Жеке және топтық ойындар

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жеке және топтық ойындар

Материал туралы қысқаша түсінік
Жеке ойындар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4-Бөлім.Қазақ ұлттық ойындары

Б. Соқпақбаев атындағы орта мектеп



Күні: 06.12.2018

Мұғалім аты-жөні: Мухамеді Олжас

Сынып: 7

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Жеке және топтық ойындар

КДМ мақсаты:

Оқушылардың әдіс-айлалық дағдыларын спорт ойындары арқылы жетілдіру.

LS зерттеу сұрақтары:

Ойын әдістері арқылы оқушылардың анализ жасау шеберліктерін қалай дамытуға болады.

Оқу мақсаты:

7.2.3.1. Әр-түрлі тактика мен стратегияларды тусіну және көрсету.

Сабақтың мақсаты:

Әр-түрлі жағдайларда өз құрамындағы оқушыларға көмек беруді үйрету.

Бағалау критерийі

Оқушылар ҚЕ сақтау.

Түрлі ойын жағдайында техникамен стратегияны қолдана отырып командалық ойын көрсете алады.

Тілдік мақсат:

Барлық оқушылар үйренеді: қазақ ұлттық ойныдарындағы өздерінің қозғалыс дағдыларын және стратегиялық ойлауын талқылай, салыстыра және талдай алады.


Пәндік лексика және терминология: ұлттық, тактика,ойыншы,шабуылдау, қорғаныс, ережелер, бағалау, адал ойын.


Диалогқа арналған пайдалы сөз тіркестері: Сендер осы ойында артықшылық алу үшін қандай стратегиялық шабуылдарды қолдана аласыңдар?

Қазақ ойындарының тарихын еске түсіре және салыстыра отырып, бұл ойындарды қазіргі заманда ойнауға бола ма?

Құндылықтарды

арттыру:








Сабақ кезінде оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру. Топта әділ жұмыс жасауға бейімдеу. Құрмет, шығармашылық, әріптесін тыңдай білу. Қарым-қатынас дағдыларын дамыту, жаттығу жасау барысында сыни тұрғыдан ойлану. Сана сезім, адалдық, басқа адамдардың ойын құрметтеу, адал болу;

Бір-бірін құрметтеу


Жалпы ғаламдық тәрбиелеу

Осы өмірге деген сезімдеріне жауаптылықпен қарау.

Пән аралық байланыс:

Биология (ойындарды ойнау барысында аяқ-қолдың икемділігін, ағзада болатын өзгерістерді анықтайды)

АКТ қолдану дағдылар


Тақырып бойынша қазақтың ұлттық ойындарын орындау кезіндегі әдісін көрсету.

Алдыңғы білім

Оқушылардың алдыңғы сыныптарда, сабақ, сондай-ақ сабақтан тыс қызметте оқыған ұлттық ойындар туралы білімдері мен түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері




Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар


Ресурстар



Сабақтық басталуы- шақыру




10 минут








Ұйымдастыру кезі.

Оқушыларды сапқа тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен, жетістік критерилерін таныстыру.

Кең алаң, проектор, ноутбук. Олар алдағы жаттығулардың алдында қызудың маңыздылығын талқылайды

Таңдалған қызметтің қауіпсіздік ережесі

Оқушылар сабақта қауіпсіздік ережесін қайталайды сақтайды. Олар алдағы жаттығулардың алдында қызудың маңыздылығын талқылайды.

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Қандай бұлшық ет топтары қызу керек….?

- Дененің қызуына дайындық белгілері…

Денешынықтыру сабағындағы қауіпсідік ережесі.


Оқушылар ҚЕ сақтай отырып тапсырманы орындайды. Жаттығулар дененің бірте-бірте дамуына ықпал етеді.

Жүру.

1.Жаттығулар дұрыс тұрақтылықтың дамуына ықпал етеді. Оқушылар арқаны түзу ұстап жүруіне көз жеткізу

- қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру.

- қолды белге қойып өкшемен жүру.

- табанның ішкі жағымен жүру;

- табанның сыртқы жағымен жүру;

- жартылай отырып жүру.


Жеңіл жүгіріс.

Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау.

1.Жалпы дамыту жаттығулары.

Оқушыларды сапқа тұрғызып ЖДЖ орындайды.

2. Арнайы жаттығулар.




Мұғалімнің көрсетуімен қайталайды.

Сабақтың ортасы - ойлану



65 минут








Оқушылар қазақ салт-дәстүрі мен әдет-ғұрпын пайдаланып, ұсынылған материалдар бойынша қозғалыс ойындары туралы әңгімелеседі

Тапсырма

«Көкпар» ойынының ережесіне сай, топқа бөлініп, балама ойын құрастырып ойнаңыздар. Екеуден жұптасып, ажырамай жүгіріп, ойын ережесімен ойнаңыз. «Салым» ретінде допты, «қазандық» ретінде жұмсақ төсенішті пайдаланыңыз.


Дескриптор Білім алушы

- Тактикамен стратегия құру кезінде командаластарымен бірге ат салысады.

- Өздеріне берілген ойын міндетін орындайды, қиын жағдайда командасына көмек көрсетеді.

- Өзінің командасы жеңісі үшін жеке-дара шабуылға шешім қабылдайды.

- Қарсыластың қазандығына жүгіріп жетеді, салым салады.

- Өзінің алаңында жүріп-ақ командасының жеңіске жетуіне мүмкіндік жасайды.




Қазақ ойындарына сілтеме:

http://igrushka.kz/vip83/kazigr1.php

Әрбір қызмет түрі үшін Үлкен бос кеңістік.








Сабақ соңы –рефлексия



5 мин





Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау.

Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім?, нені үйрендім?.

- нені толық түсінбедім?.





Қосымша ақпарат


Дифференциация - Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалай іске асырасыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардыңң материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасы





Сабақ бойынша рефлексия


Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға:



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


1:Сабаққа барлығы толығымен ынталы қатысты.


2:Оқушылардың спорт ойын түрлеріне қызығушылығы.


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сабақтың барысында қызықты ойындар өткізу.

2: Тоқсанның соңында жарыс өткізу.



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1: Кей оқушылардың жаттығу орындау кезінде дене қимылына байланысты жаттығуды орындауда қиындықтары туындайды. Олармен жеңіл жаттығуларын жиынтығын орындау




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.01.2019
894
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі