|
Сабақ |
Мектеп: Бозанбай орта мектебі |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің есімі : Саденова Ляйля Сагатбековна |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мамытбек Қалдыбаев «Еліктің лағы» |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
Мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыра отырып табиғат туралы түсінік беру. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар сыныпта немесе топта дәйекті дәлелдер келтіре отырып, аңшы неліктен елікті атпағанын айтып қорытынды шығарады. Пәндік терминология: Шоқы, нысана, қарауыл. Диалог құруға сөздер топтамасы: Аңшы елікті атпады, себебі ... Аңшы ызаланды, себебі ... Аңшы көңілденді, себебі ... |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||
|
еліктің лағы, аңшы, жалғыз аяқ жол, мылтық, дүрбі, торсық, Түймебай, қара қарға |
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Лағым, бұлағың, су іше ғой, қанеки. |
||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: Лағым, бұлағың, су іше ғой, қанеки. |
||||||
|
|
||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||
Аңшының орнында сендер қайтер едіңдер? Өз ойларын білдіреді. |
||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||
|
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Шаттық шеңбері» бір –біріне жақсы тілек айту; арқылы топқа бөлу, топ басшыларын анықтауға бағалау парағын беру; 1-Т. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. |
|
||||
|
Ортасы |
Суретпен жұмыс. 1 -
сурет.
Шығарманың авторы – Мамытбек Қалдыбеков. Ол
балаларға арнап көптеген әңгімелер жазған. Соның бірін оқып
көрелік. 2 - топ. 2 - бөлім. 3 - топ. 3 - бөлім. (Үш топ оқушылары өз бөлімдерін түсініп оқып, әр бөлімге ат қояды.)
Әр топ өз бөлімдерін
басқа топ оқушыларына түсіндіреді. Қайтадан өз топтарына
келеді. . ....
тұрамын. |
|
||||
|
Аяқталуы |
Топтық жұмыс «Жарық жұлдыз» Стикерге әрбір сызықтың астына тақырып бойынша не түсінгенін жазады, жарық жұлдызға жетуге тырысады. Топ басшылары қойған бағаларын айтады. Үйге тапсырма: «Мейірімді аңшы» тақырыбына шығарма жазу. Аңшының суретін салу. Мәтінді мазмұндау. |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс Құндылықтармен байланыс. |
||||
|
Сыни дағдыларын дамыту мақсатында құрылған топтар қабілеті төмен оқушыларды қабілеті жоғары оқушыларға қолдау көрсете алады. Тақырыпты талдау кезінде сынып оқушыларының барлығының қатысуын қадағалаймын. Дәйекті сөйлеу дағдыларын қалыптастыра отырып, оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды орындауға мүмкіндік болады.. |
Бір –бірімен жұмыс жасау кезінде оқушылар бірін-бірі бағалай отырып, өз жұмысына да салыстыра отырып баға бере алады.
Тақырыпты қайталау барысында оқушы аңшы туралы біліп қана қоймай талдай алады.
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болады? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен. |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мамытбек Қалдыбаев "Еліктің лағы"
Мамытбек Қалдыбаев "Еліктің лағы"
|
Сабақ |
Мектеп: Бозанбай орта мектебі |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің есімі : Саденова Ляйля Сагатбековна |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мамытбек Қалдыбаев «Еліктің лағы» |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
Мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыра отырып табиғат туралы түсінік беру. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар сыныпта немесе топта дәйекті дәлелдер келтіре отырып, аңшы неліктен елікті атпағанын айтып қорытынды шығарады. Пәндік терминология: Шоқы, нысана, қарауыл. Диалог құруға сөздер топтамасы: Аңшы елікті атпады, себебі ... Аңшы ызаланды, себебі ... Аңшы көңілденді, себебі ... |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||
|
еліктің лағы, аңшы, жалғыз аяқ жол, мылтық, дүрбі, торсық, Түймебай, қара қарға |
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Лағым, бұлағың, су іше ғой, қанеки. |
||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: Лағым, бұлағың, су іше ғой, қанеки. |
||||||
|
|
||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||
Аңшының орнында сендер қайтер едіңдер? Өз ойларын білдіреді. |
||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||
|
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Шаттық шеңбері» бір –біріне жақсы тілек айту; арқылы топқа бөлу, топ басшыларын анықтауға бағалау парағын беру; 1-Т. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. |
|
||||
|
Ортасы |
Суретпен жұмыс. 1 -
сурет.
Шығарманың авторы – Мамытбек Қалдыбеков. Ол
балаларға арнап көптеген әңгімелер жазған. Соның бірін оқып
көрелік. 2 - топ. 2 - бөлім. 3 - топ. 3 - бөлім. (Үш топ оқушылары өз бөлімдерін түсініп оқып, әр бөлімге ат қояды.)
Әр топ өз бөлімдерін
басқа топ оқушыларына түсіндіреді. Қайтадан өз топтарына
келеді. . ....
тұрамын. |
|
||||
|
Аяқталуы |
Топтық жұмыс «Жарық жұлдыз» Стикерге әрбір сызықтың астына тақырып бойынша не түсінгенін жазады, жарық жұлдызға жетуге тырысады. Топ басшылары қойған бағаларын айтады. Үйге тапсырма: «Мейірімді аңшы» тақырыбына шығарма жазу. Аңшының суретін салу. Мәтінді мазмұндау. |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс Құндылықтармен байланыс. |
||||
|
Сыни дағдыларын дамыту мақсатында құрылған топтар қабілеті төмен оқушыларды қабілеті жоғары оқушыларға қолдау көрсете алады. Тақырыпты талдау кезінде сынып оқушыларының барлығының қатысуын қадағалаймын. Дәйекті сөйлеу дағдыларын қалыптастыра отырып, оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды орындауға мүмкіндік болады.. |
Бір –бірімен жұмыс жасау кезінде оқушылар бірін-бірі бағалай отырып, өз жұмысына да салыстыра отырып баға бере алады.
Тақырыпты қайталау барысында оқушы аңшы туралы біліп қана қоймай талдай алады.
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болады? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен. |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
шағым қалдыра аласыз















