|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.3А Туынды. Мектеп: «Ш.Тоқжігітов атындағы орта мектебі» КММ Күні. Мұғалімнің аты-жөні:Үркімбай Сәуле Мұратжанқызы Сынып:10 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күрделі функцияның туындысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.1.14 Күрделі функцияның анықтамасын білу және оның туындысын табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:күрделі функцияның анықтамасын қолдана отырып, функцияның туындысын табады. Оқушылардың басым бөлігі: формулаларын қолдана отырып күрделі функцияның туындысын табады. Кейбір оқушылар: күрделі функцияны құрастырып,оның туындысын табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Күрделі функцияны құрастырып,оның туындысын табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:Күрделі функцияның анықтамасы айтады және туындысын табады. Есептердің шығару жолын талқылайды. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Күрделі функция анықтамасы және туындысы Диалогқа,жазылымға қажетті тіркестер: Күрделі функцияның анықтамасын тұжырымда. Күрделі функцияның жалпы түрі...
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы» 6- құндылығы негізінде оқушыларды үштілділікке тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,ағылшын тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Туындыны табу ережелері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 миIн). |
I.Ұйымдастыру кезеңі.
II.Үй тапсырмасын тексеру «Формулаға қалайсың?» «Жалғасын тап» әдісі. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында функциялардың туындыларын табу ережелері. Оқушы жауабын экраннан өзін-өзі бағалайды.
III.Топқа бөлу.Түрлі-түсті тастармен түсіне қарай үш топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ 3-топ
Мақсат пен бағалау критерийлерін оқушылармен талқылау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 мин.) |
IY.Топтық жұмыс. «Аялдама әдісі»
1)
Дескриптор: 1.Күрделі функцияның анықтамасын қолданады; 2. f, g функцияларын анықтайды; 3. Күрделі функцияның туындысын табады. 2)Функцияның туындысын есептеңдер:
Дескриптор: 1.Күрделі функцияның туындысын табу формуласын қолданады; 2. Дәрежелік функцияның туындысының формуласына ажыратады; 3.Қосындының,айырманың туындысын табу ережелерін қолданадып,туындыны есептейді.
3) Дескриптор:
1.Күрделі функцияны құрастырады; 2.Күрделі функцияның туындысының формуласын қолданадып, туындысын табады. ҚБ: «ПОПС» әдісі.Берілген жауаптары бойынша оқушылар топты бағалайды.
Қарқыны жоғары оқушыларға арналған тапсырма: а-ның қандай мәнінде f(х) функциясы туындысының мағынасы болады:
Дескриптор: 1. Функцияның туындысын табады; 2. Анықталу облысын табады; 3.Теңсіздікті шешеді; 4.Функцияның а-ның қандай мәнінде мағынасы болатынын дәлелдейді.
Y.Сергіту сәті. «Ауадағы сандар» |
http://expert.mektep.kz/ru/shop/120670-10_klass_og/122784-algebra_10/1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (10 мин.) |
YI.Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар: Бағалау критерийі: -Берілген функциялардан күрделі функцияны құрастырады және туындысының формуласын қолданады. Тапсырма:
Қарапайым ә)Күрделі функцияның туындысын табыңдар. Дескриптор: 1.Күрделі функцияның анықтамасын қолданады; 2.Күрделі функцияның туындысының формуласын қолданады; 3. Дәрежелік функцияның туындысының формуласын қолданады; 4. Туындысын табу ережесін қолданады. Рефлекция:« Нысана» Үйге тапсырма беру: №222 (в),118 бет |
Алгебра, 10 сынып,Алматы «Мектеп» 2010, А.Әбілқасымова, З.Жұмағұлова
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау -Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?
|
Бағалау -Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тәсілдері: тапсырма,диалогқа түсу және қолдау,қарқын. Оқушыны мақсатқа жеткізу барысында диалог және жеке тапсырмалар тәсілін қолданамын
|
«Жалғасын тап» әдісі. Оқушылар өзін-өзін бағалайды. «Аялдама» әдісі. Оқушылар топты бағалаймын. «ПОПС» әдісі. Дескрипторы бар тапсырмалар құрастырдым. |
Оқушыларды топтастыру кезінде денсаулықтарын ескеремін. Сергіту сәтін өткізу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтаймын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ?Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы: 10.3А
Туынды.
Мектеп: «Ш.Тоқжігітов атындағы орта
мектебі» КММ
Күні.
Мұғалімнің
аты-жөні:Үркімбай Сәуле
Мұратжанқызы Сынып:10
Қатысқандар:
Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы: Күрделі функцияның
туындысы Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
10.3.1.14 Күрделі
функцияның анықтамасын білу және оның туындысын
табу. Сабақтың
мақсаты:
Барлық
оқушылар:күрделі функцияның анықтамасын
қолдана отырып, функцияның туындысын
табады.
