Іскерлік біліктілік ойын – практикум «XXI ғасыр мектебіндегі білім алушылардың моделі»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Іскерлік біліктілік ойын – практикум «XXI ғасыр мектебіндегі білім алушылардың моделі»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Білім беруді ізгілендіру жағдайында білім беру процесіне қатысушылар» үлгісін (моделін) құру, жасау.
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Мұғалім өзінің білімін үздіксіз көтеріп

отырғанда ғана мұғалім, оқуды, ізденуді

тоқтатысымен оның мұғалімдігі де жойылады»

К.Д. Ушинский




Мектеп: №120. Б. Момышұлы атындағы жалпы орта мектеп

Мұғалім: Клушева Гулнур Өсербайқызы


23.11.2017 жыл

Сабақтың тақырыбы

Іскерлік біліктілік ойын – практикум «XXI ғасыр мектебіндегі білім алушылардың моделі»

Сабақтың мақсаты

«Білім беруді ізгілендіру жағдайында білім беру процесіне қатысушылар» үлгісін (моделін) құру, жасау.

Күтілетін нәтижесі

Құрды.жасады

Әдіс- тәсілдер

1 .Топқа бөлу

2.Жұптық жұмыс

3.Миға шабуыл

4. Дебат

5. Кері байланыс

Енгізілген модульдер

.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

.Оқытуды басқару және көшбасшылық.

.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Сабақтың көрнекілігі:

карточкалар слайд, А4 парағы, плакат маркер,стикерлер, кері байланыс парағы, топ ережесі.

Сабақтың барысы:

Уақыты:

Мұғалім іс- әрекеті

Ііс- әрекеті

1 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастық атмосферасын құру, психологиялық көңіл- күй қалыптастыру .


Ынтымақтастық атмосферасы құрылады , психологиялық көңіл -күй қалыптасады .

2 мин

Топқа бөлу: өлең жолдары арқылы топқа бөліп алу, топ басшысын, уакыт есептеушісін,баяндамашы, топ мүшелерімен таныстыру.

Топқа бөлінеді.

Әр топ топтпрына атын қояды.

Топ басшысын, уакыт есептеушісін,баяндамашыны, топ мүшелерін таныстыру

5 мин

Педагогтардың кәсіби деңгейін арттырудың қазіргі интерактивті әдістері

Әдістемелік жұмыс пен кәсіби шеберлігін арттыру барысындағы жұмыстар әрқашан жаңарып отырады: бақылау функциясы педагогтарға көмек көрсету функциясымен, олардың іс тәжірибесіне назар аудару оларда өзіндік шығармашылық әрекеттер қалыптасуымен алмасады.кадрлармен жұмыстың белсенді түрлері: іскерлік ойындар,ой түрткілер,КВН түріндегі дискуссиялар,педагогикалық ринг,педагогикалық қонақжай,т.б. олар кері байланысты жүзеге асырумен, ашық пікір алысуға мүмкіндігімен құндылы,нақты жағдайларды талдауға мүмкіндік береді,сөзжарыс мәдениетіне үйретеді,ұжымды нығайтады, қарым қатынасты жақсартады.

Іскерлік ойын - ол нақты жағдайға барынша жақындатылған, жылдам педагогикалық дұрыс шешімдер қабылдау білігін қалыптастырып,қатені аңғарып, оны жоюға үйретеді. Іскерлік ойындарды педагогикалық шеберлікті жетілдіруге қолданады. Оның ролдік және сайыстық ойын түрлері бар.іскерлік ойындарының құрылымы белгілі бір мақсаттарды, ойын міндеттерін,ережелерін,барысын айқындайтын дайындық кезеңі,рольдерге байланысты қатысушыларды таңдау, керекті көрнекіліктер мен жабдықтарды дайындау; қатысушылардың қажетті іс әрекетін атқаратын ойын барысы; нәтижелері талданатын ойын қорытындысы;

«XXI ғасыр мектебіндегі білім алушылардың моделі» тақырыбында қысқаша мәлімет беру.

XXI ғасыр мектебі – ұлттық рухымызды биік Ұстайтын, әлемдік білім кеңістігінде өзіндік орны бар киелі шаңырақ.

