Мерзімі: | Мұғалімдер (әр түрлі жаста) | Мұғалімдер саны:Қатысқаны: |
Тақырыбы | М.Дулатов «Байлық» әңгімесі |
Сілтеме | М.Дулатов «Байлық» әңгімесі. Интербелсенді әдістер |
Мақсаты | Қолданылған интербелсенді әдістер арқылы пән мұғалімдерінің өз сабақтарында қолдануға болатынына жағдай жасау. |
Негізі идеясы | Мұғалімдер жоғары сапалы педагогикалық тәжірибенің көмегімен осы салаға барынша мол үлес қоса алады. |
Оқыту нәтижелері | Мұғалімдер мәтінге арналған тапсырмалар арқылы дәлелдемелерді анықтауды үйренеді және өздерінің сабақтарында қолданылған әдістерді тиімді пайдаланады;● Интербелсенді әдістерді пайдалану керектігін түсінеді;● Әр тапсырманың соңынан жүргізілетін бағалау тәсілдерін біледі;● Оқыту үдерісінде интербелсенді әдістерді қолдану арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығы оянатындығын түсінеді. |
Әдіс-тәсілдер | Тәсілдер: жекелей, жұптық, топтық.Әдістер: «Топтастыру», «Ойлан, жұптас, пікірлес», «Пирамида», «Фишбоун», түйінді ой, рефлексия «Көңіл-күй аралы»Начало формы |
Сабақтың көрнекілігі | интерактивті тақта, слайдтар, а3 қағазы, қылқаламдар, видеоролик «Қанағат қыл басыңдағы бағыңа!». |
Дереккөздері | Ақпарат көздері. |
Барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Тыңдаушылардың іс-әрекеті | Бағалау |
I. Қызығушылық ояту | Амандасу
Топқа бөлу. | Жылулық шеңберіне қатысады.
Топқа бөлінеді. Топқа 1, 2, 3 саны арқылы бөлінеді. |
|
II Мағынаны тану | «Топтастыру» әдісіБайлық дегеніміз не? |
Тыңдаушылардың жауабы тыңдалып, әр түрлі аталған байлықтың ішінен денсаулықты таңдап алады. | Мұғалімнің ынталандыру сөздері |
| «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі
«Пирамида» әдісі
«Фишбоун» әдісі
«Жарық жұлдыз» әдісі
| Таратылған мәтінді жекелей оқып, жұппен талқылап, топқа берілген тапсырмаларды бірлесіп жасайды.Мәтіннің 3 аспектісі бойынша сұрақтар таратылады.
| Табыс критерийімен бағалау
|
III.Ой толғаныс
| Түйінді ой«Қанағат қыл басыңдағы бағыңа!» видеоролигі | 1.Видеороликті көріп, мәтінмен салыстырады, оны талдап, топта пікір алмасады, әр топ өз түйінді ойларын шығарады.
| Бас бармақ |
| Рефлексия“Көңіл-күй аралы”
| Берілген көңіл-күй аралынан мұғалімдер өздерінің алған әсерлерін таңдап, кері байланыстарын жазады. |
|