|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№83 сабақ.Судың қасиеті. «Көкқұтанның ақылы» Пошшо Қожа |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыйым сөздерді біледі және қолданады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Көп еңбек еткенге бақыт басын сиеді.» (Леонардо да Винчи)
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді пысықтау 9-тапсырма «Көңіліңді, бойыңды бұлақтай таза сақта» берілген тақырып бойынша эссе жаз ФС тапсырмасы Жаңа тақырып 1-тапсырма «Пікір білдір» тапсырмасы. Оқулықтағы 86 беттегі өлеңді оқиды. -Неліктен Сүлейменді судың иесі деп атаған? ЕБҚ Мақсаты: аңыздар туралы ойын білу Су патшасы Сүлеймен дегенді естігенсің бе? ЕБҚ Мақсаты: оқу техникасын реттеу 2-тапсырма «Көкқұтанның ақылы» мәтінін достарыңа оқып бер ЖИ: «wordwall.» ойыны 3-тапсырма Сүлеймен патша киелі суды ішуден неге бас тартты? Пікір білдір. Үлгі: Өйткені, киелі суды ішіп, дос-жаран, туыстарсыз мәңгі өмір қызық емес екенін түсінді Саралау: нәтиже 4-тапсырма Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жаз
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Суды үнемдеу дегенді қалай түсінесің? Осы бағытта қандай ұсыныстар айтар едің? ТОп алдында сөйлеуге дайындал. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Пікір білдіреді Тапсырманы орындайды Жұмыс нәтижесіне қарай бағаланады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: «Көңіліңді, бойыңды бұлақтай таза сақта» берілген тақырып бойынша эссе жазады-1б
Дескриптор: Өлеңді оқып, өз пікірін білдіреді-1б Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Сүлеймен патша киелі суды ішуден неге бас тартқаны туралы пікір білдіреді-1б. Дескриптор: Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жазады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! «Көңіл күй түймедағы» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер https://wordwall.net/kk/resource/83601422 Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№84 сабақ. Суды қалай ішеді? «Жануарлар суды қалай ішеді? Жылқы. Қой. Түйе. Ешкі. Сиыр. Ит. Мысық» Сейіл Боранбаев. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану; 3.1.4.2 – сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді сахналайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Көп еңбек еткенге бақыт басын сиеді.» (Леонардо да Винчи)
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді пысықтау 5-тапсырма Суды үнемдеу дегенді қалай түсінесің? Осы бағытта қандай ұсыныстар айтар едің? ТОп алдында сөйлеуге дайындал ФС тапсырмасы Жаңа тақырып Шығармашылық жұмыс 1-тапсырма Су сөзіне қатысты 5 сөз және 5 сурет ойластырыңдар. Мысалы: көл, мөлдір су...... ЕБҚ Мақсаты: әңгімелеу түрлерін меңгерту Су туралы сурет салып,оны әңгімелеп бер ЕҚБ Мақсаты: ереже құрастыруды үйрету Суды ішу туралы ереже құрастыр.Оны түсіндір. Адам суды қалай ішу керек? ЖИ: «wordwall.» ойыны Жұптық жұмыс 2-тапсырма Өлеңді рөлге бөліп, мәнелеп оқуға жаттық Саралау: шығармашылық Шығармашылық жұмыс 3-тапсырма «Сахналау» әдісі Мәтінді сахналаңдар. Саралау: ресурстар 4-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Өзің қандай сусын ішесің? Қандай сусын ішкен пайдалы деп ойлайсың? Берілген суреттерге қарап әңгімеле Үй тапсырмасы 5-тапсырма «Судың денсаулыққа пайдасы» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Мәтінді сахналайды Тапсырманы орындайды Ресурс: суреттер Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Суды үнемдеу туралы ұсыныстар айтады-1б
Дескриптор: Су сөзіне қатысты 5 сөз және 5 сурет ойластырады-1б Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өлеңді рөлге бөліп, мәнелеп оқиды-1б Дескриптор: Мәтінді сахналайды-1б Дескриптор: Берілген суреттерге қарап судың пайдасы туралы әңгімелейді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері https://wordwall.net/kk/resource/56468876 Жануарлар дың суреттері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№85 сабақ. Жаңбыр. «Жаңбыр жауды» Нұрсұлтан Әлімқұлов «Нөсер» Адырбек Сопыбеков |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану; 3.1.4.2 – сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын көркемсөзбен жеткізеді |
