|
Сабақ №1 |
Пәні: Логикалық математика |
Сыныбы: Күні: |
||
|
Тақырыбы: Кел, ойнайық! |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Сабақта оқушыларға танымдық тапсырмаларды орындату арқылы логикалық ойлау қабілетін,ой-өрісін дамыту,математикаға деген қызығушылығын арттыру |
|||
|
Оқушының сабаққа қамтылуы |
Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. |
||||
|
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. |
||||
|
Күтілетін нәтиже |
Танымдық тапсырмаларды тез орындауды үйренеді. Математика сабағына қызығушылығы артады. Шапшаңдыққа және топпен жұмыс жасай білуге бейімделеді |
|||
|
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ |
Қайталау |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||
|
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин |
Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Оқушының жұмыс дәптері |
||
|
Ортасы Мағынаны тану 25 мин |
№1. Математикалық диктант Ең кіші бір таңбалы сан 0 Ең үлкен бір таңбалы сан 9 Ең кіші екі таңбалы сан 10 Ең үлкен екі таңбалы сан 99 Ең кіші толық ондық 10 Ең үлкен толық ондық 90 №2.
№3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп суретті салып, толықтыру керек.
№4. есепті шығар.
1. Ағаш басында 2
балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық
болды? Жауабы:
2+2=4 №5. Боя. 1-ашық жасыл, 2-малина түстес, 3-қара көк, 4-сәбіз сары, 5-көк, 6-қызыл, 7-жасыл, 8-қоңыр, 9-сары, 10-қызғылт түспен боя.
|
|||
|
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин |
Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету
|
|||
|
Кері байланыс 3мин |
|
|||
|
Бағалау 2 мин |
Смайликпен бағалау |
|||
|
Қосымша ақпарат |
Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау |
|||
|
Саралау |
||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
|
Сабақ №2 |
Пәні: Логикалық математика |
Сыныбы: Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: Құпия сандар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Құпия сандар тақырыбымен танысады, өз бетімен жұмыс жасау барысында қабілетті оқушы табылады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушының сабаққа қамтылуы |
Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
"Құпия сандар" тапсырмаларын тез орындауды үйренеді. Математика сабағына қызығушылығы артады. Шапшаңдыққа және топпен жұмыс жасай білуге бейімделеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ |
Кел, ойнайық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин |
Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Оқушының жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Мағынаны тану 25 мин |
№1. Жасырын сөзді тап.
№2. «Баспалдақ» ойыны №3. Тігінен де, көлденеңінен де қайталанбайтындай етіп, сандарды орналастыр.
№4. Есепті шығар. 1. Үш сөмкеде екі ондық дәптер бар. Бірақ біреуіндегі дәптерлер басқа сөмкелердегіден екі есе аз. Әр сөмкеде қанша дәптер бар екенін тап. Жауабы: 3•20=60 60:2=30 30:2=15 1-сөмкеде 30 дәптер, 2,3-сөмкелерде 15 дәптерден бар. 2. Бір шелекте 7 кг шие бар. Осындай екі шелекте неше килограмм шие бар? Жауабы: 7•2=14 Екі шелекте 14 килограмм шие бар. 3. Мұзайдында 6 бала сырғанап жүрді. Олардың екеуі түскі тамақ ішуге кетті, ал түстен кейін олар мұзайдынға қайтып оралды. Мұзайдында қанша бала сырғанап жүр? Жауабы: Мұзайдында 6 бала сырғанап жүр.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин |
Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3мин |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау 2 мин |
Смайликпен бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сабақ
№1 Пәні: Логикалық
математика
Сыныбы: Күні: Тақырыбы: Кел,
ойнайық! Сабаққа негізделген оқу
мақсаты:
Тілдік
мақсат Сабақта оқушыларға танымдық тапсырмаларды
орындату арқылы логикалық ойлау қабілетін,ой-өрісін
дамыту,математикаға деген қызығушылығын
арттыру Оқушының сабаққа
қамтылуы Барлық
оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді
үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды
біледі; Адам өміріне маңыздылығын
түсінеді. Оқушылардың басым
бөлігі: Тақырыпты
күнделікті өмірмен байланыстыра
алады, тапсырмаларды
түсінеді. Кейбір
оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік
танытады; еркін
сөйлейді. Күтілетін
нәтиже Танымдық тапсырмаларды тез орындауды
үйренеді. Математика сабағына
қызығушылығы артады. Шапшаңдыққа және топпен жұмыс жасай білуге
бейімделеді
Алдыңғы
тақырып /үй
тапсырмасы/ Қайталау Жоспар Жоспарланған
уақыт Жоспарланған
жаттығулар Ресурстар
Басталуы
/Миға
шабуыл/
Қызығушылықты
ояту 5
мин Сәлемдесу, журнал толтыру.
