Материалдар / Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру,Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2022
237
14 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні

Хамидова М.Т.

Күні:

9.11.2022

Сынып: 5 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.2.16 жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру;

Сабақтың мақсаты:

Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады.

Жай бөлшектерді және аралас сандарды ортақ бөлімге келтіре алады.

Күрделі жай бөлшектерді, аралас сандарды ең кіші ортақ бөлімге келтіре алады.

Бағалау критерийі

- ортақ бөлімді есептейді

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану. Жоғары деңгей дағдылары

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы:

(5-7 мин)


Сыныппен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа назарын аудару.

Сыныптағы оқушыларды

отырған орны бойынша топқа бөліп айтып өту.

1топ.

2топ.

3топ.

4 топ.

«Миға шабуыл» әдісі

Өткен сабақтағы тақырыптарды сұрақтар арқылы пысықтап алу.

Үй жұмысын сұрау.

әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.

Бұл әдісте оқушылар үйге берілген тапсырмадағы ортақ бөлінің дұрыстығын тексереді.

Үйге берілген тапсырмалардың жауабы қате болған жағдайда, мұғалім жауабын өзі айтады.


Мұғаліммен сәлемдеседі.

Оқушылар мұғалім айтып өткені бойынша топтарға бірігіеді.




Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Үй тапсырмасын орындаған оқушы есептің жауаптарын айтады, қалған оқушылар дұрыс немесе дұрыс еместігін айтады.

Егер оқушының жауабы дұрыс болмаса келесі оқушы жалғастырады.









ҚБ: мадақтау



ҚБ: мадақтау

Жарайсың,өте керемет,







ҚБ: мадақтау

Жарайсың, ақылдым, бұданда жақсы істей аласың!!!

Презентация











А4 парақтары, Led экран.








Сабақтың ортасы:

35 мин

7 мин






















12 мин















Сергіту сәті

2 мин









14 мин

«Интербелсенді әдіс»

Топтық жұмыс қосымшасымен жұмыс жасау.

Әр топтқа тест тапсырмалары беріледі. Тест жауаптарын белгілейтін жауап парағы бірге беріледі.

Жауаптарын қосымша арқылы тексеріп, топтарды бағалайды.

Тиімділігі: топпен жұмыста бір бірімен қарым-қатынасы және оқушылар өздерінің білімдерін тексере отырып, ұқыптылыққа,шапшаңдыққа, жылдам ойлануға дағдыланады.

«Интербелсенді әдіс»

Жұппен жұмыс

«Бірге ойлаймыз» әдісі, арнайы дайындалған тапсырма беріледі, есептерді жұптарға таратып береді.

Тиімділігі: жұптық жұмыста бір бірімен қарым-қатынас, білімдерін ортаға салады.








«Мақтау» әдісі арқылы мұғалім нұскаулық береді.







«Интербелсенді әдіс»

Жеке жұмыс

Деңгейлік тапсырмалар әдісімен

оқулықтағы есептерге нұсқаулық беру. «Фортуна дөңгелегі» әдісі арқылы тақтаға шығатын оқушының атын анықтау.

Тиімділігі: жеке жұмыста білімдерін пысықтайды, жылдамдыққа, ұқыптылыққа дағдыланады.


Тест жұмысын орындау.

1топ.

2топ.

3топ.

4 топ.

Жауап парағына белгілейді.

















Оқушылар тапсырмалардағы есептерді шығарады.













Оқушылар қасындағы жұбын жақсы сөздермен мақтап, артынан қағады.




Оқушылар тақтаға шығып жұмыс жасайды.







Дескриптор;

  • Ортақ бөлімдерінің дұрыстығын есептейді.

ҚБ: Мадақтау

Жарайсыңдар, өте жақсы

















Дескриптор:

- ортақ бөлімді есептейді

ҚБ: мұғалімнің бағалауы.





















Дескриптор:

- жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіреді




ҚБ: мұғалімнің бағалауы





Тест тапсырмалары










А6 парақтағы кесте


А4 тапсырма, Led экран, дәптермен жұмыс


Led экран, баяу музыка








Led экран, оқулықпен, дәптермен жұмыс



Сабақтың соңы:

(3 мин)

  • Рефлексия





  • Үй тапсырмасы

«Бағдаршам» әдісі


389-390

Оқушылар бүгінгі сабаққа қатысты өздеріне қалаған түсті таңдау арқылы белгілейді.





Бағалау:

Сабақ барысында әр оқушының бағалау деңгейі бар «Бағалау» парағына оқушыларды жұптық, жеке жұмыстарының орындалу күйіне қарай бағалап отырады. «Бағалау» парағың қорытындысы бойынша оқушыларды бағалаймын.

Led экран


5 сынып оқулығы

А.Е.Әбілқасымова, Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова, 2017ж.
























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!