Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
15.12.2017 |
|||||||||
|
Класс: |
8 А |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу тақырыбына есептер шығару |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: |
Квадрат теңдеулерді түбірлерінің формуласы мен Виет теоремасы бойынша шешу
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеуді шешудің түбірлерінің фоомуласын және Виет теоремасын біледі; Көптеген оқушылар: Квадрат теңдеуді шешудің түбірлерінің фоомуласын және Виет теоремасын пайжаланып квадрат теңдеудің түбірлерін таба алады; Кейбір оқушылар: |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Квадрат теңдеуді шешуде түбірлер формуласы мен Виет теоремасының қолданылуын түсінеді. Ережелерді біледі Пәндік лексика және терминология Квадрат теңдеу, дескриминант, түбір, Виет теоремасы Диалогқа,жазылымға қажетті терминдер - Квадрат теңдеу... - Келтіріліген квадрат теңдеу... |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Ынтымақтаса жұмыс істеуге,бірін-бірі құрмет тұтуға,өмір бойы білім алуға тәрбиелеу. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, геометрия |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Толымсыз квадрат теңдеу |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Үй тапсырмасын тексеру «Мен- саған, сен – маған» әдісі Бірін-бірі тексеру №295 2) х2-2х-9=0 х1+х2= 2 х1*х2= -9 3) 2х2+7х+6=0 х2+3,5х+2=0 х1+х2= -3,5 х1*х2= 2 №326 10) 4х2-11х+7=4(х-2)(х-3,5) =(х-2)(4х-14) Д=121-4*4*7=121-112=9 х1= 3,5 х2=2 11) 5х2+9х+4=5(х+0,8)(х+1) =(5х+4)(х+1) Д=81-4*5*4=81-80=1 х1= -0,8 х2=-1 12) 2х2-7х+5=2(х-1)(х-2,5) =(х-1)(2х-5) Д=49-4*2*5=9 х1= 2,5 х2=1
1-тапсырма «Мозайка» Тақырыпты ашуға арналады Бәсекелік қабілет Прагматизм Ұлттық бірегейлікті сақтау Білімнің салтанат құруы Қазақстанның революциялық емес, эволюциялық дамуы Сананың ашықтығы Бұл құрастырған сөйлемдеріңде қандай мәселе туралы айтылған? ХХІ ҒАСЫРДАҒЫ ҰЛТТЫҚ САНА ТУРАЛЫ Енді артын қарап тақырыпты анықтайық 2-тапсырма «Вортты журнал» әдісі Тақырып бойынша болжамды жүк журналының сол жағына жазу
|
Оқулық Ауыша дұрыс жауабын айтып, бірін-бірі тексереді
Карточкалар
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
3-тапсырма «Эллективті тест» әдісі Әрбір оқушыға A, В, С, Д, Е әріптері арқылы белгіленген түстері сәйкес ақ, сары, көк, қызыл, жасыл стикеркерді таратылады. Әрбір сұрақты қойғаннан кейін 20 сек кідіріп, тест жауабына сәйкес әріпті көтерулері керек. 1. Квадрат теңдеудің неше түрін білесің? а)1
б)
2 с)6 д)8 е) 5 3.Егер Д нөлден үлкен болса , квадрат теңдеудің неше түбірі болады? а) 2 в) 3 с) 1 д)5 е) 4 4. Егер Д нөлден кіші болса , квадрат теңдеудің неше түбірі болады? а) 2 в) 3 с) 1 д)5 е) түбірі жоқ
4-тапсырма. «Мен білетін формула» Теңдеуді шешіңдер: Тақтада 4 бала орындайды
Үлгерімі төмен балаларға көпірше ретінде дескриптор беріледі
5-тапсырма «Автобус аялдамасы» әдісі Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып теңдеуді шешіңдер: 8х2-14х+5=0 12х2+16х-30=0 3х2-8х+5=0 х2-20х-100=0 5х2+26х-24=0 2х2+7х-4=0 5х2 = 9х+2 -х2=5х-14 6х+9=х2
6-тапсырма Жарыса отырып өз қатесін табуға жұмыстанады Оқулықпен жұмыс №329 7-тапсырма.Жұптық жұмыс Шығармашылық тапсырма ҰБТ-ға дайындық
Жұпта тексеру |
Дескриптор 1.Д формуласын біледі; 2.Д байланысты мәнін есептеп, түбірін табады 3.Есептің жауабын жазады Дескриптор 1.Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктей алады |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Вортты журнал» әдісі Тақырып бойынша болжамды жүк журналының оң жағына жазу
Үйге тапсырма:
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеу тақырыбына есептер шығару
