6- сынып қазақ тілі мен әдебиетінен сабақ жоспары
|
Пән |
Қазақ тілі мен әдебиеті 17.01.2023 ж |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Бекбулатова Р.Ф.,Сейткасымова Қ.С. |
|
оқулық |
Қазақ тілі 6- сынып Алматы «Мектеп» -2018 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жер астына саяхат» |
|
Оқу мақсаты: |
6.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау; 6.5.1.5 - етістіктің шақтарының (жедел өткен шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану; |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды; - етістіктің шақтарының (жедел өткен шақ) қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады; |
|
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Ресурстар |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||
|
Сабақтың басы Тіл дамыту сұрақтары Білу Жаңа сабақ
ЕРЕЖЕ!!! Сабақтың ортасы Жазылым
Бекіту: |
Ұйымдастыру кезеңі : 1.Оқушылармен амандасып, сабаққа даярлықтарын тексеру. 2. Психологиялық ахуал. «Жүректен жүрекке» әдісі.Оқушылар шеңберге тұрып,өздері қалаған сыныптастарына жүректі үлестіру арқылы бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады. Әрбір жылы сөз оқушыларды бір-бірімен достастырады,сабырлы болуға,денсаулығын сақтауға,көңілін көтеруге септігін тигізеді. 3. "Ыстық орындық" әдісі бойынша тіл дамыту сұрақтарына жауап беру. -Бір аптада неше күн бар? -Апта аттарын кім айтады? -Үйге қандай тапсырма берілді? -Бір айда неше күн бар? -Қазір қай ай? -Ауа райы қандай? -Бүгін аптаның қай күні? -Қыс айларын атаңдар. Сабақтың мақсаттарымен таныстыру: Тақырып бойынша жаңа сөздер: жарық көрді-опубликовано кейіпкер-персонаж ғылыми-научный сапар шегу-путешествовать жерасты қойнауы-подземные недра жерасты әлемі-подземный мир батыл әрекеттер-смелые действия ынты-ықыластары-энтузиазм тартымды суреттеледі -привлекательно иллюстрируется Мәтінмен мен жұмыс: 1.96-бет,2-тапсырма.Мәтінді түсініп,оқу. 2.96-бет,3-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру,негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау. 3.95-бет,Жедел өткен шақ ережесін қайталау.
4. 96-бет,4-тапсырма. Мәтіндегі етістіктерді тауып,қай шақта тұрғанын анықтау. 5.Берілген жедел өткен шақ етістіктерді жекеше,көпше түрде жіктеу. |
Тақырып бойынша жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазып алу.
Қ/бағалау «Бас бармақ» әдісі |
||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Мен ........ % жұмыс жасадым, өйткені ....... .
|
Ашық микрофон” әдісі
|
||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 97-бет,5-тапсырма жазбаша орындау,жаңа сөздерді жаттау. |
|
Қаңтардың он жетісі
Сынып жұмысы
«Жер астына саяхат»

Тіл дамыту сұрақтары:
-Бір аптада неше күн бар?
-Апта аттарын кім айтады?
-Үйге қандай тапсырма берілді?
-Бір айда неше күн бар?
-Қазір қай ай?
-Ауа райы қандай?
-Бүгін аптаның қай күні?
-Қыс айларын кім атайды?
Тақырып бойынша жаңа сөздер:
Мәтінмен мен жұмыс:
1.96-бет,2-тапсырма.Мәтінді түсініп,оқу.
2.96-бет,3-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру,негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау.
3.95-бет,Жедел өткен шақ ережесін қайталау

4. 96-бет,4-тапсырма. Мәтіндегі етістіктерді тауып,қай шақта тұрғанын анықтау.
5.Берілген жедел өткен шақ етістіктерді жекеше,көпше түрде жіктеу.
Рефлексия

Бүгін кім канша ......% жұмыс жасады?
Мен ........ % жұмыс жасадым, өйткені ....... .
Үй тапсырмасы: 97-бет,5-тапсырма жазбаша орындау,жаңа сөздерді жаттау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер астына саяхат
Жер астына саяхат
6- сынып қазақ тілі мен әдебиетінен сабақ жоспары
|
Пән |
Қазақ тілі мен әдебиеті 17.01.2023 ж |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Бекбулатова Р.Ф.,Сейткасымова Қ.С. |
|
оқулық |
Қазақ тілі 6- сынып Алматы «Мектеп» -2018 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жер астына саяхат» |
|
Оқу мақсаты: |
6.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау; 6.5.1.5 - етістіктің шақтарының (жедел өткен шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану; |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды; - етістіктің шақтарының (жедел өткен шақ) қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады; |
|
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Ресурстар |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||
|
Сабақтың басы Тіл дамыту сұрақтары Білу Жаңа сабақ
ЕРЕЖЕ!!! Сабақтың ортасы Жазылым
Бекіту: |
Ұйымдастыру кезеңі : 1.Оқушылармен амандасып, сабаққа даярлықтарын тексеру. 2. Психологиялық ахуал. «Жүректен жүрекке» әдісі.Оқушылар шеңберге тұрып,өздері қалаған сыныптастарына жүректі үлестіру арқылы бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады. Әрбір жылы сөз оқушыларды бір-бірімен достастырады,сабырлы болуға,денсаулығын сақтауға,көңілін көтеруге септігін тигізеді. 3. "Ыстық орындық" әдісі бойынша тіл дамыту сұрақтарына жауап беру. -Бір аптада неше күн бар? -Апта аттарын кім айтады? -Үйге қандай тапсырма берілді? -Бір айда неше күн бар? -Қазір қай ай? -Ауа райы қандай? -Бүгін аптаның қай күні? -Қыс айларын атаңдар. Сабақтың мақсаттарымен таныстыру: Тақырып бойынша жаңа сөздер: жарық көрді-опубликовано кейіпкер-персонаж ғылыми-научный сапар шегу-путешествовать жерасты қойнауы-подземные недра жерасты әлемі-подземный мир батыл әрекеттер-смелые действия ынты-ықыластары-энтузиазм тартымды суреттеледі -привлекательно иллюстрируется Мәтінмен мен жұмыс: 1.96-бет,2-тапсырма.Мәтінді түсініп,оқу. 2.96-бет,3-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру,негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау. 3.95-бет,Жедел өткен шақ ережесін қайталау.
4. 96-бет,4-тапсырма. Мәтіндегі етістіктерді тауып,қай шақта тұрғанын анықтау. 5.Берілген жедел өткен шақ етістіктерді жекеше,көпше түрде жіктеу. |
Тақырып бойынша жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазып алу.
Қ/бағалау «Бас бармақ» әдісі |
||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Мен ........ % жұмыс жасадым, өйткені ....... .
|
Ашық микрофон” әдісі
|
||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 97-бет,5-тапсырма жазбаша орындау,жаңа сөздерді жаттау. |
|
Қаңтардың он жетісі
Сынып жұмысы
«Жер астына саяхат»

Тіл дамыту сұрақтары:
-Бір аптада неше күн бар?
-Апта аттарын кім айтады?
-Үйге қандай тапсырма берілді?
-Бір айда неше күн бар?
-Қазір қай ай?
-Ауа райы қандай?
-Бүгін аптаның қай күні?
-Қыс айларын кім атайды?
Тақырып бойынша жаңа сөздер:
Мәтінмен мен жұмыс:
1.96-бет,2-тапсырма.Мәтінді түсініп,оқу.
2.96-бет,3-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру,негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау.
3.95-бет,Жедел өткен шақ ережесін қайталау

4. 96-бет,4-тапсырма. Мәтіндегі етістіктерді тауып,қай шақта тұрғанын анықтау.
5.Берілген жедел өткен шақ етістіктерді жекеше,көпше түрде жіктеу.
Рефлексия

Бүгін кім канша ......% жұмыс жасады?
Мен ........ % жұмыс жасадым, өйткені ....... .
Үй тапсырмасы: 97-бет,5-тапсырма жазбаша орындау,жаңа сөздерді жаттау.
шағым қалдыра аласыз