|||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Көп еңбек еткенге бақыт басын сиеді.» (Леонардо да Винчи)
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді пысықтау 5-тапсырма «Судың денсаулыққа пайдасы» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал Жаңа тақырып ФС тапсырмасы ЕБҚ 1-тапсырма Жаңбырға қатысты бес сөз ойластыр Үлгі: Су, тамшылар, нөсер, кемпірқосақ, жауын. Осы сөздерден сөйлем құрастыр. 2-тапсырма Өлеңдерді мәнелеп оқы. «Жаңбыр жауды» «Нөсер» ЕҚБ Мақсаты: өлең құрастра білуге баулу Жаңбыр туралы бес жолды өлең құрастыр Не? Қандай? Не істеді? Сөйлем Синоним 3-тапсырма Екі өлеңді салыстыр. Өлең жолдарын тауып оқы
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Саралау: тапсырма Топтық жұмыс 4-тапсырма Өлең жолдарын қара сөздерге айналдырып жаз 1.Жаңбырға қатысты Үлгі: Жаңбыр себелеп жауды 2.Бұлтқа қатысты Үлгі: аспанды бұлт қаптады 3.Тамшыға қатысты Үлгі: Мөлдір тамшылыр жылтарайды 4. Шыққа қатысты Үлгі: Таңғы шық салқын екен.
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Құраған сөйлемдерді пайдаланып, «Жаңбыр жауды» атты мәтін құрастыр.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Өлеңдерді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Тапсырманы әр бала өз деңгейінде орындайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: «Судың денсаулыққа пайдасы» деген тақырыпта өз ойын топ алдында айтады-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өлеңдерді түсініп, мәнелеп оқиды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Екі өлеңді салыстырады-1б. Өлең жолдарын тауып оқиды-1б
Дескриптор: Өлең жолдарын қара сөздерге айналдырып жазады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Данышпан үкі» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Суреттер
https://wordwall.net/kk/resource/89528608
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Инновациялық әдістер – сапалы сабақ негізі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№83 сабақ.Судың қасиеті. «Көкқұтанның ақылы» Пошшо Қожа |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыйым сөздерді біледі және қолданады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Көп еңбек еткенге бақыт басын сиеді.» (Леонардо да Винчи)
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді пысықтау 9-тапсырма «Көңіліңді, бойыңды бұлақтай таза сақта» берілген тақырып бойынша эссе жаз ФС тапсырмасы Жаңа тақырып 1-тапсырма «Пікір білдір» тапсырмасы. Оқулықтағы 86 беттегі өлеңді оқиды. -Неліктен Сүлейменді судың иесі деп атаған? ЕБҚ Мақсаты: аңыздар туралы ойын білу Су патшасы Сүлеймен дегенді естігенсің бе? ЕБҚ Мақсаты: оқу техникасын реттеу 2-тапсырма «Көкқұтанның ақылы» мәтінін достарыңа оқып бер ЖИ: «wordwall.» ойыны 3-тапсырма Сүлеймен патша киелі суды ішуден неге бас тартты? Пікір білдір. Үлгі: Өйткені, киелі суды ішіп, дос-жаран, туыстарсыз мәңгі өмір қызық емес екенін түсінді Саралау: нәтиже 4-тапсырма Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жаз
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Суды үнемдеу дегенді қалай түсінесің? Осы бағытта қандай ұсыныстар айтар едің? ТОп алдында сөйлеуге дайындал. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Пікір білдіреді Тапсырманы орындайды Жұмыс нәтижесіне қарай бағаланады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: «Көңіліңді, бойыңды бұлақтай таза сақта» берілген тақырып бойынша эссе жазады-1б
Дескриптор: Өлеңді оқып, өз пікірін білдіреді-1б Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Сүлеймен патша киелі суды ішуден неге бас тартқаны туралы пікір білдіреді-1б. Дескриптор: Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жазады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! «Көңіл күй түймедағы» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер https://wordwall.net/kk/resource/83601422 Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№84 сабақ. Суды қалай ішеді? «Жануарлар суды қалай ішеді? Жылқы. Қой. Түйе. Ешкі. Сиыр. Ит. Мысық» Сейіл Боранбаев. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану; 3.1.4.2 – сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді сахналайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Көп еңбек еткенге бақыт басын сиеді.» (Леонардо да Винчи)