Квадрат теңдеу тақырыбына есептер шығару
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
15.12.2017 |
|||||||||
|
Класс: |
8 А |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу тақырыбына есептер шығару |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: |
Квадрат теңдеулерді түбірлерінің формуласы мен Виет теоремасы бойынша шешу
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеуді шешудің түбірлерінің фоомуласын және Виет теоремасын біледі; Көптеген оқушылар: Квадрат теңдеуді шешудің түбірлерінің фоомуласын және Виет теоремасын пайжаланып квадрат теңдеудің түбірлерін таба алады; Кейбір оқушылар: |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Квадрат теңдеуді шешуде түбірлер формуласы мен Виет теоремасының қолданылуын түсінеді. Ережелерді біледі Пәндік лексика және терминология Квадрат теңдеу, дескриминант, түбір, Виет теоремасы Диалогқа,жазылымға қажетті терминдер - Квадрат теңдеу... - Келтіріліген квадрат теңдеу... |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Ынтымақтаса жұмыс істеуге,бірін-бірі құрмет тұтуға,өмір бойы білім алуға тәрбиелеу. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, геометрия |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Толымсыз квадрат теңдеу |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Үй тапсырмасын тексеру «Мен- саған, сен – маған» әдісі Бірін-бірі тексеру №295 2) х2-2х-9=0 х1+х2= 2 х1*х2= -9 3) 2х2+7х+6=0 х2+3,5х+2=0 х1+х2= -3,5 х1*х2= 2 №326 10) 4х2-11х+7=4(х-2)(х-3,5) =(х-2)(4х-14) Д=121-4*4*7=121-112=9 х1= 3,5 х2=2 11) 5х2+9х+4=5(х+0,8)(х+1) =(5х+4)(х+1) Д=81-4*5*4=81-80=1 х1= -0,8 х2=-1 12) 2х2-7х+5=2(х-1)(х-2,5) =(х-1)(2х-5) Д=49-4*2*5=9 х1= 2,5 х2=1
1-тапсырма «Мозайка» Тақырыпты ашуға арналады Бәсекелік қабілет Прагматизм Ұлттық бірегейлікті сақтау Білімнің салтанат құруы Қазақстанның революциялық емес, эволюциялық дамуы Сананың ашықтығы Бұл құрастырған сөйлемдеріңде қандай мәселе туралы айтылған? ХХІ ҒАСЫРДАҒЫ ҰЛТТЫҚ САНА ТУРАЛЫ Енді артын қарап тақырыпты анықтайық 2-тапсырма «Вортты журнал» әдісі Тақырып бойынша болжамды жүк журналының сол жағына жазу
|
Оқулық Ауыша дұрыс жауабын айтып, бірін-бірі тексереді
Карточкалар
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
3-тапсырма «Эллективті тест» әдісі Әрбір оқушыға A, В, С, Д, Е әріптері арқылы белгіленген түстері сәйкес ақ, сары, көк, қызыл, жасыл стикеркерді таратылады. Әрбір сұрақты қойғаннан кейін 20 сек кідіріп, тест жауабына сәйкес әріпті көтерулері керек. 1. Квадрат теңдеудің неше түрін білесің? а)1
б)
2 с)6 д)8 е) 5 3.Егер Д нөлден үлкен болса , квадрат теңдеудің неше түбірі болады? а) 2 в) 3 с) 1 д)5 е) 4 4. Егер Д нөлден кіші болса , квадрат теңдеудің неше түбірі болады? а) 2 в) 3 с) 1 д)5 е) түбірі жоқ
4-тапсырма. «Мен білетін формула» Теңдеуді шешіңдер: Тақтада 4 бала орындайды
Үлгерімі төмен балаларға көпірше ретінде дескриптор беріледі
5-тапсырма «Автобус аялдамасы» әдісі Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып теңдеуді шешіңдер: 8х2-14х+5=0 12х2+16х-30=0 3х2-8х+5=0 х2-20х-100=0 5х2+26х-24=0 2х2+7х-4=0 5х2 = 9х+2 -х2=5х-14 6х+9=х2
6-тапсырма Жарыса отырып өз қатесін табуға жұмыстанады Оқулықпен жұмыс №329 7-тапсырма.Жұптық жұмыс Шығармашылық тапсырма ҰБТ-ға дайындық
Жұпта тексеру |
Дескриптор 1.Д формуласын біледі; 2.Д байланысты мәнін есептеп, түбірін табады 3.Есептің жауабын жазады Дескриптор 1.Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктей алады |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Вортты журнал» әдісі Тақырып бойынша болжамды жүк журналының оң жағына жазу
Үйге тапсырма:
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз















