|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Габдуллина Л К |
|||
|
Күні |
25.11.2022 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
20 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, арканың моделін құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. а) психологиялық дайындық кезеңі ә) топқа бөлу б) алдыңғы білімге қайталау 1 сұрақ: SketchUp программасында қолданылатын құрал түрлері қалай бөлінеді? 2 сұрақ: Негізгі құралдарды ата 3 сұрақ: Сызу тақтасының қандай құралдарын білесің? 4 сұрақ: Модификациялық құралдар тобында қандай құралдар бар? 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысамыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. а) жақсы тілек жолдайды ә) топқа бөлінеді б) алдыңғы білімді қайталау үшін сұрақтарға жауап береді 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау |
Сәлемдесу белгілері Әлеуметтік желі логотиптері Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар. Көрсетілім. Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан. Көрсетілім. Цилиндр құру. Көрсетілім. Конус құру. Көрсетілім. Сфера құру. Топтық жұмыс: «ЖАУАП ЖАЗ» Конус пен сфераның жасалу жолдарын жазу Дескриптор: үшөлшемді нысанды салу жолдарын сипаттайды ҚБ: алғыс білдіру Жұптық жұмыс: «Ойлан, жұптас, талқыла» Сәйкестендіру, құралдар мен қызметі Дескриптор: үшөлшемді нысан салуда қолданылатын құралдарды ажыратады ҚБ: бас бармақ Жеке жұмыс. Оқулық 53-бет «Практикада қолдану» тапсырмасы. 1-тапсырма. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін жаса. Дескриптор: - SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады Материалдарды қолданады 2-тапсырма. Арканың моделін жаса. Бұл объектіні сызуда «Следуй за мной» құралын пайдалан. Дескриптор: - арканың моделін құрастырады; -«Следуй за мной» құралын пайдаланады. ҚБ: Оқушыларға өзін-өзі орналасқан. бағалауды ұйымдастырады |
Мұғалімді тыңдайды Бейнесабақ қарайды Цилиндр, конус, сфераны құрудыдын командаларын есте сақтайды жауап жазады жұбымен отырып, сәйкестендіру кестесін сызады SketchUp программасында ғимараттың моделін құрастырады SketchUp программасында арканын моделін құрастырады Өзін-өзі бағалау |
Бағдаршам әдісі |
Интербелсенді тақта
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Серпілген сауал» ИЯ немесе ЖОҚ 1. SketchUp программасында ПОВЕРНУТЬ (айналдыру) құралы бар ма? 2. Конус өқруда Ведение(жетектеу) құралы қолданылады ма? 3. Сфера құру үшін прямоугольник (тіктөртбұрыш) қолданамыз ба? 4. Тяни/Толкай құралы сызу құралына жата ма? 5. Вращение(айналдыру) құралы навигациялық құрал қатарында ма? 6. Палитра құралымен схема сызамыз ба? ТАПСЫРМА: Менің арманымдағы ғимарат моделін салуға қажетті құралдарды жазып келу |
жауап беру |
М |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус, цилиндр және сфера құру
Конус, цилиндр және сфера құру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Габдуллина Л К |
|||
|
Күні |
25.11.2022 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
20 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, арканың моделін құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. а) психологиялық дайындық кезеңі ә) топқа бөлу б) алдыңғы білімге қайталау 1 сұрақ: SketchUp программасында қолданылатын құрал түрлері қалай бөлінеді? 2 сұрақ: Негізгі құралдарды ата 3 сұрақ: Сызу тақтасының қандай құралдарын білесің? 4 сұрақ: Модификациялық құралдар тобында қандай құралдар бар? 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды қарастырайық. Ол үшін модельдерді құрастыруға қолданатын құралдармен танысамыз. Осы құралдарды қолданып, үшөлшемді модельдер құрастырамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. а) жақсы тілек жолдайды ә) топқа бөлінеді б) алдыңғы білімді қайталау үшін сұрақтарға жауап береді 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау |
Сәлемдесу белгілері Әлеуметтік желі логотиптері Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар. Көрсетілім. Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан. Көрсетілім. Цилиндр құру. Көрсетілім. Конус құру. Көрсетілім. Сфера құру. Топтық жұмыс: «ЖАУАП ЖАЗ» Конус пен сфераның жасалу жолдарын жазу Дескриптор: үшөлшемді нысанды салу жолдарын сипаттайды ҚБ: алғыс білдіру Жұптық жұмыс: «Ойлан, жұптас, талқыла» Сәйкестендіру, құралдар мен қызметі Дескриптор: үшөлшемді нысан салуда қолданылатын құралдарды ажыратады ҚБ: бас бармақ Жеке жұмыс. Оқулық 53-бет «Практикада қолдану» тапсырмасы. 1-тапсырма. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін жаса. Дескриптор: - SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады Материалдарды қолданады 2-тапсырма. Арканың моделін жаса. Бұл объектіні сызуда «Следуй за мной» құралын пайдалан. Дескриптор: - арканың моделін құрастырады; -«Следуй за мной» құралын пайдаланады. ҚБ: Оқушыларға өзін-өзі орналасқан. бағалауды ұйымдастырады |
Мұғалімді тыңдайды Бейнесабақ қарайды Цилиндр, конус, сфераны құрудыдын командаларын есте сақтайды жауап жазады жұбымен отырып, сәйкестендіру кестесін сызады SketchUp программасында ғимараттың моделін құрастырады SketchUp программасында арканын моделін құрастырады Өзін-өзі бағалау |
Бағдаршам әдісі |
Интербелсенді тақта
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Серпілген сауал» ИЯ немесе ЖОҚ 1. SketchUp программасында ПОВЕРНУТЬ (айналдыру) құралы бар ма? 2. Конус өқруда Ведение(жетектеу) құралы қолданылады ма? 3. Сфера құру үшін прямоугольник (тіктөртбұрыш) қолданамыз ба? 4. Тяни/Толкай құралы сызу құралына жата ма? 5. Вращение(айналдыру) құралы навигациялық құрал қатарында ма? 6. Палитра құралымен схема сызамыз ба? ТАПСЫРМА: Менің арманымдағы ғимарат моделін салуға қажетті құралдарды жазып келу |
жауап беру |
М |
|
шағым қалдыра аласыз




адақтау












