«№6 жалпы білім беру орта мектебі» КММ – сі
Сабақтың тақырыбы:
Бөлім Робототехника
Педагогтың аты – жөні: Жаксылыкова Рая Усеновна
Сыныбы,уақыты
Сабақтың тақырыбы: БҰРЫЛЫСТАР. ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
5.3.4.2 роботты көрсетілген бағытқа бұру үшін бағдарламалар жасау
Сабақтың мақсаты: Роботты көрсетілген градусқа бұру үшін программаны қалай жазу
Керек екендігін беледі
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
уақыты
Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурста
р
І кезең
5минут
Жаңа
тақырыпты
түсіндіру
20 минут
Тапсырма
орындау
15 минут
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылармен амандасып,оқушыларды түгендеу.
Өткен сабақты қайталау сұрақтары.
ГИРОСКОПИЯЛЫҚ ДАТЧИК денегіміз не?
ГИРОСКОПИЯЛЫҚ ДАТЧИК терді қандай мақсатта қолданады?
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Оқуға қажетті тақырып оқулықтағы «БҰРЫЛЫСТАР. ПРАКТИКАЛЫҚ
ЖҰМЫС» тақырыбы
Бұл тақырыпта біз сызықтық алгоритм ұғымымен танысамыз.
Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау программасын құруды
үйренеміз. Қозғалыс кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық
датчиктерді қолданамыз.
Сызықтық алгоритм – бір реттен ғана орындалатын коман да -
лардың тізбегі. Сызықтық алгоритм барысында командалар бірінен
соң бірі қатаң, белгіленген тәртіппен орындалады.
Роботтың шаршы бойымен қозғалуы
Роботтың шаршы бойымен қозғалу
алгоритмі (2-сурет).
1) 2 секунд алға қарай қозғалады.
2) Робот 900-қа оңға бұрылады.
3) 2 секунд алға қарай қозғалады.
4) Робот 900-қа оңға бұрылады.
5) 2 секунд алға қарай қозғалады.
6) Робот 900-қа оңға бұрылады.
7) 2 секунд алға қарай қозғалады.
Тапсырма
1. Қандай геометриялық фигураларды білесің? Олар
бір-бірінен несімен ерекшеленеді (1 сурет)
2. Геометриялық фигуралар жайлы біліміңді
күнделікті өмірде қолданасың ба? Мысал келтір.
3. Геометриялық фигуралардың қасиеттерін робот
қозғалысында қалай қолдануға болады?
Тапсырманы болғасын ОК EDUS платформасына
жүкте
Әрбір
оқушын
ың
жіберген
тапсырм
асына
кері
байланы
с бере
отырып,
1-10
балл
аралығы
нда
бағалай
мын.
https://yout
u.be/C2Jm
DdiApfQ