|
Сабақ:Математика |
Мектеп: №228 |
|||
|
Күні:09,01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Ожанова |
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қайталау |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:Бір таңбалы санды екі таңбалы снға көбейте алады |
|||
|
|
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көбейтудің кестесін жатқа біледі,Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолдана алады |
||||
|
. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:Сурет бойынша есеп құрастырады ,оған кері екі есеп құрастыра алады. |
||||
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||
|
|
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Қосудың қандай қасиеттерін білеміз? |
||||
|
Не себепті... деп ойлайсыз? |
||||
|
Қосудың қасиетіне ұқсас па? |
||||
|
|
||||
|
Жетістік критерилері |
|
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Ауыстырымдылық қасиет |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменгі жазбаларда сіз жоспарланған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Басы 1-5 мин |
Ұйымдастыру Өрмекшінің торы Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу Арифметикалық диктант 32 мен 8 сандарының бөліндісінің мәнін тап; 64 пен 8сандарының бөліндісінің мәнін тап; 6-ны 8 есе арттыр; 81-ді 9есе кеміт; 16-ның 20-дан нешеуі кем? Белгісіз санды 5есе арттырғанда 25 шықты, белгісіз санды тап.
|
|||
|
Ортасы 5мин 15мин |
Жеке жұмыс.№1 Гүлдер нешеу? Әр түрлі тәсілмен есептеп шығар. Бірінші тәсіл.Әр қатардағы гүлдер санын қатарлар санына көбейт.Көбейтіндісін жаз. Оның мәнін тап. Әр қатарда 5гүл бар.Барлығы 4қатар.Бесті 4-ке көбейтеміз.Өрнекті жазамыз: 5.4=20 Тіктөртбұрыш 20гүлден құралған. 2-тәсіл Әр бағанда 4гүлден бар.Барлығы 5 баған бар. 5-тен төрт рет, өрнек құрамыз: 4.5=20. Тік төртбұрыш 20гүлден құралған. Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді. Бұл көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті. №2Жұптық тапсырма 90.2 20.7 3.50 40.2 2.90 7.20 50.3 2.40 №3 Топтық тапсырма 602+198= 800 402-296=106 482-193=289 501-486=15 512+399=911 249+476=725 416+386= 802 367-188= 179 618-356=262 №4 Жиналды-12кг және 9кг Бөліп салды-7кг-нан Себет-? Ш: (12+9):7=3 Ж: 3себет қажет болды. ә) Лимон 20кг-нан 5жәшік Мандарин 50кг-нан ?жәшік Барлығы 200кг Ш: 20.5=100кг лимон (200-100):50=2жәшік мандарин Ж:2жәшік мандарин №5Теңдеулерді шеш:Күрделі теңдеулерді шешу өзіндік жұмысқа ұсынылады. Х+42=83-27 28:х=400:100 х:9=600:100 Х+42=56 28:х=4 Х:9=6 х=56-42 х=28:4 х=9.6 х=14 х=7 х=36 №6Қалдықпен бөлуді орында және тексер 34:4=8(қалд2) 19:2=9(қалд1) 82:8=9(қалд10) Тек: 8.4+2=34 тек:9.2+1=19 тек:9.8+10=82 Сергіту сәті Қостық біз, көбейттік біз, Қатты шаршап кеттік біз. Кәне, тұра қалайық, Қимылдасын қол-аяқ. Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық, Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық 7-есеп |
|||
|
С 5мин |
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Тест парақшалары Акт тапсырмасы Өзіндік практикалық жұмыс ұйымдастырылады.Соңынан нәтижесі тексеріліп, әрбір шешімінің қалай табылғаны ауызша түсіндірпіледі.Әр топ өзінің пәтерінің нұсқаларын ұсынады, оны қорғайды. Бүгінгі сабақта үйренгеніміз... Маған өте қиын болғаны... Маған ұнағаны Нені орындай алмадық? ОүБ –1 Жұптарда бағалау ОүБ -2 Топтарда бағалау ОүБ-5 Өзін-өзі бағалау |
|||
|
Қосымша мәліметтер |
||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,ИКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||
|
|
|
|
||
|
Р Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. |
|||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды .(оқытуда,оқуда)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті
|
Сабақ:Математика |
Мектеп: №228 |
|||
|
Күні:09,01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Ожанова |
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қайталау |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:Бір таңбалы санды екі таңбалы снға көбейте алады |
|||
|
|
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көбейтудің кестесін жатқа біледі,Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолдана алады |
||||
|
. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:Сурет бойынша есеп құрастырады ,оған кері екі есеп құрастыра алады. |
||||
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||
|
|
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Қосудың қандай қасиеттерін білеміз? |
||||
|
Не себепті... деп ойлайсыз? |
||||
|
Қосудың қасиетіне ұқсас па? |
||||
|
|
||||
|
Жетістік критерилері |
|
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Ауыстырымдылық қасиет |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменгі жазбаларда сіз жоспарланған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Басы 1-5 мин |
Ұйымдастыру Өрмекшінің торы Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу Арифметикалық диктант 32 мен 8 сандарының бөліндісінің мәнін тап; 64 пен 8сандарының бөліндісінің мәнін тап; 6-ны 8 есе арттыр; 81-ді 9есе кеміт; 16-ның 20-дан нешеуі кем? Белгісіз санды 5есе арттырғанда 25 шықты, белгісіз санды тап.
|
|||
|
Ортасы 5мин 15мин |
Жеке жұмыс.№1 Гүлдер нешеу? Әр түрлі тәсілмен есептеп шығар. Бірінші тәсіл.Әр қатардағы гүлдер санын қатарлар санына көбейт.Көбейтіндісін жаз. Оның мәнін тап. Әр қатарда 5гүл бар.Барлығы 4қатар.Бесті 4-ке көбейтеміз.Өрнекті жазамыз: 5.4=20 Тіктөртбұрыш 20гүлден құралған. 2-тәсіл Әр бағанда 4гүлден бар.Барлығы 5 баған бар. 5-тен төрт рет, өрнек құрамыз: 4.5=20. Тік төртбұрыш 20гүлден құралған. Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді. Бұл көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті. №2Жұптық тапсырма 90.2 20.7 3.50 40.2 2.90 7.20 50.3 2.40 №3 Топтық тапсырма 602+198= 800 402-296=106 482-193=289 501-486=15 512+399=911 249+476=725 416+386= 802 367-188= 179 618-356=262 №4 Жиналды-12кг және 9кг Бөліп салды-7кг-нан Себет-? Ш: (12+9):7=3 Ж: 3себет қажет болды. ә) Лимон 20кг-нан 5жәшік Мандарин 50кг-нан ?жәшік Барлығы 200кг Ш: 20.5=100кг лимон (200-100):50=2жәшік мандарин Ж:2жәшік мандарин №5Теңдеулерді шеш:Күрделі теңдеулерді шешу өзіндік жұмысқа ұсынылады. Х+42=83-27 28:х=400:100 х:9=600:100 Х+42=56 28:х=4 Х:9=6 х=56-42 х=28:4 х=9.6 х=14 х=7 х=36 №6Қалдықпен бөлуді орында және тексер 34:4=8(қалд2) 19:2=9(қалд1) 82:8=9(қалд10) Тек: 8.4+2=34 тек:9.2+1=19 тек:9.8+10=82 Сергіту сәті Қостық біз, көбейттік біз, Қатты шаршап кеттік біз. Кәне, тұра қалайық, Қимылдасын қол-аяқ. Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық, Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық 7-есеп |
|||
|
С 5мин |
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Тест парақшалары Акт тапсырмасы Өзіндік практикалық жұмыс ұйымдастырылады.Соңынан нәтижесі тексеріліп, әрбір шешімінің қалай табылғаны ауызша түсіндірпіледі.Әр топ өзінің пәтерінің нұсқаларын ұсынады, оны қорғайды. Бүгінгі сабақта үйренгеніміз... Маған өте қиын болғаны... Маған ұнағаны Нені орындай алмадық? ОүБ –1 Жұптарда бағалау ОүБ -2 Топтарда бағалау ОүБ-5 Өзін-өзі бағалау |
|||
|
Қосымша мәліметтер |
||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,ИКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||
|
|
|
|
||
|
Р Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. |
|||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды .(оқытуда,оқуда)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
шағым қалдыра аласыз













