Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Күш пен шыдамдылық дамыту жаттығулары.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Дене шынықтыру сабағының №56 қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп:Д.Нұрпейісова атындағы ЖОББМ |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Ергалиев С.С |
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Күш пен шыдамдылық дамыту жаттығулары. |
|
Оқу мақсаттары |
6.3.1.1. Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтай білу |
|
Сабақ мақсаттары |
Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтай білуге үйрету. |
|
Бағалау критерийлері |
Шаңғы/кросс/коньки дайындығы кезінде өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтай біледі. |
|
Тілдік мақсаттар
|
Денсаулықты нығайтуға және шыдамдылықты дамытатуға бағытталған бірқатар дене жаттығуларын талқылап көрсете алады. Мыналарды қамтиды:
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, өмір бойы оқу, бір-біріне көмектесу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. |
|
Кілттік дағдыларды дамыту |
Пәндік-коммуникативтік жағдаяттар арқылы коммуникативтік дағдыны дамыту. |
|
Алдын ала білімі |
Білім алушылар алдыңғы сыныптарда және сабақтан тыс уақытта алған күштік-жылдамдық дайындық және шыдамдылық бойынша алдын ала білімдері мен қозғалыс дағдылары бар. |
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (тайм-менеджмент) 0-5мин |
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін білім алушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады. |
Үлкен бос кеңістік.
|
|
Сабақтың ортасы (тайм-менеджмент) 6-20 мин
21-34 мин |
(С, ҚБ) Білім алушылар тапсырмаларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелері бойынша жалпы талаптармен таныстырылады. Осыдан кейін білім алушылар келесі ЖДДЖ орындайды: 1. Б.қ. н.т. қолымыз белімізде, аяқ иық деңгейінде, басымызды 1 дегенде алға 2 артқа 3 оңға 4 солға еңкейтеміз. 2. Б.қ. н.т. қол белде, аяқ иық деңгейінде басымызды оңға 4 рет солға 4 рет айналдырамыз. 3. Б.қ. н.т. қолымыз иығымызда, аяқ иық деңгейінде, йығымызды алға 4 рет артқа 4 рет айналдырамыз 4. Б.қ. н.т. қолымыз кеуде тұсында аяқ иық деңгейінде 1 – 2 қолымызды артқа сермейміз. З – 4 оң жаққа сермейміз. Келесі З – 4 сол жаққа сермейміз. 5. Б.қ. н.т. қол белде аяқ иық деңгейінде 1 –артқа шалқаямыз, 2–алға иілеміз (қолымызды аяғымызға тигіземіз), 3–қолымызды жазып отырамыз, 4–б.қ. 6. Б.қ. н.т. оң қол жоғарыда сол қол төменде 1 –2 қолымызды артқа сермейміз. 3–4 қолымызды ауыстырамыз. 7. Б.қ. н.т. қол белде аяқ иық деңгейінде. 1 –2–3–4 белімізді оңға айналдырамыз, келесі 1 –2–3–4 солға айналдырамыз. 8. Б.қ. н.т. қол белде, аяқ иық деңгейінен алшақ. 1 –оң аяққа қолымызды тигіземіз. 2 – сол аяққа қолымызды тигіземіз. 3 – ортаға еңкейеміз 4 – Б.қ.
( С, Ж, ҚБ) Білім алушылар алдағы іс-әрекетке арналған дене қыздыру жаттығуларын, жүгіру техникаларына және жүгіру кезінде дұрыс тыныс алуды орындайды. Жылдамдық пен күшті, төзімділікті дамытуға тапсырма: 20 секундта максималды жылдамдықпен қашықтықты өтіп, қайтып бастапқы орынға барады. 4-5 рет қайталаймыз. Тапсырманы аяқтап болған соң білім алушылар тапсырманы орындау кезіндегі өз денсаулықтарына деген қауіп-қатерді анықтайды. Осы тапсырманың дескрипторлары:
Сұраңыз: Қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығы қандай? Шаңғы/кросс/коньки сабақтарында жарақат алмау үшін қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді қалай анықтауға болады? ( Т, ҚБ) Білім алушылар кіші топтарға бөлінеді. Топтың қатысушылары келесі ұжымдық секірулерді орындауда жарысады: 1) қолды алда тұрғанның иығына немесе беліне қойып, екі немесе бір аяқта секіру; 2) оң(сол) қол иықта, сол(оң) қол алда тұрған әріптесінің аяғын ұстап, екі немесе бір аяқта секіру; 3) сол қол алда тұрған әріптесінің иығында, ал оң аяғы алға көтерулі және алда тұрған әріптесі ұстайды. Екі немесе бір аяқта секіру. Осы тапсырманың дескрипторлары:
Сұраңыз: Қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығы қандай? Шаңғы/кросс/коньки сабақтарында жарақат алмау үшін қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді қалай анықтауға болады? |
Үлкен бос кеңістік. Қауіпсіздік ережесіне сілтеме:
Үлкен бос кеңістік. Мұғалімнің таңдауына байланысты кросс дайындығына арналған спорттық құрал жабдықтар.
Дене қыздыру жаттығуларына сілтеме:
Үлкен бос кеңістік. Қауіпсіздік ережесіне сілтеме:
Дене қыздыру жаттығуларына сілтеме: |
|
Сабақтың соңы (тайм-менеджмент) 35-40 мин |
Сабақ соңында білім алушылар демді қалыпқа келтіру жаттығуларын орындап, рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет?- деген сұрақтары бар парақшаға жауап береді. Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалау ұсынылады. |
Рефлексия парағы |
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді барлық білім алушылар анықтай біледі деп жоспарлап отырмын. Қабілеті жоғары оқушыларға өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтау кезінде сыныптастарына ақыл-кеңес беруді ұсынамын. |
Материалды меңгеруді бағалау формативті бағалау арқылы барлық сабақ бойы жүзеге асады. Сонымен қатар: Оқуды бақылау Сұрақтар мен жауаптар Өзін-өзі бағалау Білім алушыларды рефлексиялау арқылы |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|