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді пысықтау 5-тапсырма Суды үнемдеу дегенді қалай түсінесің? Осы бағытта қандай ұсыныстар айтар едің? ТОп алдында сөйлеуге дайындал ФС тапсырмасы Жаңа тақырып Шығармашылық жұмыс 1-тапсырма Су сөзіне қатысты 5 сөз және 5 сурет ойластырыңдар. Мысалы: көл, мөлдір су...... ЕБҚ Мақсаты: әңгімелеу түрлерін меңгерту Су туралы сурет салып,оны әңгімелеп бер ЕҚБ Мақсаты: ереже құрастыруды үйрету Суды ішу туралы ереже құрастыр.Оны түсіндір. Адам суды қалай ішу керек? ЖИ: «wordwall.» ойыны Жұптық жұмыс 2-тапсырма Өлеңді рөлге бөліп, мәнелеп оқуға жаттық Саралау: шығармашылық Шығармашылық жұмыс 3-тапсырма «Сахналау» әдісі Мәтінді сахналаңдар. Саралау: ресурстар 4-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Өзің қандай сусын ішесің? Қандай сусын ішкен пайдалы деп ойлайсың? Берілген суреттерге қарап әңгімеле Үй тапсырмасы 5-тапсырма «Судың денсаулыққа пайдасы» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Мәтінді сахналайды Тапсырманы орындайды Ресурс: суреттер Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Суды үнемдеу туралы ұсыныстар айтады-1б
Дескриптор: Су сөзіне қатысты 5 сөз және 5 сурет ойластырады-1б Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өлеңді рөлге бөліп, мәнелеп оқиды-1б Дескриптор: Мәтінді сахналайды-1б Дескриптор: Берілген суреттерге қарап судың пайдасы туралы әңгімелейді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері https://wordwall.net/kk/resource/56468876 Жануарлар дың суреттері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№85 сабақ. Жаңбыр. «Жаңбыр жауды» Нұрсұлтан Әлімқұлов «Нөсер» Адырбек Сопыбеков |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану; 3.1.4.2 – сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын көркемсөзбен жеткізеді |
|||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Көп еңбек еткенге бақыт басын сиеді.» (Леонардо да Винчи)
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді пысықтау 5-тапсырма «Судың денсаулыққа пайдасы» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал Жаңа тақырып ФС тапсырмасы ЕБҚ 1-тапсырма Жаңбырға қатысты бес сөз ойластыр Үлгі: Су, тамшылар, нөсер, кемпірқосақ, жауын. Осы сөздерден сөйлем құрастыр. 2-тапсырма Өлеңдерді мәнелеп оқы. «Жаңбыр жауды» «Нөсер» ЕҚБ Мақсаты: өлең құрастра білуге баулу Жаңбыр туралы бес жолды өлең құрастыр Не? Қандай? Не істеді? Сөйлем Синоним 3-тапсырма Екі өлеңді салыстыр. Өлең жолдарын тауып оқы
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Саралау: тапсырма Топтық жұмыс 4-тапсырма Өлең жолдарын қара сөздерге айналдырып жаз 1.Жаңбырға қатысты Үлгі: Жаңбыр себелеп жауды 2.Бұлтқа қатысты Үлгі: аспанды бұлт қаптады 3.Тамшыға қатысты Үлгі: Мөлдір тамшылыр жылтарайды 4. Шыққа қатысты Үлгі: Таңғы шық салқын екен.
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Құраған сөйлемдерді пайдаланып, «Жаңбыр жауды» атты мәтін құрастыр.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Өлеңдерді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Тапсырманы әр бала өз деңгейінде орындайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: «Судың денсаулыққа пайдасы» деген тақырыпта өз ойын топ алдында айтады-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өлеңдерді түсініп, мәнелеп оқиды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Екі өлеңді салыстырады-1б. Өлең жолдарын тауып оқиды-1б
Дескриптор: Өлең жолдарын қара сөздерге айналдырып жазады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Данышпан үкі» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Суреттер
https://wordwall.net/kk/resource/89528608
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз














