Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Тарау: 8 |
Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
||||||||||||||
|
Күні |
|||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сагидуллаева З.З. |
||||||||||||||
|
Сынып |
5 |
Қатысқандар: 15 |
Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жамандыққа жақсылық көрсету. |
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
(5.Т/А1) Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. (5.Т/А6.) Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі) |
Барлық оқушылар орындай алады: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады. |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: диалогке даярлықсыз қатысып, өз пікірін білдіреді. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: тақырыпты болжайды, анықтайды, суреттейді, сұрақ қояды, өз пікірін еркін білдіреді. |
||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдер: өсиет, бақиласып |
|||||||||||||||
|
Диалог құруға арналған сұрақтар:
- Жақсы сөз айту,
жақсылыққа жата ма? -Ендеше жақсылық пен жамандық туралы ойланып көрейік. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қамқорлық көрсету. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Жақсылық» жайлы не білетінін сұрау. |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||
|
2 мин 5 мин 3 мин |
1-әрекет. Сыныптың жағымды ахуалын қалыптастыру үшін «Бір қадам алға» тренингі. 2-әрекет. «Сәлемдеме жіберіңіз» ширату жаттығулары. Бағалау критерийі: - оралған қағаздың қабатын ашады; -сұраққа жауап береді. Осылайша затты. Тірек сөздерді анықтап, тақырыпты болжайды. 3-әрекет. «Сөз кезегі менде» әдісі бойынша
- жақсылық жасау
адам жасына байланысты ма? - жақсылық, жамандық деген ұғымдарды қалай түсінесіздер? Оқушыларға сұрақ қойылады: Дескриптор: - жақсылық пен жамандық туралы ойланады; -сұрақтарға жауап береді; -жауаптар бойынша тақырыпты пайымдайды. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
«Білім аралы» әдісі Мақсаты Оқушылардың «Көңілсіздік», «Қуаныш» Күту», Қанағаттану» сияқты көңіл-күйлері арқылы тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанына көз жеткуізу үшін өздерін бағалату |
Түрлі түсті карточкалар Суреттер |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
|||||||||||||||
|
5 мин 5 мин |
Оқырдың алдында Осы мәтінде кездестіремін деп ойлайсыз? Мәтінмен танысады. Жұптық жұмыс: 4- әрекет.
Дескриптор: -түсінеді; -кейіпкерді анықтайды; -тірек сөздерді бөліп көрсетеді; -әңгімені қорытындылайды. |
«Білім аралы» әдісі Мақсаты Оқушылардың «Көңілсіздік», «Қуаныш» Күту», Қанағаттану» сияқты көңіл-күйлері арқылы тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанына көз жеткуізу үшін өздерін бағалату
|
Қолдан сызылған карта. Стикерлер
|
||||||||||||
|
6 мин |
5- әрекет. «Попкорн» 1.«Жамандық пен жақсылық өмірде бірге жүреді»,-дейді, ал Сіз қалай ойлайсыз? Қайсысы жеңеді? 2. «Жақсылық» жеңу үшін адам не істеу керек? 3. Жақсы адам болып өсу үшін бойымызда қандай қасиет болуі тиіс? Бағалау критерийі: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. Дескрипторы: -сұраққа жауап береді; - диалогке даярлықсыз қатысады; - эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады; -пікірін білдіреді. |
«Білім аралы» әдісі Мақсаты Оқушылардың «Көңілсіздік», «Қуаныш» Күту», Қанағаттану» сияқты көңіл-күйлері арқылы тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанына көз жеткуізу үшін өздерін бағалату
|
Орындық |
||||||||||||
|
Сабақ аяғы |
|||||||||||||||
|
15 мин |
6- әрекет. «Бір минут» Оқушылар кезек бойынша бір минут ішінде сабақ тақырыбын тоқтаусыз, қайталаусыз, қатесіз сөйлейді. Дескрипоры: -Оқушылар тоқтаусыз сөйлейді; - қайталаусыз сөйлейді; - қатесіз сөйлейді. |
7-әрекет. Рефлексия «Бес саусақ» Бас бармақ- Не үйрендім? Балан үйрек - Қандай әсер алдым? Ортан терек – Не ұнамады? Шылдыр шүмек – Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кішкентай бөбек - Келесі сабақта қалаймын... |
А4 фортатағы бес саусақтың сызбасы |
||||||||||||
|
3 мин |
Үй тапсырмасы. Балалар, өздеріңіздің жасаған жақсылықтарыңызды суретке салып әкелсеңіздер. Жақсылық жасаудан шаршамайық! |
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жамандыққа жақсылық көрсету.