Оқушылардың басым
бөлігі: формулаларын қолдана отырып
күрделі функцияның туындысын
табады. Кейбір
оқушылар: күрделі функцияны
құрастырып,оның туындысын
табады. Бағалау
критерийі:
Күрделі функцияны
құрастырып,оның туындысын
табу. Тілдік
мақсаттар
Оқушылар:Күрделі функцияның анықтамасы
айтады және туындысын
табады.
Есептердің шығару
жолын талқылайды.
Пәнге қатысты
лексика мен
терминология:
Күрделі функция
анықтамасы және туындысы
Диалогқа,жазылымға қажетті
тіркестер:
Күрделі функцияның
анықтамасын тұжырымда. Күрделі функцияның жалпы
түрі...
Құндылықтарға
баулу «Мәңгілік ел» жалпыұлттық
идеясының «Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы» 6- құндылығы
негізінде оқушыларды үштілділікке
тәрбиелеу. Пәнаралық
байланыс Орыс тілі,ағылшын
тілі Алдыңғы
білім Туындыны табу
ережелері Сабақтың
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері Ресурстар Сабақтың
басы (10
миIн).
I.Ұйымдастыру
кезеңі.
Оқушылармен
сәлемдесу
Психологиялық ахуал
туғызу (Оқушылар сабаққа бір-біріне үш тілде тілек айтады
)
II.Үй тапсырмасын
тексеру
«Формулаға
қалайсың?» «Жалғасын тап»
әдісі. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында
функциялардың туындыларын табу ережелері. Оқушы жауабын экраннан
өзін-өзі
бағалайды.
Қосындының
туындысы Айырымының
туындысы Көбейтіндінің
туындысы Бөліндінің
туындысы Дәреженің
туындысы
Күрделі функцияның
туындысы Күрделі функцияның жалпы
түрі
III.Топқа
бөлу.Түрлі-түсті тастармен түсіне
қарай үш топқа бөлінеді.
1-топ 2-топ
3-топ
Мақсат пен бағалау
критерийлерін оқушылармен
талқылау.
Сабақтың
ортасы
(20
мин.)
IY.Топтық жұмыс.
«Аялдама әдісі»
1)
Дескриптор:
1.Күрделі функцияның
анықтамасын қолданады;
2. f, g функцияларын
анықтайды;
3. Күрделі
функцияның туындысын табады.
2)Функцияның
туындысын есептеңдер:
Дескриптор:
1.Күрделі функцияның
туындысын табу формуласын
қолданады;
2. Дәрежелік
функцияның туындысының формуласына
ажыратады;
3.Қосындының,айырманың туындысын табу ережелерін
қолданадып,туындыны
есептейді.
3)
Дескриптор:
1.Күрделі функцияны
құрастырады;
2.Күрделі функцияның
туындысының формуласын қолданадып, туындысын
табады.
ҚБ: «ПОПС»
әдісі.Берілген жауаптары бойынша
оқушылар топты бағалайды.
Қарқыны жоғары
оқушыларға арналған
тапсырма:
а-ның қандай мәнінде
f(х) функциясы туындысының мағынасы
болады:
Дескриптор:
1. Функцияның
туындысын табады;
2. Анықталу облысын
табады;
3.Теңсіздікті
шешеді;
4.Функцияның а-ның
қандай мәнінде мағынасы болатынын
дәлелдейді.
Y.Сергіту
сәті. «Ауадағы
сандар»
http://expert.mektep.kz/ru/shop/120670-10_klass_og/122784-algebra_10/1
Сабақтың
соңы
(10
мин.)
YI.Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырмалар:
Бағалау
критерийі:
-Берілген функциялардан күрделі
функцияны құрастырады және туындысының формуласын
қолданады.
Тапсырма:
Қарапайым
ә)Күрделі
функцияның туындысын
табыңдар.
Дескриптор:
1.Күрделі функцияның
анықтамасын қолданады;
2.Күрделі функцияның
туындысының формуласын
қолданады;
3. Дәрежелік
функцияның туындысының формуласын
қолданады;
4. Туындысын табу
ережесін қолданады.
Рефлекция:«
Нысана»
Үйге тапсырма
беру: №222 (в),118
бет
Алгебра,
10 сынып,Алматы
«Мектеп» 2010,
А.Әбілқасымова,
З.Жұмағұлова
Саралау -Сіз
қандай тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма
бересіз?
Бағалау -Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
Саралау тәсілдері:
тапсырма,диалогқа түсу және
қолдау,қарқын.
Оқушыны мақсатқа
жеткізу барысында диалог және жеке тапсырмалар тәсілін
қолданамын
«Жалғасын тап»
әдісі. Оқушылар өзін-өзін
бағалайды.
«Аялдама» әдісі.
Оқушылар топты бағалаймын.
«ПОПС»
әдісі.
Дескрипторы бар
тапсырмалар құрастырдым.
Оқушыларды
топтастыру кезінде денсаулықтарын
ескеремін.
Сергіту сәтін өткізу
кезінде қауіпсіздік ережелерін
сақтаймын.
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары
немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды
ма?
Барлық оқушылар
оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген
болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ
жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы
өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да
жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ?Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

























