Сабақтың
тақырыбы:
М. Шаханов. Төрт
ана.
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сынып:
|
Қатысқан:
|
Қатыпағандар:
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Мұхтар Шахановтың өмірі,
шығармашылығы туралы айта отырып, өлеңнің негізгі
идеясын ашу.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар
білуге тиісті:
Автордың өмірі мен
шығармашылығы туралы біледі.
|
Оқушылардың
көпшілігі білуге тиіс:
Тақырып мазмұнын түінуі
тиіс
|
Кейбір оқушылар
білуге тиіс:
Автордың өзге де
шығармаларын.
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Тапсырмаларды сатылай кешенді
талдауды біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған уақыт (жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
«Менің көңіл-күйім»
жаттығуы
Мақсаты: оқушылардың
көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай
білуге тәрбиелеу
Алдарыңдағы бланкіге өз
көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар .
Қызығушылықты
ояту
Тақырып
бойынша таныстырылым тамашалау.
|
Таныстыры
лым.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Оқулықпен
жұмыс
— Мұхтар Шаханов өміріне
тоқталу.
загрузка...
Мұхтар
Шаханов 1942 жылы сәуір айының
2-сі туған, Оңтүстік
Қазақстан облысы, Ленгір
ауданы. Алғашқы өлеңі («Сырдария»)
1959 жылы жарияланды. Тұңғыш өлеңдер жинағы («Бақыт») 1966 жылы
жарық көрді. 1993-2003 жж.Қазақстан
Республикасының Қырғыз
Республикасындағы
Төтенше және
Өкілетті Елшісі қызметінде болды.
2004—2007 жылдары ҚР Парламенті Мәжілісінің депутаты. Қазір
2004—2007 депутат.
«Төрт
ана» өлеңін мәнерлеп
оқу.
1.Өлеңнің мазмұнын
ашу.
4.Сөздік
жұмыс
-Ғұмыр-өмір
бойы
Жебеп
жүрер— қорғау, қамқор
болу
Туған
жері- отан,туып өскен мекені, кіндік
қаны тамған жер
Туған
тілі- қазақ
тілі
Салт-дәстүрі- жеті атасын
білу.
Құдіретті- ержүрек,
батыр
Тарихы
– қазақ елінің басынан кешкен
оқиғалары
Күрес
– азаттық, егемендік үшін жанын
пида ету
5.Кітаппен
жұмыс.Оқушыларға оқыту.(мәнерлеп
оқыту)
-Ақын атаған төрт
ана.
— Оқушылар айтады.
(туған жер, туған тілі, салт-дәстүр, тарих)
. Өз
ойларын жүйелеп
айтқызу.
|
Автор портреті, дәптерлер.
Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
|
Сергіту сәті
|
Қолдарыңды
көтеріңдер – бір дейік.
Көп отырып, қатты
шаршап жүрмейік.
Қолды создық, басты
бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен әрбір
адам жетіледі.
Алға, артқа қарадық
та – үш дедік.
Тағы жаңа жаттығулар
істедік.
Түсірейік қолды төрт
пен бесті айтып,
Отырайық көңілді енді
марқайтып.
|
Сергіту
жаттығуы жазылған парақша
|
Аяқталуы
|
Т
апсырманы
орында
|
Сөздік жұмысын
жүргізу.
|
Үйге
тапсырма: «Төрт ана » өлеңін жаттау..
|
Дифференциациялау оқушыларға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы
қалайша
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін
тексеруді
қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
–
Денсаулық пен
қауіпсіздікті
тексеру,
АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың
мақсаты
мен оқу
міндеттері
анық па?
Бүгін оқушылар
не
үйренді?
Сабақ қалай
өтті,
қандай
деңгейде
өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды
ма?
|
Дифференциялау
жоспарым
жүзеге
асты
ма?
Тапсырмалары
сәйкес
болды ма?
Уақыт
дәлдігі қалай
болды?
Жоспарыма
қандай
өзгерістер
енгіздім?
|
«Менің көңіл-күйім
баспалдағы»
Оқушылар стикерлерге өз
есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған
баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме
сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!»,
«Білмеймін», «Нашар» деп
аталады.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың әр
кезеңінде бағалау.
2: Дарынды және үлгерімі төмен
оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл
бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім
?
|