Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ұлттық валюта-теңге
күні
(сабақтың тақырыбы)
|
Апта дәйексөзі:: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық валюта күні |
|
|
. Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның ұлттық ақшасына көшу тарихы, оның маңызын түсіндіру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сәлемдесу. Улттык валюта-төл тенге Казакстан Республикасы - егеменді, тауелсіз демократиялык мемлекет. Онын ез Ата Заны, мемлекеттік раміздері, улттык валютасы бар. Тауелсіздік алган елдін ен бірінші айрыкша белгісі - ултык валюта. Ол - Казакстан Республикасы колемінде пайдаланылатын занды төлем куралы. Акша - асыл казына, халык байлыты. Халкымыз тенгені бурын да пайдаланган. Ерте замандарда тенгелерді Туркістан, Тараз калаларындагы арнаулы шеберханаларда жасаган. |
Оқушылар амандасады.
Теңге валюта туралы тақпақтарын айтып шығады |
Ұлттық мүдде
Презентация |
|
Сабақ басы (10 мин) |
|
Оқушылардың тыңдалымы,және олармен бірге жұмыс жасау.Қателерін түзету |
Презентация |
|
Ортасы (15 мин ) |
Топ оқушыларымен зат алмасу,теңге арқылы ойын. 1.Яғни ақшалар мен теңгелердің суреттерін шығарып әкеліп құны арқылы заттар сату
2.ақша құны бойынша дебат ұйымдастыру. Оқушыларды екі топқа бөліп Үкімет және оппазиция тобына бөлу. Оқушылар өз ара жарыс ұйымдастыру арқылы ойларын ашық жеткізе алады.
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
Топтар ортада өз жобаларын қорғайды. |
Түрлі түсті қағаздар, Қарандаш,қаламдар. |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
“Жасанды интеллект және оған сену керек пе?” Мақсаты: Максаты:окушыларга жасанды интелекттін, озык инновациялык технологияларын таныстыру жэне онын кері асерлерін талдау. Озінін жеке зерттеуінін негізінде ЖИ колданудаты артыкшылыктар мен кемшіліктерін багалайды. Оқушыларды 3 топқа бөліп сабақ өту Яғни олар 3 жасанды интеллект түрлерін атап,олардың қандай пайда беретінін қорғау 1.атын атауы қажет 2.неге қолданылады 3 және оның ппйдасы
|
Жасанды интеллектті орнымен пайдалану бағытын оқушыларға түсіндіру Оқушылар жасаған плакаттарын қорғайды
|
Суреттер |
|
Соңы (5мин) |
Рефлекция Оқушыларға стикерлер таратылып беріледі,түсінгенін жазып,қысқаша мәлімет ретін тақтадағы ағашқа оны жапыстыру
|
Оқушылар жауабы. |
Оқушылардың сабаққа қатысқан білім деңгейіне сай бағалау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жасанды интеллект және оған сену керек пе?” Ұлттық валюта күні
Жасанды интеллект және оған сену керек пе?” Ұлттық валюта күні
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ұлттық валюта-теңге
күні
(сабақтың тақырыбы)
|
Апта дәйексөзі:: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық валюта күні |
|
|
. Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның ұлттық ақшасына көшу тарихы, оның маңызын түсіндіру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сәлемдесу. Улттык валюта-төл тенге Казакстан Республикасы - егеменді, тауелсіз демократиялык мемлекет. Онын ез Ата Заны, мемлекеттік раміздері, улттык валютасы бар. Тауелсіздік алган елдін ен бірінші айрыкша белгісі - ултык валюта. Ол - Казакстан Республикасы колемінде пайдаланылатын занды төлем куралы. Акша - асыл казына, халык байлыты. Халкымыз тенгені бурын да пайдаланган. Ерте замандарда тенгелерді Туркістан, Тараз калаларындагы арнаулы шеберханаларда жасаган. |
Оқушылар амандасады.
Теңге валюта туралы тақпақтарын айтып шығады |
Ұлттық мүдде
Презентация |
|
Сабақ басы (10 мин) |
|
Оқушылардың тыңдалымы,және олармен бірге жұмыс жасау.Қателерін түзету |
Презентация |
|
Ортасы (15 мин ) |
Топ оқушыларымен зат алмасу,теңге арқылы ойын. 1.Яғни ақшалар мен теңгелердің суреттерін шығарып әкеліп құны арқылы заттар сату
2.ақша құны бойынша дебат ұйымдастыру. Оқушыларды екі топқа бөліп Үкімет және оппазиция тобына бөлу. Оқушылар өз ара жарыс ұйымдастыру арқылы ойларын ашық жеткізе алады.
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
Топтар ортада өз жобаларын қорғайды. |
Түрлі түсті қағаздар, Қарандаш,қаламдар. |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
“Жасанды интеллект және оған сену керек пе?” Мақсаты: Максаты:окушыларга жасанды интелекттін, озык инновациялык технологияларын таныстыру жэне онын кері асерлерін талдау. Озінін жеке зерттеуінін негізінде ЖИ колданудаты артыкшылыктар мен кемшіліктерін багалайды. Оқушыларды 3 топқа бөліп сабақ өту Яғни олар 3 жасанды интеллект түрлерін атап,олардың қандай пайда беретінін қорғау 1.атын атауы қажет 2.неге қолданылады 3 және оның ппйдасы
|
Жасанды интеллектті орнымен пайдалану бағытын оқушыларға түсіндіру Оқушылар жасаған плакаттарын қорғайды
|
Суреттер |
|
Соңы (5мин) |
Рефлекция Оқушыларға стикерлер таратылып беріледі,түсінгенін жазып,қысқаша мәлімет ретін тақтадағы ағашқа оны жапыстыру
|
Оқушылар жауабы. |
Оқушылардың сабаққа қатысқан білім деңгейіне сай бағалау. |
шағым қалдыра аласыз