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару. Оқушының жұмыс
дәптері
Ортасы
Мағынаны
тану 25
мин
№1. Математикалық
диктант
Ең кіші бір таңбалы сан
0
Ең үлкен бір таңбалы сан
9
Ең кіші екі таңбалы сан
10
Ең үлкен екі таңбалы сан
99
Ең кіші толық ондық
10
Ең үлкен толық ондық
90
№2.
№3. Бір қатарға
қайталанбайтындай етіп суретті салып, толықтыру
керек.
№4. есепті
шығар.
1. Ағаш басында 2
балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық
болды? Жауабы:
2+2=4
№5.
Боя.
1-ашық жасыл,
2-малина түстес, 3-қара көк, 4-сәбіз сары, 5-көк, 6-қызыл, 7-жасыл,
8-қоңыр, 9-сары, 10-қызғылт түспен
боя.
Соңы
/Ой
қозғау/
"Кім
жылдам?" 10
мин Айырмашылығын тауып,
қаламмен
белгілету
Кері
байланыс 3мин
Бағалау 2
мин Смайликпен
бағалау Қосымша
ақпарат Ғаламтордан,
газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер
жинау Саралау
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен
оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс
енгіздім және неге?
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе
табысты болды?
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім? Күні: _________________________Тексерілді:____________________________ Сабақ
№2 Пәні: Логикалық
математика
Сыныбы: Күні: Тақырыбы: Құпия
сандар Сабаққа негізделген оқу
мақсаты:
Тілдік
мақсат Құпия сандар тақырыбымен
танысады, өз бетімен жұмыс жасау барысында қабілетті оқушы
табылады. Оқушының сабаққа
қамтылуы Барлық
оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді
үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды
біледі; Адам өміріне маңыздылығын
түсінеді. Оқушылардың басым
бөлігі: Тақырыпты
күнделікті өмірмен байланыстыра
алады, тапсырмаларды
түсінеді. Кейбір
оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік
танытады; еркін
сөйлейді. Күтілетін
нәтиже "Құпия сандар" тапсырмаларын тез орындауды
үйренеді. Математика сабағына
қызығушылығы артады. Шапшаңдыққа және топпен жұмыс жасай білуге
бейімделеді.
Алдыңғы
тақырып /үй
тапсырмасы/ Кел,
ойнайық Жоспар Жоспарланған
уақыт Жоспарланған
жаттығулар Ресурстар
Басталуы
/Миға
шабуыл/
Қызығушылықты
ояту 5
мин Сәлемдесу, журнал толтыру.
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару. Оқушының жұмыс
дәптері
Ортасы
Мағынаны
тану 25
мин
№1. Жасырын сөзді
тап. 4 16
1 15 2 16 42 11 25 12 1 24 65 15 р к ы ү Қ
й е
№2. «Баспалдақ»
ойыны
№3. Тігінен де,
көлденеңінен де қайталанбайтындай етіп, сандарды
орналастыр.
№4. Есепті
шығар.
1. Үш сөмкеде екі ондық дәптер
бар. Бірақ біреуіндегі дәптерлер басқа сөмкелердегіден екі есе аз.
Әр сөмкеде қанша дәптер бар екенін тап. Жауабы: 3•20=60 60:2=30 30:2=15 1-сөмкеде 30 дәптер,
2,3-сөмкелерде 15 дәптерден бар.
2. Бір шелекте 7 кг шие бар.
Осындай екі шелекте неше килограмм шие бар? Жауабы: 7•2=14 Екі шелекте 14 килограмм шие
бар.
3. Мұзайдында 6 бала
сырғанап жүрді. Олардың екеуі түскі тамақ ішуге кетті, ал түстен
кейін олар мұзайдынға қайтып оралды. Мұзайдында қанша бала сырғанап
жүр? Жауабы: Мұзайдында
6 бала сырғанап жүр.
Соңы
/Ой
қозғау/
"Кім
жылдам?"
10
мин
Айырмашылығын тауып,
қаламмен
белгілету
Кері
байланыс
3мин
Бағалау
2
мин
Смайликпен
бағалау
Қосымша
ақпарат
Ғаламтордан,
газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер
жинау
Саралау
Рефлексия
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






















