Сынып: 3 «В»
«Д»
-04.05 3
«Г»-03.05.2017
Пән:қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Менің күнделігім
Сабақтың мақсаты:
1.Өтілген материалмен байланыстыра отырып,
сабақтағы жаңа сөздерді күнделікті өмірде қолдануды
үйрену..
2.Өз заттарын ұқыпты,таза жауапкершілікпен
ұстауға тәрбиелеу.
3.Қазақ тілінде сауатты жазу, дұрыс оқу
дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың
түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың
әдісі: Сұрақ-жауап,кәртішкемен жұмыс,диалог
жұысы,сұхбаттасу
1.
Ұйымдастыру кезеңі:
1. Амандасу, түгендеу.
Қызығушылықты ояту.
2.Үйге берілген тапсырманы
тексеру.
Дұрыс аудармасын
тап.
Қалам учебник
Дәптер дневник
Күнделік стирашка
Өшіргіш ручка
Сызғыш тетрадь
Оқулық линейка
3.Жаңа сабақ.
1.Ой қозғау
-Бағаны қайда
қойғызамыз?
-Сабақта неге
жазамыз?
-Немен жазамыз?
Сонда тақырыпты атауы қандай бүгін?Суреттерді
көрсету.
-Балалар бүгінгі тақырыбымыз менің
дәптерім,
-Сендер қалай ойласыңдар осы заттар бізге не үшін
керек?
-Дәптер не үшін керек?Дәптердің қандай түрлері
бар?
-Қалам не үшін керек?Қаламның түсін
атаңдаршы.
-Күнделік не үшін керек?
2.Жаңа сөздермен
жұмыс
Жазу – писать
Қалың дәптер – общая тетрадь
Түрлі – разные
Қалам-ручка
Күнделік-дневник
Баға-оценка
Пән-предмет
Ескі-старый(-ая,-ое)
Ұқыпты-аккуратно
Жаңа сөздермен сөз тіркесі
немесе сөйлем құрастыру.септеу
тәуелдеу
3.Кәртішкемен
жұмыс.
Бос
нүктенің орнына тиісті сөз қойып, көшіріп жаз:
Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды. Наташада әдемі түрлі
түсті .... бар. Игорь ....... баға қойғызды.
Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге,
кітап,күнделігіне
4.Сергіту сәті
Қолды белге қоямыз
Басты оңға бұрамыз...
5.Диалогпен жұмысы
2-тапсырма диолог
Тілші (мұғалім) оқушылардан интервью
алады.
Сұрақтары:
1.Қандай оқу құралдарын
білесің?
2.Дәптер қандай болады?
3.Қарындаштар қандай түсті
болады?
4.Сөмкеңде не бар?
5.Күнделік не үшін
керек?
6.Дәптер не үшін керек?
2-тапсырма. Досыңа
орындат
3-тапсырма.Өлеңді
тыңда,оқы.
6.Кітап бойынша
жұмыс.
1- тапсырма Мәтінді түсініп
оқы
3-тапсырма Өлеңді мәнерлеп
оқы
7.Сөйлем құрастыру. Тақтамен
жұмыс.
Тақтаға 3 оқушы шығады.
1.Дәптер. 2.қалам.
3.күнделік.
Бекіту
.4-тапсырма
Суреттегі сөздерді көрсету
арқылы.
Қорытындылау. Микрофон
арқылы
Сабақтың тақырыбы қандай
еді?
Сабақта не білдік?
Сабақта не үйрендік?
Сабақ ұнады ма?Несімен?
Үй тапсырмасын
беру.
Тақырыпқа байланысты үш сөйлем
құрастыру.211
бет 5-6
тапсырма
Бағалау.Бағалау
Рефлекция
Тексерілді:
03\04.05.2017
Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып,
көшіріп жаз:
Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды.
Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға
қойғызды.
Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге,
кітап,күнделігіне
Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып,
көшіріп жаз:
Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды.
Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға
қойғызды.
Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге,
кітап,күнделігіне
Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып,
көшіріп жаз:
Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды.
Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға
қойғызды.
Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге,
кітап,күнделігіне
Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып,
көшіріп жаз:
Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды.
Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға
қойғызды.
Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге,
кітап,күнделігіне
Бос
нүктенің
орнына
тиісті
сөз
қойып, көшіріп
жаз:
Асан ..... жазды.
Алина қызық ..... оқыды.
Наташада әдемі түрлі түсті .... бар.
Игорь ....... баға қойғызды.
Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге,
кітап,күнделігіне