Үйірме жұмысы бойынша
Сабақ №4
Тақырыбы: «Мемлекеттік ту»
Мақсаты: Балаларға аппликация туралы
ұғымын кеңейту, елестету, композиция құрастыру шеберлігіне үйретуді
жалғастыру.
Міндеттері:
БМ
Аппликацияны бейнелеуге
қажетті құралдармен жұмыс жасаудың әдіс - тәсілдерімен таныстырып,
бейнелеу іс -әрекеттерін меңгеруге
баулу.
ДМ: Балалардың бейнелі ойлау, қол
икемділі қабілеттерін қалыптастырып, жетілдіру, түс
жарасымдылығын,қию дағдысын бекіту.
ТМ: Ұжымдық жұмыс істеуді
ұйымдастыра отырып, өзара сыйластыққа, қамқорлыққа,өз елінің
мәдениетіне қызығушылыққа
тәрбиелеу.
Жабдықтар: түрлі- түсті қағаз, қатырма қағаз, қайшы, желім, сары және көк түсті қатты қағаздар, ҚР туының суреттері.
Сөздік жұмыс: Қазақстан Республикасының рәміздері, мемлекеттік ту.
Қостілділік компонент: Мемлекеттік ту-государственный флаг.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Тәрбиеші:Балалар,сендер қай елде тұрасыңдар? Балалар:Қазақстанда тұрамыз.
Тәрбиеші:Қазақстан Республикасының рәміздерін атайықшы
Балалар:Ту,елтаңба,әнұран.
Сабақтың негізгі бөлігі:
Әңгімелеу.
Тәрбиеші: Балалармен түрлі түсті қағаз түсінің атауын бекітеді.
«Тауып ал да, көрсет» дидактикалық ойыны.
Ойынның мақсаты: негізгі түстердің атауларын екі түрдет бекіту.
Тәрбиеші:Түс атауын кез келген тілде айтады.
Балалар: Түсті жылдам тауып көрсетеді.
Тәрбиеші:Керісінше түсті көрсетеді.
Балалар: Түсті екі тілде айтады.
Тәрбиеші: Балалармен туды жасаудың үлгілерін қарастырады.
Қостілділік компонент: Мемлекеттік ту-государственный флаг.
Тәрбиеші: Қауіпсіздік техника ережелерін қайталайды. (қайшы, желім, ұсақ заттарды қолдану ережелері)
Жұмысты орындаудың
реті:
1.Алдын ала дайындалған жұмыс
үлгісін көрсетіп, талдау.
2.Түрлі түсті қағаздың қажетті түсін дайындау.
3.Аппликацияны орындау жоспарын құру.
4.Көк қағаздан туды қиып алу.
5.Ақ параққа туды орналастырып жапсыру.
Рефлексия:
1. Орындалған жұмыстарды ұжыммен талдап, баға беру
2. Көрме ұйымдастыру
3. Фотосессия
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мемлекеттік ту»
«Мемлекеттік ту»
Үйірме жұмысы бойынша
Сабақ №4
Тақырыбы: «Мемлекеттік ту»
Мақсаты: Балаларға аппликация туралы
ұғымын кеңейту, елестету, композиция құрастыру шеберлігіне үйретуді
жалғастыру.
Міндеттері:
БМ
Аппликацияны бейнелеуге
қажетті құралдармен жұмыс жасаудың әдіс - тәсілдерімен таныстырып,
бейнелеу іс -әрекеттерін меңгеруге
баулу.
ДМ: Балалардың бейнелі ойлау, қол
икемділі қабілеттерін қалыптастырып, жетілдіру, түс
жарасымдылығын,қию дағдысын бекіту.
ТМ: Ұжымдық жұмыс істеуді
ұйымдастыра отырып, өзара сыйластыққа, қамқорлыққа,өз елінің
мәдениетіне қызығушылыққа
тәрбиелеу.
Жабдықтар: түрлі- түсті қағаз, қатырма қағаз, қайшы, желім, сары және көк түсті қатты қағаздар, ҚР туының суреттері.
Сөздік жұмыс: Қазақстан Республикасының рәміздері, мемлекеттік ту.
Қостілділік компонент: Мемлекеттік ту-государственный флаг.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Тәрбиеші:Балалар,сендер қай елде тұрасыңдар? Балалар:Қазақстанда тұрамыз.
Тәрбиеші:Қазақстан Республикасының рәміздерін атайықшы
Балалар:Ту,елтаңба,әнұран.
Сабақтың негізгі бөлігі:
Әңгімелеу.
Тәрбиеші: Балалармен түрлі түсті қағаз түсінің атауын бекітеді.
«Тауып ал да, көрсет» дидактикалық ойыны.
Ойынның мақсаты: негізгі түстердің атауларын екі түрдет бекіту.
Тәрбиеші:Түс атауын кез келген тілде айтады.
Балалар: Түсті жылдам тауып көрсетеді.
Тәрбиеші:Керісінше түсті көрсетеді.
Балалар: Түсті екі тілде айтады.
Тәрбиеші: Балалармен туды жасаудың үлгілерін қарастырады.
Қостілділік компонент: Мемлекеттік ту-государственный флаг.
Тәрбиеші: Қауіпсіздік техника ережелерін қайталайды. (қайшы, желім, ұсақ заттарды қолдану ережелері)
Жұмысты орындаудың
реті:
1.Алдын ала дайындалған жұмыс
үлгісін көрсетіп, талдау.
2.Түрлі түсті қағаздың қажетті түсін дайындау.
3.Аппликацияны орындау жоспарын құру.
4.Көк қағаздан туды қиып алу.
5.Ақ параққа туды орналастырып жапсыру.
Рефлексия:
1. Орындалған жұмыстарды ұжыммен талдап, баға беру
2. Көрме ұйымдастыру
3. Фотосессия
шағым қалдыра аласыз