Қазіргі білім беру жүйесінің мақсаты – бәсекеге қабілетті маман дайындау. Мектеп үйрететін орта, оның сабақты түрлендіріп, тұлғаның жүрегіне жол таба білуі. Ұстаз атана білу, оны қадір тұту, қастерлеу, арындай таза ұстау - әр мұғалімнің борышы. Ол өз кәсібін, өз пәнін, барлық шәкіртін, мектебін шексіз сүйетін адам.

Француз қайраткері «Адамға оқып - үйрену өмірде болу, өмір сүру үшін қажет» дегендей оқыту процесін технологияландыру, осыған сәйкес оқу бағдарламаларын жасау, ғалымдар мен жаңашыл педагогтардың еңбектерімен танысу жұмыстары мұғалімдердің үздіксіз ізденісін айқындайды.

Әл Фараби айтқан «Тәрбиесіз берілген білім – адамзаттың қас жауы» деген нақыл сөзді ұран етіп, болашақ жастарды қоғам талабына сай, ұлттық дәстүрмен байланыстыра отырып, жастарды өнегелілікке, адамгершілікке тәрбиелеуіміз керек.

Берілген тақырып бойынша мәліметін беру.

4 шағын топ құрылып, онда қатысушылардың міндеттері анықталады:

Топ лидері, спикер, идея қозғаушы, сарапшы, сыншы,

Әр шағын топ төлқұжатын дайындайды. Онда міндеттері, төс белгісі, ұраны, әні, стратегиясы көрсетілді.

Міндеті: блоктар бойынша мәліметтер жинау.

Талдау – жасау – жүйелеу – сараптау – негіздеу - көркемдеу – қорғау - бағалау.

Сергіту сәті. Музыкалық әуен.

20 мин


Тапсырмаларды орындау (постер қорғау)


Қатысушылар

Біліктілік мінездемесі

Мектеп бітіруші

Мұғалім

Орынбасарлар

Директорлар

1

Болу керек





2

Білу керек





3

Меңгеру керек





4

Айқын,анық білгені жөн





5

Таныс болуы керек





6

Істей білуі қажет





7

Құқығы






10 мин

Сабақты қорытындылау:



Кері байланыс:

Стикер таратамын.

Стикерге сабақта болған ең үздік екі жұлдыз болған жағдайды жазып , бір ұсынысын жазады











Қатысушылар

Біліктілік мінездемесі

Мектеп бітіруші

Мұғалім

Орынбасарлар

Директорлар

1

Болу





2

Білу





3

Меңгеру





4

Айқын, анық білгені жөн





5

Таныс болуы керек





6

Істей білуі қажет





7

Құқығы











Қатысушылар

Біліктілік мінездемесі

Мектеп бітіруші

Мұғалім

Орынбасарлар

Директорлар

1

Болу





2

Білу





3

Меңгеру





4

Айқын, анық білгені жөн





5

Таныс болуы керек





6

Істей білуі қажет





7

Құқығы

















































Жиналыс 17.02.2015 64 мектеп

  1. кабинеттерді жөндеу

  2. жарқын болашақ пед. колледжге тапсыру. Суранысты. гулжанга

Эссе жазу .

  1. 9 сынып олмпиада жарысы тіл дарыны екі кезеннен тұрады.24 акпанда педколледжге

  2. оралхан бокей

  3. макатаев оқулары 43 мектеп сағ .10.00 19.02. ұлттық киімде келу керек.

  4. жыр алыбы жамбыл

  5. абай окуы

  6. ильяс окуы

  7. махамбет

  8. денгейлік курстан өткен. Сертификатын өткізу.

  9. жас мамандар (көрінгісі келген мұғалімдерге сабактар берсин.слайд аркылы өтип.улкен көлемде)бар болса сұраныс жазу

  10. ҰБТ мәселесі

  11. аттестация .акпанда шығады 38 мектепке барып методикалык көмек сурауға болады.

Портфолио .

  1. семинар. Ұбт бойынша 99 мектепте карабастау жулдыз жакта осы айдын аягында.65.64.47.99.23.9.

  2. жас маманга арналган семинар 87 мектепке

  3. гоо шымкент.горононын сайты

  4. сағындыкова кенжегул ғылыми бірлестігінің жетекшісі,орынбасары

  5. 500 тенге окулык











































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
18.12.2017
522
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі