|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: «Жанкент» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 24.11.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Б.Исмаилова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңі. Өлеңнің идеясы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3 деп санату арқылы 3топқа бөлу Қызығушылықты ояту «Оймоншақ»әдісі арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру мақсатында өткен тақырып бойынша бір сөйлем айтып шығады.Мыс:Махамбет-өжет ақын,т.с.с Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру. Үй тапсырмасы «Фортуна»әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. 1.Махамбет өмір сүрген жылдарды атаңыз.(1803-1846) 2.Исатай-Махамбет көтерілісі Қазақстанның қай аймағында болған?(Бөкей ордасында) 3.Махамбеттің хан-сұлтандарға жау болу себебі неде?(шындықты айтады). 4.Махамбет қай ханның тұсында өмір сүрген?(Жәңгір хан) 5.Махамбет зілді сөздерін арнаған сұлтан?»(Баймағанбет сұлтан) |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3 санату арқылы 3топқа бөлу |
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
|
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 5 минут 3 минут
|
ТЖ .Бейнеролик « Мен - мен едім, мен едім!»өлеңді тыңдайды. Оқушылар өлеңді тыңдап алады. Топқа өлеңнен үзінді таратылады.
Мен - мен едім, мен
едім!
Мен - мен едім, мен
едім! 1-тапсырма: «FILA»әдісі арқылы кестені толтырады.Жұптық жұмыс.
2-тапсырма: «Домино»әдісі арқылы шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды.Топтық жұмыс.
Оқиғаның басталуы –
Байланысы –
Дамуы –
Шиеленісуі-
Шарықтау шегі –
Оқиғаның (аяқталуы) шешімі –
3-тапсырма: «Сәйкестендіру»әдісі арқылы өлеңнің құрылысына қарай талдау жасайды. Жеке жұмыс.
Сабақты бекіту .«6
НЕЛІКТЕН?» стратегиясы шығарма сюжеті бойынша
сұрақ қояды. «Мина алқабы»
Үлгі боларлық қорытынды. Ақын өлеңі арқылы қазіргі өмірге қажетті қандай ой айтуға болады?
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
Кері байланыс.
|
Топтағы оқушылар тапсырмаларды өздері бөліп алады. Оқушылар өлең үзінділеріменжұмыс жүргізеді. |
ҚБ.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Исмаилова Багила КуламкадыровнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңі. Өлеңнің идеясы.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңі. Өлеңнің идеясы.Материал туралы қысқаша түсінік
Махамбет Өтемісұлы-қазақ халқының азаттығы,теңдігі жолында ақ найзасымен,азаткер асқақ жырымен қасық қаны қалғанша күрескен,тіпті сол жолда құрбан болған әрі ақын,әрі батыр.Көркем шығармада адамның жан дүниесін,ішкі сезімін терең ашып көрсетуге айрықша мән береді.Махамбет өлеңдерінің идеясы-ерлікті ,өрлікті ,асқақ рухты дәріптеу болып табылады.Махамбет өлеңдерінде «Мен»сөзі жиі қолданылады.
«Мен»сөзінде мол сыр бар.Мағынасы терең.
Мен-мақсаты анық ,мұраты айқын ,ойы нық болмас.
Мен-ойшыл ,дана.Елі мен жері үшін мазаланған тұлға.
Мен-ғұмыры күйзеліспен,құсалықпен өткен жан.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














