Материалдар / Жаңбырлы күн .
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жаңбырлы күн .

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: түстерді ажырата алады . Көптеген оқушылар: жыл мезгілдеріне тән құбылыстарды атай алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Сәуір 2018
572
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән : Көркем еңбек Мектеп : «Береке» ЖОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі : 4-бөлім. Бізді қоршаған әлем .

Күні : 05.12.2017ж Мұғалімнің ат-жөні : Г. Керімбекова

Сынып : 1 «Ә» Қатысқандар саны : 17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы


Жаңбырлы күн .


Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдар- ламасына сілтеме)

1.2.1.1 өз идеялары мен сезімдерін айқындау үшін қарапай- ым тәсілдерді анықтап,қоршаған ортадағы кейбір визуалды элементтерді қолдану.

Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар: түстерді ажырата алады .

Көптеген оқушылар: жыл мезгілдеріне тән құбылыстарды атай алады .

Кейбір оқушылар: өз ойынан қоршаған ортадағы кейбір визуалды элементтерді қолдана алады. .

Бағалау критерийлері


Өз идеялары мен сезімдерін айқындау үшін қарапайым тәсіл дерді анықтап,қоршаған ортадағы кейбір визуалды элемент- терді қолдана алады .

Тілдік мақсаттар

Лексика және терминалогия: .

Диалогке/жазуға арналған сөз тіркесі:

-Жылдың неше мезгілі бар ?

-Жаңбыр жылдың қай мезгілдерінде жауады ?

-Жаңбыр қайда жауады ?

Құндылықтарды дарыту

Қоршаған ортаны қорғау.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Жоспарланған жоқ

Бастапқы бөлім

Оқушылар Мектепалды дайындық тобында меңгер- ген айналамен танысуда үйренген тәжірбиесіне негіздеймін .

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

7-мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Топ-топ етіп басайық,

Жалаудан күн жасайық.

Жаса –жаса жарқын күн,
Жаса –жаса алтын күн.

«Миға шабуыл» әдісі. Жұмбақ шешу.

Тырсылдап түседі,

Жер бетіне түседі.

Жер бетіне жеткен соң,

Ғайып болып кетеді. (жаңбыр)

Топқа бірігу. Үш түрлі түске бөлінеді.

1-топ «қызыл»

2-топ «сары»

3-топ «жасыл»

Топтық ереже құру.












Кеспе қағаздар





Сабақтың ортасы


23-мин


















1.т. «Сұрақтар шеңбері» әдісі. (Ұ;Ж)

-Жылдың неше мезгілі бар ?

-Жаңбыр жылдың қай мезгілдерінде жауады ?

-Жаңбыр қайда жауады ?

-Кім жаңбырдың астында жүріп көрді ?

-Жаңбырлы күні үстіміз су болмау үшін бізге не қажет ?

Дескриптор.

1.Сұрақтарға жауап бере алды.

Кері байланыс : «Бас бармақ» әдісі.

Сергіту сәті : «Жаңбыр жауды» әдісі.

2.т ҚБ. Дәптермен жұмысы. (Жеке;Ж)

Жаңа тақырып туралы мағлұмат беріп,жаңбыр лы күннің бейнесін салуды үйрету.

- Балалар біз бүгін «Жаңбырлы күннің» суретін саламыз.

-Балалар жаңбырдан соң не пайда болады ?

-Кемпірқосақтың айналасына не салуымызға болады ?

Дескриптор:

1.Жаңбырлы күннің суретін бейнелей алды.

Кері байланыс: «Көңілді смайликтер» әдісі.

3.т.Белсенді оқу.(ҰЖ )Ойын. «Күн мен жаңбыр» .

Мақсаты : Балалардың көріп естіп қабылдауын жетілдіре отырып,жылдамдыққа,жүгіруге және ереже бойынша ойнауға үйрету.Балалардың іс-әрекетке ынтасын арттыру.

-«Күн шықты!»-деген сөзге серуендеп, «Жаңбыр жауды!»-деген сөзге қол шатыр астына жиналуы керек.










смайликтер


суреттер,дәптер










Смайликтер


қолшатыр

Сабақтың соңы

5-мин

Рефлексия : «Жаңбыр тамшысы» әдісі.

-Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма ?

- Бүгінгі тапсырмадан нені үйрендік?

-Қай жұмыс сендерге қызықты болды ?

стикер


Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары

оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздіктехникасының сақталуы

Мынадай тапсырма беремін:

Түстерді атау.

Жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін айту.

Күз мезгілінде қандай түстер көбірек кездесетінін айтып береді.

Сұрақ-жауап беремін .

Тапсырмалар беремін

Қалам мен түрлі –түсті қарындаштарды ауызға салмау,көзге жақындатпау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты дұрыс қойылды

Оқушылар оқу мақсатына қол жет- кізді.

Уақыт кезеңі сақталды.

Сабақтың мақсаты шынайы болды Сабақта қолданған «Сұрақтар шеңбері»әдісі сәтті болды.

Сабақ берілген уақыт ішінде аяқталды.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі оспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)?

1.Оқушылардың тапсырмаларды дұрыс орындауы.

2.Әртапсырмаларға дискриптор жасап отыруы

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз) ?

1.Сұрақ-жауап .

2. «Миға шабуыл» әдісі.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиын- дықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет ?

1.Жұптық,топтық тапсырмаларды қолдану.

2.Кері байланыс.











Тексердім : П.Ботабекова

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!