Степногорск білім бөлімі жанындағы
«Балалар -жасөспірімдер шығармашылық орталығы» МКҚК
Қазақ тілі сабағының
сабақ жоспары
Дайындаған:
Қосымша білім беру педагогы
Анелова Ш.Н.
Степногорск қ. 2023 ж.
Оқу қызметінің ұйымдастырулы технологиялық картасы
Күні:
Тақырыбы:«Көктем келді! Табиғат оянды!».
Билингвалды компонент: көктем, келді, күн, жылы, қар ериді, құстар ұшып келеді, аспан көгілдір, табиғат.
Сөздік жұмысы: көктем, келді, күн, жылы
|
Мақсаттары |
Педагогтің іс-әрекеті (тәсілдері, әдістері) |
Дидактика лық материал |
Балалар дың іс-әрекеті |
|
|
1 кезең Уәжді-қозғаушылық |
Оқу іс-әрекетіне бағыттау |
Педагог топтағы балаларды амандасу үлгілерін еске түсіреді. Армысың сұлу, күн! Армысың, көк аспан! Қайырлы күн баршаға! |
Плакат « Көктем мезгілі» «Суреттер» бейнеленген карточкалар Сандар карточкалары Үлестірмелі карточкалар |
Балалар шеңберде сәлемдесу өлеңін жатқа айтады Балалар шаттық шеңберін құрып тұрады |
|
2 кезең Ұйымдас тырушы-ізденушілік |
Мақсаты: Білімділік: Жаңа технологияға сүйеніп, балалардың өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін тиянақтау. Дамытушылық: Балалардың ойлау қабілетін, сөз байлығын дамыту Тәрбиелік: Балаларды қазақ тілін үйренуге тарту, жан-жақты қызықтыру. Сүйіспеншілдікке, адами қасиеттерге тәрбиелеу. |
1.Сұрақтар қоямын -Балалар, қазір қай мезгіл? -Қандай ай? -Көктем мезгілінің ерекшеліктерін атап беріңдерші. Дұрыс айтасыңдар. 2.Өткенді
қайталау: 3. Қызығушылығын ояту Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. -Балалар,бүгінгі сабағымызды бастамас бұрын, мен сендерге бір жұмбақ жасырғым келіп тұр. Барлығын мұқият тындаңдар:
Солнце больше
пригревает. 4.Суретпен жұмыс - Көктемде табиғатта қандай өзгерістер
болады? 6.Сөздікпен жұмыс көктем-весна келді-пришла күн-солнце жылы-тепло қар ериді-снег тает құстар ұшып келеді- прилетают птицы 7.Сергіту сәті. Күн болып жанайық. 8. Тілге арналаған жаттығу: Тем-тем-көктем Тар-тар-құстар Ү-ү-күн
9.Ойын: Жақсы мен
жаман
(Ойын
ойнайды) |
|
Балалар сұраққа жауап береді. Көктем мезгілі. Наурыз айы. Күн ұзақ болады,ал түн қысқа болады. Күн жылынады, қар ериді, құстар жылы жақтан ұшып келеді. Балалар сұраққа жауап береді. Педагогтің сөзі Сурет бойынша әңгімелейді. Д/о ойнайды. Балалар педагогпен бірге сөздерді бірнеше рет қайталайды. Балалар сергіту сәтін жасайды. Д/о ойнайды |
|
3 кезең Рефлексивті түзетушілік |
Бүгінгі сабақта біз не туралы әңгімелестік? -балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? |
Педагог балалардан бүгінгі оқу іс-әрекеті барысынан алған әсерлерін, көңіл күйлерін, немен айналысқандарын, не үйренгендерін сұрайды. Жаңа материалды еске түсіріп, хормен қайталайды. |
рефлексия |
Балалар белсенді сөздік қорды хормен қайталайды. |
Күтілетін нәтиже:
Елестетеді:: Көктемнің құбылыстарын біледі.
Меңгереді: жаңа сөздерді игереді.
Қолданады:Қойылған сұрақтарға толық жауабын береді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Көктем келді! Табиғат оянды!».
«Көктем келді! Табиғат оянды!».
