын қалыпқа келтіру. Жалпы сабаққа баға беру. Оқушылардың өзін өзі бағалау, бірін – бірі бағалау, мұғалімнің әдістемелік нұсқаулығы бойынша қателерін түзету. Жетістік сатысы арқылы балалардың мақсатқа қол жеткізуін бағамдау белгілеуіш бар карточка арқылы жүргізіледі(сабақ мақсатын толық игердім деуші оқушылар- ! , толық игермедім – ?! , мақсатқа жеткен жоқпын – ??) |
Залдың бос кеңістігі, Ысқырық, уақыт өлшегіш |
|
|
|
||
Қосымша мәлімет |
|
||||||
Саралау- Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспар- лайсыз? Қабілеті жоғары бала- лардың алдына қандай міндет қоюды көздейсіз? Қабілеті төмен оқушыларды қалай қолдайсыз? |
Бағалау-балалардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс, техникалық қауіпсіздік сақтау ережесі. |
|||||
Қабілет деңгейлеріне байланысты оқушыларды А,В,С топтарына бөліп , А деңгейіне жоғары қабілетті қиындау тапсырма беріп, В деңгейіне орташа тапсырма беріп, С деңгейіне жеңілдетілген тапсырма беріледі. Топқа қабілеті әр деңгейдегі оқушыларды саралап,бір топқа жинақтау. Мысалы:Допты ойынға қосуды деңгейіне сәйкес әр түрлі қашықтықта беруге рұқсат етіледі. Көшбасшылар арқылы қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсету. Қозғалу тәжірибесін әділ бағалау. |
Сабақтың барысында оқушылыр өзін-өзі, бір-бірін және топтар арасында бағалау үстінде болады. Сабаққа қатыспайтын оқушылар мұғалімнің көмекшісі ретінде төрелікте, ақпарат іздеуде болады. |
Физика, биология,геометрия Жаттығу орындауда, ойын барысында бір біріне құрмет көрсете отырып қауіпсіздік ережесін сақтайды. |