Жануарлар және тіршілік 5-сынып қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жануарлар және тіршілік 5-сынып қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жосспары.Жас мамандарға көмекші құрал.Сабақта қолдануға болады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:

4-бөлім. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі

Педагогтің аты-жөні:

Абдрахманова.С.А.

Күні:

14.11.2022ж.

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар және тіршілік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.Т/А6.Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоциональды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру.

5.ӘТН3.Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар : Мәтіндегі негізгі қосымша ақпаратты анықтайды. Антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады.

Бағалау критерийі

Мәтіндегі негізгі қосымша ақпаратты анықтайды.

Антоним, синоним сөздерді табады.

Құндылықтарға баулу

Қоршаған ортаны таза ұстауға, Табиғатты, жан-жануарларды қорғауға баулу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

Қызығушы

лықты ояту

7 мин.

І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу




Оқушыларға тапсырма:

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтайды. Ұйымшыл боламыз десек 2 рет.

Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтайды.

Жарайсыңдар!


5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері



Сабақтың ортасы

(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жүргізеді. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Оқушылар сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады.

-Жануарлардың мінез құлықтары туралы білесің бе?

-«Жануарлардың тіршілігі»деген сөз тіркесін қалай түсінесің?

Сұрақтарға жауап береді. Сыныптастырының пікірін толықтырады.

Өз ойымен бөліседі.


Қалыптасты

рушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

.


Жеке жұмыс

1-тапсырма.Мәтінді тыңдап, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңыздар.

-Қазақ халқы бүркітті қалай қастерлеген?

-Қазақ тілінде бүркітке қатысты қанша сөз бар?

-Қыран бүркіт бейнеленген қандай затты білесің?

-Бүркітке қатысты есімдерді атаңдар?


Оқушылар мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беріп, тыңдалым материалы бойынша негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, тапсырманы орындайды.

«Қос жазба» күнделігіне 3 негізгі,3 қосымша ақпаратты теріп жазады.


Негізгі ақпарат

Қосымша ақпарат

1.

2.

3.


1.

2.

3.


Қ.Б. Дескриптор: Жалпы -4балл.

-Мәтіннен 3 негізгі ақпаратты анықтайды /2б/

-Мәтіннен 3 қосымша ақпаратты анықтайды/2б/


Ынталандыру .

5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері


Бағалау таяқшасы


ӘТН- ді түсіндіреді Синоним мен антонимдер туралы.

2-тапсырма


Тапсырманы орындатады,қадағалайды.

ЖЖ. Кестемен жұмыс

Берілген сөздердің синонимін және антонимін тауып жазыңдар


Сөз тіркестері

Синоним

Антоним

Алыс



Бүгін



Амандасу



Тіл қату



Қуану



Көп



Әдемі




ҚБ.Дескриптор: Жалпы- 4балл.

Берілген сөздердің синонимін тауып жазады /2/

Берілген сөздердің антонимін тауып жазады /2/

5-сынып оқулығы

Кесте


Бағалау таяқшасы


3-тапсырма.

«3 минуттық» эссе

0й-толғау жаздырады.


«Қазақ халқы бүркітті қалай қастерлеген?» ой-толғау жазады.

ҚБ. Дескриптор: Жалпы -2балл.

Ой-тоғау жазады.

5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері

Бағалау таяқшасы

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия


«БББ» әдісі

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.



Үй тапсырмасы: 5-тапсырма.

«БББ» әдісі


Білемін

Білдім

Білгім келеді







Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.12.2022
536
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі