Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Қазақ әдебиеті
Тақырыбы: Көксеректің ауылдан кетуі.Көксеректің жаралануы.
Іс-тәжірибе базасы: № 229 жалпы орта мектеп
Әдіскер: Нугумарова Л.Н.......................
Пән мұғалімі: Андақұлова Н..........
Машықкер: Бейсенбай Данагүл..............
Сыныбы: 7 «а»
Күні: 25.12.2020 ж
Баға____________
2020 жыл
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлімнің атауы: Көшпенділер мәдениеті |
Мектеп: № 229 жадпы орта мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 25.12.2020 ж |
Машықкердің аты жөні: Бейсенбай Данагүл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Пәні: қазақ әдебиеті |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көксеректің ауылдан кетуі.Көксеректің жаралануы. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.А/И1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыр. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Әңгіменің бөлшектерін талдайды, сюжеттік желісі бойынша ұтымды ой айтады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме беріп, шығармадағы бейнелерді салыстыра алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Шығарманың мазмұнын талдап, меңгере алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдері: Дала тағысы, жыртқыш, қатігез, табиғат перзенті. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал «Менің есімімді есте сақта» Оқушыларға «Менің есімімді есте сақта» әдісі арқылы өтіледі.Оқушыларға стикер таратылады.Өз сипаттамасын тек бір жағына ғана жазу керектігі және 2 минуттан кейін есімдерін көрсетілген беттерді жинап алынатыны туралы айтылады. Сізді таныс емес адаммен кездесу күтіп тұр делік, ол бірден сізді тану үшін өзіңізді ерекшелендіріп тұратын белгілеріңізді жазасыз.Бет-әлпетіңізді, жүрісіңізді, сөйлеу мәнеріңізді, киім-киісіңізді, зейінді аударлықтай қасиеттерді жазыңыз.Барлық оқушылар жазып болса, оқиды. |
Стикерлер, https://cloud.mail.ru/public/CQhb/A5DG8oTCA
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Ортасы: 45 мин 5 минут 2-тапсырма 8 минут 3-тапсырма 6 минут 4-тапсырма. Сабақтың соңы 5 мин |
1-тапсырма. «Қазына іздеу жолында» әдісі Мұғалім үй тапсырмасын сұрамас бұрын, оқушылардың өткен сабақты қалай түсінгенін білу мақсатында орындалады. Сандықшада өткен тақырыптар бойынша сұрақтар жазылған.Оқушылар әр сұраққа жауап бере отырып, келесі сұрақтарды алады. 1.Мұхтар Әуезов қай жылы, қай жерде дүниеге келген? (1897-1961жылы, Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданында) 2.Әңгіме дегеніміз не? (Әңгіме-оқиғаны баяндап айтуға негізделетін, қарасөзбен жазылған шағын көркем шығарма.) 3.Мұхтар Әуезовтың қандай шығармаларын білесіңдер? («Қараш-қараш оқиғасы», «Жетім», «Барымта», «Ескілік көлеңкесінде», «Көксерек», «Абай жолы», «Қорғансыздың күні», «Қилы заман» ) т.б 4.Көксеректі бірде-бір ит неге дос көрмейді? (Семірген, жонданғандай да болды.Көксерек арлан еді.Бірақ үлкейісі даладағыдай емес, бәсеңдеу.) 5.Кішкентай Құрмаштың қамқорлығы қандай? (Кішкентай Құрмаш Көксерек деп ат қойып алды.Түн баласында Құрмаш қасына алып жатады.Сол үшін кәрі әжесінің қойнынан да шығып кетті.Бөлек жатады.Қасында не аяқ жағында.Көксерек Құрмаштың жанында жүргенде таяқ жемиді.)
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын анық жеткізеді. 2.Қазына іздеу барысында, келесі сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма. Оқулықта Көксеректің ауылға келуі мен ауылдан кету бейнесін ашыңдар.
Дескриптор: 1.Көксеректің ауылдан келуі мен кетуін салыстырады. 2.Өз ойларын анық жеткізеді.
3-тапсырма. «Фишбоун» әдісі Оқушыларға А4 форматындағы қима-қағаздар беріледі.Балықтың қаңқасының суретін салып, басына тақырып жазылады.Денесінің жоғарғы жағындағы қанаттарға идеяның себептері, төменгі қанаттрға идеяның салдары жазылады.Түйінді ой құйрығына жазылады.Кейін ауызша, жазбаша кері байланыс беруге болады.
Көксерек ауылдан әбден ұзап шыққанда, түйе үстінен бір ұзын нәрсе шошайып созылды да, күрс етті.Өлгенше қатты ащы дауыс даланы сілкіндіріп шошытып жіберді.Бар қасқыр қар бората ытқып, қашып жөнелді.Оқиғаның себептерін, салдарын нақтылап жазыңдар?
Дескриптор: 1.Оқушылар оқиғаның салдарын, себебін жазады. 2.Барлық оқушылар балықтың қаңқасы арқылы, ойларын жеткізе алады.
«Кір жаятын жіп» әдісі Оқушыларға сабаққа қатысты көптеген сөздер беріледі.Сол сөздермен жұмыс жасайды және мағыналарын ашады. Қасқыр- Қатыгез- Аңшы- Қамқорлық-
Дескриптор: 1.Керекті сөздерді табады. 2.Кез-келген сөздің мағынасын ашаы.
Кері байланыс «Ыстық картоп» әдісі 1.Түйе мінген кісіден, не себепті бір топ қасқыр қаша жөнеліді? 2.Күздің бір қара дауылды түнінде Көксерек тағы жоқ болып шықты.Бұл жолғысы шын болды...Неліктен -деп ойлайсыз? 3.Көксеректің ауыл иттерінен айырмашылғы неде? 4.Көксеректің әлсіздігін қай тұстарда байқадыңыз? «Баспалдақ әдісі» Оқушыларға стикер тараталады.Стикерге бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын жазады.Жазып болған оқушылар тақтада ілініп тұрған баспалдаққа сабақты қалай түсінгендеріне қарай жабыстырады. -Бәрін түсіндім -Толықтай түсінбедім -Маған қиын болды -Ештеңеде түсінбедім.
Бағалау https://cloud.mail.ru/public/BtPv/ugEJ6HKja
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. Қасқыр туралы дәптерлеріңе 5 мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіріңдер. |
Кітаппен жұмыс, таратпа материалдармен жұмыс,қосымша ақпараттар
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бейсенбай Данагүл МұратбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Көксеректің ауылдан кетуі.Көксеректің жаралануы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Көксеректің ауылдан кетуі.Көксеректің жаралануыМатериал туралы қысқаша түсінік
Материал, ұстаздарға, студенттерге керек!
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМКҚ
Сабақ жоспары Қазақ әдебиеті Тақырыбы: Көксеректің ауылдан кетуі.Көксеректің жаралануы. Іс-тәжірибе базасы: № 229 жалпы орта мектеп Әдіскер: Нугумарова Л.Н....................... Пән мұғалімі: Андақұлова Н.......... Машықкер: Бейсенбай Данагүл.............. Сыныбы: 7 «а» Күні: 25.12.2020 ж Баға____________
2020 жыл
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













