|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
|
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 52 сабақ Лепті сөйлем.. (Білгісі келеді) 6 – 9-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.5.1 дереккөздерден ( сөздік,анықтамалық,энциклопедия ) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу. 2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтап, тиісті тыныс белгісін қояды Түрлі дереккөздерден мәліметтер табады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ
құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ
ОТАНШЫЛДЫҚ
Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Өзің екі-үш лепті сөйлем құрап жаз. Үлгі: Атқан таң қандай арайлы!
Тақырыпты ашу Жұмбақтарды шеш Сөзді құрап, доп тіземін Қоя салсаң,бір тары Жаңалықты жеткіземін Хабарлы сөйлем Ойды аяқтап орақ тұрады Жауап сөз қалап тұрады Сұраулы сөйлем Ұранды,шаттықты Өкініш, аптықты Білдіріп ойын талайдың Шарға ине қадаймын Лепті сөйлем
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 6-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер? Осы сұрақтардың жауабын дереккөздерден іздеп көр. Жауабын жаз Жаңбыр қалай тұр құйып? Су тамшылары жиналып бұлт болады.Тамшылар ауырлағанда жаңбыр жауады Неге ысиды күн күйіп? Жер Күнге жақын келгенде қатты ыстық болады Аспан неге көкпеңбек? Жиналған ауа көзге көк болып көрінеді Таулар неге тым биік? Тастардың жиналуынан таулар пайда болады
ЕБҚ Өзіңнің қатты қуанған кездегі сезіміңді есіңе ал.Ол кезде сен дедің? Сезіміңді қалай жеткіздің?
7-жаттығу Сөйлемдерді көркем жаз. Жазған сөйлемдерің қандай сөйлем екенін айт. Ағаштың бұтақтарын сындырма! Гүлді жұлма! Жауап: Екеуі де лепті сөйлем
ЕҚБ Өлең жолдарын тиісті дауыс ырғағымен оқы. Бұлардың қандай сөйлем екенін айт Армысың,шапағатты күніміз! Армысың,мейірімді жеріміз! Армысың,табиғат анамыз! Келді сізге өзіңіздің балаңыз!
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
9-жаттығу Көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қойып, өлеңді мәнерлеп оқы. -Не жомарт? -Жер жомарт- Адамзатты асыраған!
Үй тапсырмасы 8-тапсырма Сурет бойынша мәтін құрастырып жаз. Суретке қарап не айтуға болады? Құрастырған мәтініңде лепті сөйлем болсын.
ҚЖ: «Семантикалық карта» әдісі Сөйлем түрлеріне қарай белгіле
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын пысықтайды
Жұмбақтар шешеді
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Сөйлемдерді жазады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Суретке қарап мәтін құрастырады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Лепті сөйлемдер құрап жаза алады-1б
ҚБ: «Смайликтер» әдісі
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Сұрақтардың жауабын дереккөздерден іздеп табады -1б
Тамаша жауап!
Дескриптор: Сөйлемдерді көркем жазады-1б Жазған сөйлемдердің қандай сөйлем екенін айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қойып, өлеңді мәнерлеп оқиды-1б
Дескриптор: Сурет бойыншамәтін құрастырып жазады-1б Мәтінге лепті сөйлемдер қосады-1б
Дескриптор: Сөйлем түрлеріне қарай кестені белгілейді -1б
«Сенімдер» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс парағы
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Кесте
Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лепті сөйлем..2сынып казак т
Лепті сөйлем..2сынып казак т
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
|
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 52 сабақ Лепті сөйлем.. (Білгісі келеді) 6 – 9-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.5.1 дереккөздерден ( сөздік,анықтамалық,энциклопедия ) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу. 2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтап, тиісті тыныс белгісін қояды Түрлі дереккөздерден мәліметтер табады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ
құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ
ОТАНШЫЛДЫҚ
Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Өзің екі-үш лепті сөйлем құрап жаз. Үлгі: Атқан таң қандай арайлы!
Тақырыпты ашу Жұмбақтарды шеш Сөзді құрап, доп тіземін Қоя салсаң,бір тары Жаңалықты жеткіземін Хабарлы сөйлем Ойды аяқтап орақ тұрады Жауап сөз қалап тұрады Сұраулы сөйлем Ұранды,шаттықты Өкініш, аптықты Білдіріп ойын талайдың Шарға ине қадаймын Лепті сөйлем
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 6-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер? Осы сұрақтардың жауабын дереккөздерден іздеп көр. Жауабын жаз Жаңбыр қалай тұр құйып? Су тамшылары жиналып бұлт болады.Тамшылар ауырлағанда жаңбыр жауады Неге ысиды күн күйіп? Жер Күнге жақын келгенде қатты ыстық болады Аспан неге көкпеңбек? Жиналған ауа көзге көк болып көрінеді Таулар неге тым биік? Тастардың жиналуынан таулар пайда болады
ЕБҚ Өзіңнің қатты қуанған кездегі сезіміңді есіңе ал.Ол кезде сен дедің? Сезіміңді қалай жеткіздің?
7-жаттығу Сөйлемдерді көркем жаз. Жазған сөйлемдерің қандай сөйлем екенін айт. Ағаштың бұтақтарын сындырма! Гүлді жұлма! Жауап: Екеуі де лепті сөйлем
ЕҚБ Өлең жолдарын тиісті дауыс ырғағымен оқы. Бұлардың қандай сөйлем екенін айт Армысың,шапағатты күніміз! Армысың,мейірімді жеріміз! Армысың,табиғат анамыз! Келді сізге өзіңіздің балаңыз!
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
9-жаттығу Көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қойып, өлеңді мәнерлеп оқы. -Не жомарт? -Жер жомарт- Адамзатты асыраған!
Үй тапсырмасы 8-тапсырма Сурет бойынша мәтін құрастырып жаз. Суретке қарап не айтуға болады? Құрастырған мәтініңде лепті сөйлем болсын.
ҚЖ: «Семантикалық карта» әдісі Сөйлем түрлеріне қарай белгіле
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын пысықтайды
Жұмбақтар шешеді
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Сөйлемдерді жазады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Суретке қарап мәтін құрастырады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Лепті сөйлемдер құрап жаза алады-1б
ҚБ: «Смайликтер» әдісі
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Сұрақтардың жауабын дереккөздерден іздеп табады -1б
Тамаша жауап!
Дескриптор: Сөйлемдерді көркем жазады-1б Жазған сөйлемдердің қандай сөйлем екенін айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қойып, өлеңді мәнерлеп оқиды-1б
Дескриптор: Сурет бойыншамәтін құрастырып жазады-1б Мәтінге лепті сөйлемдер қосады-1б
Дескриптор: Сөйлем түрлеріне қарай кестені белгілейді -1б
«Сенімдер» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс парағы
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Кесте
Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз





















