|
САБАҚ: |
Мектеп: Атырау қаласы ХББ НЗМ |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||
|
Бөлім тақырыбы |
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
|||
|
Сабақтың түрі |
Жалпылау және меңгерілген ақпаратты жүйелеу сабағы |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
О7 Әртүрлі ресурс көздерінен қажетті ақпарат алу. Энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: : айдар, мерзімдік басылым, баспасөз, ақпарат көздері, мақала, мәлімет Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: назарларыңызға ұсынамыз, қабыл алыңыздар, оқырмандардың тілегемен, кезекті жарияланымда, мәліметтерге сүйенсек |
|||
|
Ұлттық құндылықтар |
Тіл, ана тілге деген құрмет |
|||
|
Мектеп құндылықтары |
Өмір бойына оқу |
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Тіл және қарым-қатынас |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 минут |
Ұйымдастыру -оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; - жетістік критерийін ұсыну Қызығушылықты ояту Сыныпқа әр түрлі журналдардың мұқабалары таратылады Сұрақтар:
|
«Айгөлек», «Балдырған», «Ұлан» газет-журналдарының бірнеше сандары |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 4 минут 10 минут 3 минут |
Т. Әр топ өз мұқабаларын флипчартқа жабыстырып, коллаж дайындайды, дайын коллаждың сыртындағы суреттер мен тақырыптарға сәйкес журналдарға жарнама жасайды. Бағалау критерийі: 1. Жарнама жасау үшін журналдың сыртындағы оқылымға назар аударады. 2.Эстетикалық талапқа сай коллаж әзірлейді.
Ф. «Дауыс беру» тәсілі бойынша топтар бір-біріне баға береді. Яғни әр оқушы дауыс беру жәшігіне өзіне ұнаған, жетістік критерийлеріне сай келетін бір топқа дауыс беріп, жетонын тастайды, соңында жетондарды санап, жеңімпаз анықталады. Сыныпқа әр түрлі газет-журналдар таратылады, танысып шығуға 5 минут беріледі. ЖЖ. 1-жұпқа: Барлық газет-журналдан пайдалы кеңестерді теріп алып, сыныпқа «Пайдалы ақыл-кеңестер» тақырыбында ақпарат беріңіздер. 2-жұпқа: Барлық газет-журналдардан шет, алыс елдер туралы ақпарат жинап, шет елдер туралы таныстырылым әзірлеңіз. 3-жұпқа: Барлық газет-журналдардан танымал тұлғалар туралы ақпарат жинап, бірнеше танымал тұлғаның өнегелі өмірі туралы баяндама дайындаңыз. 4-жұпқа: Барлық газет-журналдардан еліміздің тарихы туралы ақпарат жинап, ел тарихынан сыр шертетіндей таныстырылым дайындаңыз. 5-жұпқа: Барлық газет-журналдардан жас ақындардың поэзиялық шығармаларына сараптау жасаңыз. Жас ақындардың не туралы ой толғайтындарына анализ жасап, ақпарат беріңіз. Бағалау критерийі: - Барлық ұсынылған газет-жуналдардан өзіне қатысты айдары бойынша сұрыптау жұмысын жасайды. Ф. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша жұптағы оқушылар бір-біріне баға береді. |
|
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Кері байланыс.
Газет-журналдардың беттерінен ақпарат сұрыптағанда: Қызыл түске – қиын тұстары; Жасыл түске – жеңіл тиген тұстарын; Көк түске – қызықты тұстарын; Сары түске – сіз байқамаған, бейтарап тұстарын; Күлгін түске – газет-жунал сұрыптаудағы ұнапсыз тұстарын Ж А З Ы Ң Ы З. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас
|
САБАҚ: |
Мектеп: Атырау қаласы ХББ НЗМ |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||
|
Бөлім тақырыбы |
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
|||
|
Сабақтың түрі |
Жалпылау және меңгерілген ақпаратты жүйелеу сабағы |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
О7 Әртүрлі ресурс көздерінен қажетті ақпарат алу. Энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: : айдар, мерзімдік басылым, баспасөз, ақпарат көздері, мақала, мәлімет Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: назарларыңызға ұсынамыз, қабыл алыңыздар, оқырмандардың тілегемен, кезекті жарияланымда, мәліметтерге сүйенсек |
|||
|
Ұлттық құндылықтар |
Тіл, ана тілге деген құрмет |
|||
|
Мектеп құндылықтары |
Өмір бойына оқу |
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Тіл және қарым-қатынас |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 минут |
Ұйымдастыру -оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; - жетістік критерийін ұсыну Қызығушылықты ояту Сыныпқа әр түрлі журналдардың мұқабалары таратылады Сұрақтар:
|
«Айгөлек», «Балдырған», «Ұлан» газет-журналдарының бірнеше сандары |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 4 минут 10 минут 3 минут |
Т. Әр топ өз мұқабаларын флипчартқа жабыстырып, коллаж дайындайды, дайын коллаждың сыртындағы суреттер мен тақырыптарға сәйкес журналдарға жарнама жасайды. Бағалау критерийі: 1. Жарнама жасау үшін журналдың сыртындағы оқылымға назар аударады. 2.Эстетикалық талапқа сай коллаж әзірлейді.
Ф. «Дауыс беру» тәсілі бойынша топтар бір-біріне баға береді. Яғни әр оқушы дауыс беру жәшігіне өзіне ұнаған, жетістік критерийлеріне сай келетін бір топқа дауыс беріп, жетонын тастайды, соңында жетондарды санап, жеңімпаз анықталады. Сыныпқа әр түрлі газет-журналдар таратылады, танысып шығуға 5 минут беріледі. ЖЖ. 1-жұпқа: Барлық газет-журналдан пайдалы кеңестерді теріп алып, сыныпқа «Пайдалы ақыл-кеңестер» тақырыбында ақпарат беріңіздер. 2-жұпқа: Барлық газет-журналдардан шет, алыс елдер туралы ақпарат жинап, шет елдер туралы таныстырылым әзірлеңіз. 3-жұпқа: Барлық газет-журналдардан танымал тұлғалар туралы ақпарат жинап, бірнеше танымал тұлғаның өнегелі өмірі туралы баяндама дайындаңыз. 4-жұпқа: Барлық газет-журналдардан еліміздің тарихы туралы ақпарат жинап, ел тарихынан сыр шертетіндей таныстырылым дайындаңыз. 5-жұпқа: Барлық газет-журналдардан жас ақындардың поэзиялық шығармаларына сараптау жасаңыз. Жас ақындардың не туралы ой толғайтындарына анализ жасап, ақпарат беріңіз. Бағалау критерийі: - Барлық ұсынылған газет-жуналдардан өзіне қатысты айдары бойынша сұрыптау жұмысын жасайды. Ф. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша жұптағы оқушылар бір-біріне баға береді. |
|
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Кері байланыс.
Газет-журналдардың беттерінен ақпарат сұрыптағанда: Қызыл түске – қиын тұстары; Жасыл түске – жеңіл тиген тұстарын; Көк түске – қызықты тұстарын; Сары түске – сіз байқамаған, бейтарап тұстарын; Күлгін түске – газет-жунал сұрыптаудағы ұнапсыз тұстарын Ж А З Ы Ң Ы З. |
|
||
шағым қалдыра аласыз














