Материалдар / Логарифмдік теңсіздіктер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Логарифмдік теңсіздіктер

Материал туралы қысқаша түсінік
Логарифмдік теңсіздіктер
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Желтоқсан 2020
270
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Сабақтың тақрыбы: Логарифмдік теңсіздіктер




Сыныбы: 11а

Пәні: Алгебра және анализ бастамалары

Өткізген мұғалім: 



























Магниттік мектеп мұғалімдеріне арналған сабақ

Алгебра және анализ бастамалары 11`а` сыныбы 30 қаңтар 2017 жыл

Пән мұғалімі: Зейнолдина А.К.

Тақырыбы

Логарифмдік теңсіздіктер

Сабақ мақсаттары

Логаримнің қасиеттерін, теңсіздіктер шешу алгоритмдері мен әдіс-тәсілдерін есеп шығаруда пайдалану.

Логикалық ойлау қабілеті мен есеп шығару дағдыларын жетілдіру.


Сабақ түрі

Практикалық, есеп шығару


Күтілетін нәтиже

  • Логарифмнің қасиеттерін есеп шығаруда қолданады

  • Берілген теңсіздіктің анықталу облысын табады

  • Логарифмдерді бірдей негізге келтіреді

  • Логарифмнің негізіне байланысты өспелі (кемімелі) екенін анықтайды

  • Алынған теңсіздікті шешіп шешімін сан өсіне сызып көрсетеді

  • Шешімін анықталу облысымен қиылыстырып жауабын алады

Білім беру технологиясы

Сын тұрғысынан ойлау технологиясы

Сабақтың білім беру формасы

Топпен бірлесе, жұптық және жекелей атқаратын жұмысқа арналған

Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер

Кумулятивтік әңгіме, зертеушілік әңгіме, өздік жұмыс.

Көрнекіліктер

презентация, таратпа материалдар, бағалау парағы.

Сабақ барысы

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру

(3 мин)

Оқушыларды түгендеу

Топқа бөлу

Топ басшысын сайлау

Үй тапсырмасын тексеру



Топпен жинақталып отыру.



Мұғалімнің формативті бағалауы

«Қызығушылықты ояту»

( 6 мин)

Шатастырылған баулар

Қиынды анықтамаларды таратып беру, қасиеттерін және теңсіздіктерді шешу алгоритмін қайталату.

Слайд 1.




Қиынды анықтамаларды құрастырып, анықтаманы және қасиеттерді айтады.


Топ басшысының бағалауы,


мұғалімнің формативті бағалауы


«Мағынаны ажырату»

(25мин)


Топқа есептер беріледі. Әр есепке 10 ұпай беріледі.

І және ІІІ Қорғаушы топ

Есепті топпен талдау, шығару.

Есеп дұрыс шығарылған болса топтың ұйғарымымен тақтаға шығып қорғаулары қажет.


ІІ-ІҮ Бағалаушы топ тақтаға шығарылған есептің шығарылу алгоритмін, қысқаша жазылуын, шығарылу жолы тиімді,

тиімсіз екенін бағалап, ұпай санын шегере алады.


І-ІІтоп



5)

ІІІ-ІҮтоп









5)




Есепті топпен талдайды, шығарады.


Қорғаушылар:

Есеп дұрыс шығарылған болса топтың ұйғарымымен тақтаға шығып қорғайды.


Бағалаушылар:

Бағалаушы топ тақтаға шығарылған есепті бағалайды.



Бағалаушы топ оқушылары

Өзін-өзі бағалауы


Топ басшысының бағалауы.


Мұғалімнің бағалауы.

Топ оқушыларына жеке тапсырма беріледі.

Модулмен берілген теңсіздікті шешу.Әр оқушы өз бейжиктегі түсіне сәйкес есепті шығарады.

сары

-қызыл

– жасыл түс

-көк


Әр оқушы түстер бойынша жаңа топқа бірлесе отырып есептерін талдап ең тиімді тәсілді тақтада көрсетеді.

Топ оқушылары топтарға қайта топтасады, әр оқушы есептерінің тиімді деген тәсілдерімен өз топтарында бөліседі.

Өзін-өзі бағалау

Топ басшысының бағалауы.

Слайд 4. Үй тапсырмасы: 9.В.61,62

§18 оқуға




Үй тапсырмасын жазады.




Семантикалық карта толтыру

(6мин)




Кестені толтыру


1





; 2,5)

2



3


(-)

4


(2;3,5)

Бағалануы


4 дұрыс –«5»

3 дұрыс –«4»

1-2 дұрыс-«3»



Жеке жұмыс

Семантикалық карта толтырады

Бірін-бірі бағалауы

Топ басшысының бағалауы

Бағалау

(3мин)


Топ басшысының формативті бағалауымен, мұғалімнің жиынтық бағалауы


Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасының орындалуы

Шатастырылған бауларға қатысу белсенділігі

Қорғаушы, бағалаушы тапсырмалары

Модулмен берілген есептер

Кесте толтыру (бірін-бірі бағалау)


Дескриптор арқылы бағалануы

Қортынды баға















Табыс критериі


р/с

дескриптор

балл

Бағалануы

1

Логарифмнің қасиеттерін есеп шығаруда қолдану

2







11-12 -«5»

8-10 -«4»

5-7 -«3»

1-4 -«2»

2

Берілген теңсіздіктің анықталу облысын табу

2

3

Логарифмдерді бірдей негізге келтіру

2

4

Логарифмнің негізіне байланысты өспелі (кемімелі) екенін анықтау

2

5

Алынған теңсіздікті шешіп, шешімін сан өсіне сызып көрсету

2

6

Шешімін анықталу облысымен қиылыстырып жауабын алу

2




Кері байланыс

Рефлексия

(2 мин)

Сабақ бойынша кері байланыс.

Тақырып бойынша ұққанын және ұқпағанын стикерге жазу.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!