Жамандыққа жақсылық көрсету.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Тарау: 8 |
Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
||||||||||||||
|
Күні |
|||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сагидуллаева З.З. |
||||||||||||||
|
Сынып |
5 |
Қатысқандар: 15 |
Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жамандыққа жақсылық көрсету. |
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
(5.Т/А1) Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. (5.Т/А6.) Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі) |
Барлық оқушылар орындай алады: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады. |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: диалогке даярлықсыз қатысып, өз пікірін білдіреді. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: тақырыпты болжайды, анықтайды, суреттейді, сұрақ қояды, өз пікірін еркін білдіреді. |
||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдер: өсиет, бақиласып |
|||||||||||||||
|
Диалог құруға арналған сұрақтар:
- Жақсы сөз айту,
жақсылыққа жата ма? -Ендеше жақсылық пен жамандық туралы ойланып көрейік. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қамқорлық көрсету. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Жақсылық» жайлы не білетінін сұрау. |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||
|
2 мин 5 мин 3 мин |
1-әрекет. Сыныптың жағымды ахуалын қалыптастыру үшін «Бір қадам алға» тренингі. 2-әрекет. «Сәлемдеме жіберіңіз» ширату жаттығулары. Бағалау критерийі: - оралған қағаздың қабатын ашады; -сұраққа жауап береді. Осылайша затты. Тірек сөздерді анықтап, тақырыпты болжайды. 3-әрекет. «Сөз кезегі менде» әдісі бойынша
- жақсылық жасау
адам жасына байланысты ма? - жақсылық, жамандық деген ұғымдарды қалай түсінесіздер? Оқушыларға сұрақ қойылады: Дескриптор: - жақсылық пен жамандық туралы ойланады; -сұрақтарға жауап береді; -жауаптар бойынша тақырыпты пайымдайды. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
«Білім аралы» әдісі Мақсаты Оқушылардың «Көңілсіздік», «Қуаныш» Күту», Қанағаттану» сияқты көңіл-күйлері арқылы тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанына көз жеткуізу үшін өздерін бағалату |
Түрлі түсті карточкалар Суреттер |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
|||||||||||||||
|
5 мин 5 мин |
Оқырдың алдында Осы мәтінде кездестіремін деп ойлайсыз? Мәтінмен танысады. Жұптық жұмыс: 4- әрекет.
Дескриптор: -түсінеді; -кейіпкерді анықтайды; -тірек сөздерді бөліп көрсетеді; -әңгімені қорытындылайды. |
«Білім аралы» әдісі Мақсаты Оқушылардың «Көңілсіздік», «Қуаныш» Күту», Қанағаттану» сияқты көңіл-күйлері арқылы тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанына көз жеткуізу үшін өздерін бағалату
|
Қолдан сызылған карта. Стикерлер
|
||||||||||||
|
6 мин |
5- әрекет. «Попкорн» 1.«Жамандық пен жақсылық өмірде бірге жүреді»,-дейді, ал Сіз қалай ойлайсыз? Қайсысы жеңеді? 2. «Жақсылық» жеңу үшін адам не істеу керек? 3. Жақсы адам болып өсу үшін бойымызда қандай қасиет болуі тиіс? Бағалау критерийі: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. Дескрипторы: -сұраққа жауап береді; - диалогке даярлықсыз қатысады; - эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады; -пікірін білдіреді. |
«Білім аралы» әдісі Мақсаты Оқушылардың «Көңілсіздік», «Қуаныш» Күту», Қанағаттану» сияқты көңіл-күйлері арқылы тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанына көз жеткуізу үшін өздерін бағалату
|
Орындық |
||||||||||||
|
Сабақ аяғы |
|||||||||||||||
|
15 мин |
6- әрекет. «Бір минут» Оқушылар кезек бойынша бір минут ішінде сабақ тақырыбын тоқтаусыз, қайталаусыз, қатесіз сөйлейді. Дескрипоры: -Оқушылар тоқтаусыз сөйлейді; - қайталаусыз сөйлейді; - қатесіз сөйлейді. |
7-әрекет. Рефлексия «Бес саусақ» Бас бармақ- Не үйрендім? Балан үйрек - Қандай әсер алдым? Ортан терек – Не ұнамады? Шылдыр шүмек – Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кішкентай бөбек - Келесі сабақта қалаймын... |
А4 фортатағы бес саусақтың сызбасы |
||||||||||||
|
3 мин |
Үй тапсырмасы. Балалар, өздеріңіздің жасаған жақсылықтарыңызды суретке салып әкелсеңіздер. Жақсылық жасаудан шаршамайық! |
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