Степногорск білім бөлімі жанындағы
«Балалар -жасөспірімдер шығармашылық орталығы» МКҚК
Қазақ тілі сабағының
сабақ жоспары
Дайындаған:
Қосымша білім беру педагогы
Анелова Ш.Н.
Степногорск қ. 2023 ж.
Оқу қызметінің ұйымдастырулы технологиялық картасы
Күні:
Тақырыбы:«Көктем келді! Табиғат оянды!».
Билингвалды компонент: көктем, келді, күн, жылы, қар ериді, құстар ұшып келеді, аспан көгілдір, табиғат.
Сөздік жұмысы: көктем, келді, күн, жылы
|
Мақсаттары |
Педагогтің іс-әрекеті (тәсілдері, әдістері) |
Дидактика лық материал |
Балалар дың іс-әрекеті |
|
|
1 кезең Уәжді-қозғаушылық |
Оқу іс-әрекетіне бағыттау |
Педагог топтағы балаларды амандасу үлгілерін еске түсіреді. Армысың сұлу, күн! Армысың, көк аспан! Қайырлы күн баршаға! |
Плакат « Көктем мезгілі» «Суреттер» бейнеленген карточкалар Сандар карточкалары Үлестірмелі карточкалар |
Балалар шеңберде сәлемдесу өлеңін жатқа айтады Балалар шаттық шеңберін құрып тұрады |
|
2 кезең Ұйымдас тырушы-ізденушілік |
Мақсаты: Білімділік: Жаңа технологияға сүйеніп, балалардың өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін тиянақтау. Дамытушылық: Балалардың ойлау қабілетін, сөз байлығын дамыту Тәрбиелік: Балаларды қазақ тілін үйренуге тарту, жан-жақты қызықтыру. Сүйіспеншілдікке, адами қасиеттерге тәрбиелеу. |
1.Сұрақтар қоямын -Балалар, қазір қай мезгіл? -Қандай ай? -Көктем мезгілінің ерекшеліктерін атап беріңдерші. Дұрыс айтасыңдар. 2.Өткенді
қайталау: 3. Қызығушылығын ояту Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. -Балалар,бүгінгі сабағымызды бастамас бұрын, мен сендерге бір жұмбақ жасырғым келіп тұр. Барлығын мұқият тындаңдар:
Солнце больше
пригревает. 4.Суретпен жұмыс - Көктемде табиғатта қандай өзгерістер
болады? 6.Сөздікпен жұмыс көктем-весна келді-пришла күн-солнце жылы-тепло қар ериді-снег тает құстар ұшып келеді- прилетают птицы 7.Сергіту сәті. Күн болып жанайық. 8. Тілге арналаған жаттығу: Тем-тем-көктем Тар-тар-құстар Ү-ү-күн
9.Ойын: Жақсы мен
жаман
(Ойын
ойнайды) |
|
Балалар сұраққа жауап береді. Көктем мезгілі. Наурыз айы. Күн ұзақ болады,ал түн қысқа болады. Күн жылынады, қар ериді, құстар жылы жақтан ұшып келеді. Балалар сұраққа жауап береді. Педагогтің сөзі Сурет бойынша әңгімелейді. Д/о ойнайды. Балалар педагогпен бірге сөздерді бірнеше рет қайталайды. Балалар сергіту сәтін жасайды. Д/о ойнайды |
|
3 кезең Рефлексивті түзетушілік |
Бүгінгі сабақта біз не туралы әңгімелестік? -балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? |
Педагог балалардан бүгінгі оқу іс-әрекеті барысынан алған әсерлерін, көңіл күйлерін, немен айналысқандарын, не үйренгендерін сұрайды. Жаңа материалды еске түсіріп, хормен қайталайды. |
рефлексия |
Балалар белсенді сөздік қорды хормен қайталайды. |
Күтілетін нәтиже:
Елестетеді:: Көктемнің құбылыстарын біледі.
Меңгереді: жаңа сөздерді игереді.
Қолданады:Қойылған сұрақтарға толық жауабын береді.
шағым қалдыра аласыз













