Демо-сабақ
7-сынып
№7 сабақ.
|
Бөлім: |
5-бөлім: Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дитц Гульжан Слямбековна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа технология жетістіктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1. Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.4.5.1. Тақырып бойынша оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтайды. Тақырып бойынша оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Мұғалім«Көңіл-күйді анықтау»тренингіңнегізінде сабақ басында оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратады. |
Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл-күйін сипаттайтын сурет(смайлик),(күліп немесе езу тартып тұрған,қабағы түюлі,бейтарап,т.)салады. |
|
А 4 парағы маркерлер
|
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Жаңа технологиялардың жетістігі»жайлы слайдтар көрсетеді. «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, «жаңа технологиялар сөзіне» ассоциограмма жазғыздырады. |
. «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, «жаңа технологиялар сөзіне» ассоциограмма жазады Дескриптор -Әр оқушы тақтада ілулі тұрған плакатқа маркермен өз түсінігін жазады - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Плакат маркерлер |
||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Оқушыларды пазл арқылы топқа бөледі. |
Оқушылар топқа бөлінеді. |
|
Пазл |
||||
|
|
Мәтінді оқушыларға мұқият тыңдатады. Тыңдаған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдамасын жасатады. |
Тыңдалым: Мәтінді мұқият тыңдайды. Тыңдаған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдамасын жасайды, «Т» кестесін толтырады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -мәтінді тыңдайды - тыңдалған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдамасын жасайды -кесте толтырады.
Қ.Б. «Шапалақ» әдісі |
Аудиомәтін |
||||
|
|
(Ұ) Екі ұқсас мәтінді
оқытады. Сөздік жұмысын өткізеді. Мәтін бойынша сұрақтар
құрастыртады.
(Ұ) Мәтіндерді «Хикая картасына салғызады»
|
Оқылым: 1 - тапсырма. Екі ұқсас мәтінді оқу, сөздікке сүйене отырып түсіну. Мәтін бойынша 1 топ топ екі сұрақтан даярлап отырады. «Қар кесегі» стратегиясы арқылы сұрақтарын 1 - топ 2 - топқа екі мәтінге сүйене отырып қояды. 2-тапсырма. Оқыған мәтін негізінде«Хикая картасын толтырады
|
Дескриптор: Жалпы - 2 балл. 1. Мәтінді түсініп оқиды, сөздікпен жұмыс жасайды. 2. Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды.
Дескрипторлар: Жалпы - 2 балл.
Қ.Б. «Төрт бұрыш» әдісі
|
Мәтін
|
||||
|
|
(Ж) Тапсырма орындатады |
Жазылым 3-тапсырма. Оқшау сөздерді тап. Олардың түрлерін анықтап, тыныс белгілерін қой. |
Дескрипторлар: 1. Оқшау сөздерді табады. 2. Олардың түрлерін анықтап, тыныс белгілерін қояды. Қ.Б. «Кері байланыстың сэндвичі» әдісі
|
Мәтін
|
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа технология жетістіктері. 7-сынып .Қазақ тілі мен әдебиеті
Жаңа технология жетістіктері. 7-сынып .Қазақ тілі мен әдебиеті
Демо-сабақ
7-сынып
№7 сабақ.
|
Бөлім: |
5-бөлім: Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дитц Гульжан Слямбековна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа технология жетістіктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1. Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.4.5.1. Тақырып бойынша оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтайды. Тақырып бойынша оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Мұғалім«Көңіл-күйді анықтау»тренингіңнегізінде сабақ басында оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратады. |
Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл-күйін сипаттайтын сурет(смайлик),(күліп немесе езу тартып тұрған,қабағы түюлі,бейтарап,т.)салады. |
|
А 4 парағы маркерлер
|
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Жаңа технологиялардың жетістігі»жайлы слайдтар көрсетеді. «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, «жаңа технологиялар сөзіне» ассоциограмма жазғыздырады. |
. «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, «жаңа технологиялар сөзіне» ассоциограмма жазады Дескриптор -Әр оқушы тақтада ілулі тұрған плакатқа маркермен өз түсінігін жазады - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Плакат маркерлер |
||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Оқушыларды пазл арқылы топқа бөледі. |
Оқушылар топқа бөлінеді. |
|
Пазл |
||||
|
|
Мәтінді оқушыларға мұқият тыңдатады. Тыңдаған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдамасын жасатады. |
Тыңдалым: Мәтінді мұқият тыңдайды. Тыңдаған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдамасын жасайды, «Т» кестесін толтырады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -мәтінді тыңдайды - тыңдалған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдамасын жасайды -кесте толтырады.
Қ.Б. «Шапалақ» әдісі |
Аудиомәтін |
||||
|
|
(Ұ) Екі ұқсас мәтінді
оқытады. Сөздік жұмысын өткізеді. Мәтін бойынша сұрақтар
құрастыртады.
(Ұ) Мәтіндерді «Хикая картасына салғызады»
|
Оқылым: 1 - тапсырма. Екі ұқсас мәтінді оқу, сөздікке сүйене отырып түсіну. Мәтін бойынша 1 топ топ екі сұрақтан даярлап отырады. «Қар кесегі» стратегиясы арқылы сұрақтарын 1 - топ 2 - топқа екі мәтінге сүйене отырып қояды. 2-тапсырма. Оқыған мәтін негізінде«Хикая картасын толтырады
|
Дескриптор: Жалпы - 2 балл. 1. Мәтінді түсініп оқиды, сөздікпен жұмыс жасайды. 2. Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды.
Дескрипторлар: Жалпы - 2 балл.
Қ.Б. «Төрт бұрыш» әдісі
|
Мәтін
|
||||
|
|
(Ж) Тапсырма орындатады |
Жазылым 3-тапсырма. Оқшау сөздерді тап. Олардың түрлерін анықтап, тыныс белгілерін қой. |
Дескрипторлар: 1. Оқшау сөздерді табады. 2. Олардың түрлерін анықтап, тыныс белгілерін қояды. Қ.Б. «Кері байланыстың сэндвичі» әдісі
|
Мәтін
|
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















