Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
математика 5 сынып ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
5.1А Бөлім Сандарға амалдар қолдану |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалім аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны : |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Өзара кері сандар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: |
5.1.2.22 берілген санға кері санды табу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді көбейте алады; Жай бөлшектерді натурал санға көбейте алады; Аралас сандарды көбейте біледі; Кері сандарды таба біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар : Пәнге қатысты лексика мен терминалогия
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Бөлшектерді көбейту үшін... Аралас сандарды көбейту үшін... Бөлшекті қысқарту үшін... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейту амалын орындай білу біліктілігін қалыптастыру. Оқушыға бағытталған сұрақтар қою арқылы оқушыны өмір бойы білім алуға үйрету, сонымен қатар өзіне деген сенімділікті, ойын ашық жеткізуге мүмкіндік беру. Топтарға біріктіре отырып бір-бірімен ой бөлісуге , бір-бірінің пікіріне құрметпен қарауға, сыныпта ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыстар |
Анықтамаларды дұрыс, нақты айту арқылы қазақ тілі пәнімен жәнеде сабақтың мазмұнын ашу мақсатында физика пәнімен байланыс орнатамын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп, интербелсенді тақтаны пайдалана отырып есептер шығарту арқылы оқушыларды АКТ қолдануды үйретемін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Жай бөлшек пен аралас сандарды көбейтуді біледі, кері сандарды анықтай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақ жоспары |
Оқыту ресурстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Мотевациялық кезең : І. Оқушыларды сабаққа ынталандыру ІІ. Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу ІІІ. Жағымды оқу ортасын қалыптастыру мақсатында ▲ O фигураларын таңдау арқылы адамдардың белгілі бір көрінбейтін қасиеттерін анықтап тануға болады.
▲ - таңдаған адам көшбасшы, өз-өзіне сенімді, шешімшіл, батыл, керемет саясаткер, ұшқыр ойлы, қарым-қатынас ортасы үлкен.
O - таңдаған адам жылы жүзді, өзгеге қамқор, кішіпейіл, қоршағанның пікіріне сүйенеді, қарым-қатынаста үлкен қажеттілік сезінеді. ІҮ. Жұпқа бөлу Оқушыларды жұпқа бөліп алу үшін үлестірмелерді таратамын10,90,60,40 ,екі санның қосындысы 100 тең болуы крек, нәтижелері бойынша жұпқа бөлінеді. Ү. Бағалау парақшасын тарату
Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу Математикалық диктант
1.a/b түрінде жазылған
сан (бөлшек) Бағалау шкаласы: 15-13ұпай – «өте жақсы» 12-10 ұпай – «жақсы» 9-6 ұпай – «орташа» ҚБ: «Ауызша мадақтау» |
Презентация
Қосымша №1
Қосымша №2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өткен тақырыпты қайталау
Сыныппен жұмыс |
Ойлау дағдыларының деңгейлері: жинақтау, бағалау «ФИШБОУН» әдісі Ереже 1 : Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін , олардың алымдарын көбейтіп алым етіп,бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек. Мұндағы - натурал сандар немесе нөл саны , -натурал сандар Мысалы Ереже 2: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін , бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп , нәтижесін алым етіп , бөлімінің өзін қалдыру керек. Мұндағы - натурал сан. Мысалы
Ереже 3: Аралас санды көбейту үшін :
Мысалы Ереже 4: Егер көбейткіштердің бірі нөлге тең болса, онда көбейтіндіде нөлге тең. Мысалы Ойлау дағдыларының деңгейлері: түсіну Ереже 5: Көбейтіндісі 1-ге тең болатын екі санды өзара кері сандар деп атайды.
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |