Жай бөлшектерді қосу және азайту

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлығы: натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындай алады. Көпшілігі:аралас сандарды қосу және азайтуды орындай алады. Кейбіреулері: аралас сандарды қосу және азайтудың қасиеттерін қолданып мәтінмен берілген есептерді шығарады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5.2А бөлім: Жай бөлшектерге амалдар қолдану

6 ЖББОМ

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні:Жанаева А.Т.


Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау;

5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайту;

Сабақ мақсаттары

Барлығы: натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындай алады.

Көпшілігі:аралас сандарды қосу және азайтуды орындай алады.

Кейбіреулері: аралас сандарды қосу және азайтудың қасиеттерін қолданып мәтінмен берілген есептерді шығарады.


Бағалау критерийлері

- натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындайды;

-аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды.

Кейбіреулері: аралас сандарды қосу және азайтудың қасиеттерін қолданып мәтінмен берілген есептерді шығарады.


Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика және терминология:

Жай бөлшек, бөлшектің алымы,бөлшектің бөлімі,ортақ бөлім,толықтауыш көбейіткіш, қосу,азайту,т.б.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу (азайту) үшін ,... керек; - бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу (азайту) үшін,... керек; - толықтауыш көбейткішті табу үшін ,... керек; - бірінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші ... болады;


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау.

Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет көрсетуге тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыстар

Информатика

АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім


5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;


Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Басы


І. Ұйымдастыру кезеңі.Үй тапсырмасын тексеру.

«Ширату жаттығулары» әдісі арқылы оқушылар алдыңғы біліммен бүгінгі сабақты ұштастырып оқу мақсатын ашады.

1.Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай қосамыз? Мысал келтіріңдер.

2.Бөлімдері бірдей аралас сандарды қалай азайтамыз?

Мысал келтіріңдер.


Математика

кітабы (2017)

А.Е.Әбілқасымова









Сабақтың

ортасы
























3. Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қалай азайтамыз?

Мысал келтіріңдер.

4.Бөлімдері бірдей аралас сандарды қалай қосамыз?

5. Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қалай қосамыз?

6. Натурал саннан жай бөлшекті қалай азайтады?



(МК) 1-Тапсырма. «Бірлесе үйрену» әдісі. Әрбір оқушы өз үлесін қосып, басқаларға өз білгенімен,

Тауардың жәшігімен бірге есептегендегі массасы 35 кг, жәшіксіз тауардың өз массасы 29 .Жәшіктің массасын табыңдар.

ҚБ.Екі жұлдыз,бір тілек.



2-тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар

А деңгейіне: №494(1,4)

В деңгейіне: № 495(3,4)

С деңгейіне:№497



ҚБ. Басбармақ


(ЖЖ) 3-тапсырма. «Джигсо» әдісі.Бұл әдістің артықшылығы-топта жұмыс істеуге арналған құрылым ұсынып, сөйлеу және тыңдау дағдыларын қамтамасыз етеді.

Оқушы сабаққа 2 сағат дайындалды. Осы уақыттың 1 сағ-да ол математикадан үй тапсырмасын орындады, бұдан 7/12 сағ-қа кем уақытын тарих кітабын оқуға жұмсады, қалған уақытында әдебиет сабағына дайындалды.Оқушы әдебиет сабағына дайындалуға қанша уақыт жұмсады?



ҚБ. Смайликтер






Үлестірме материалдар













Рефлекция


Мен тақырыпты меңгердім, маған сабақ ұнады..

Тақырыпты түсіндім, бірақ есептерді шешкен кезде қиналамын.

Сабақ маған түсініксіз болды.

Үй жұмысы:

494 (1,3), №495 (1,2)






СShape1 аралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

1-Т.Қарқын тәсілі.Кейбір оқушылар жылдам жұмыс жасайды,қосымша тапсырмаларды талап етеді.

2-Т.Тапсырма тәсілі білім деңгейі әр түрлі оқушыларға арналған тапсырмалар беріледі. Оқушылардың қажеттілігіне қарай көмек көрсету немесе күрделі тапсырма беріп дамыту.

3-Т.Диалог және қолдау көрсету тәсілі арқылы кейбір оқушыларға көмек қажет болады.

ҚБ. Басбармақ

ҚБ. Смайликтер

ҚБ.Екі жұлдыз,бір тілек.

Оқушылардың денсаулығын және қауіпсіздік техникасының сақталуын қадағалау



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.12.2018
462
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі