Күні: 22.09.2020
Сынып:
1
Пәні Сауат
ашу
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Мұғалімі:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Мен ақынмын.
Дыбыс.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.4.1 Мәтіннің
мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша
болжау.
1.2.1.1 Сөз/сөйлем
сызбасын оқу.
1.3.8.1 Жазу жолын,
жоларалық кеңістікті, жолдың
жоғарғы
және төменгі сызығын
сақтап, әріп элементтерін
каллиграфиялық
талаптарға сай
жазу.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын
түсінеді,
каллиграфиялық
талаптарға сай жазады.
Көпшілік
оқушылар: мәтіннің мазмұнын тақырыбы мен
иллюстрациясын болжайды
Кейбір
оқушылар: жазу жолын , жоларалық
кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын
сақтайды.
|
Бағалау
критерийлері
|
мәтіннің мазмұнын
түсінеді,иллюстрациясын
болжайды;
каллиграфиялық талаптарға сай
жазады;
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құрмет,ынтымақтастық,
ашықтық
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, сауат
ашу
|
АКТ
қолдану
дағдылары
|
Таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Дыбыс-звук-sound
|
Бастапқы
білім: Бұрыннан бар білімді
белсендендіру,
сүйену
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру
кезеңі Сәлеметсіздеме оқушылар!
Қалдарыңыз қалай? Бәрі жақсы деп ойлаймын. Ендеше осындай тамаша
көңіл күймен сабағымызды
бастайық.
Бүгінгі тақырыбымыз
– « Мен ақынмын . Дыбыс»
- Балалар қалай
ойлайсыңдар ақын деген кім?
- Олар қандай
адамдар?
|
|
Сабақтың
ортасы
|
1.
Тапсырма
1. Суреттің
көмегімен өлеңнің ұйқасын
тап
2. Суреттерді
сызбаның көмегімен оқы
- өлеңнің ұйқасын
табады;
- суреттерді
сызбаның көмегімен оқиды;
Осы арқылы сөздерді суретпен
сәйкестендіріп айтуға
дағдылан.
|
Таныстырылым, оқулық 23
бет
|
Сергіту
сәті
|
Сергіту
сәті
Оңға түзу
тұр,
Солға түзу
тұр.
Алға бір
адым
Артқа бір
адым.
Оңға
бұрылып,
Солға
үңіліп
Жоғары, төмен
қарайық,
Орнымызды
табайық.
|
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
Баяу әуен ойнап
тұрады
|
|
2.
Тапсырма
Суреттерді сызбаның
көмегімен оқы. Дыбыстық талдау
жаса.
Дыбыстық талдауды
толық жасауға дағдылан
|
Оқулық
23 бет , суреттер
|
|
Дәптермен
жұмыс
Жазу жолын,
жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы
және төменгі
сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай
жазу.
|
Дәптермен
жұмыс
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлекция
|
Кеменің
суреттері
|
Дифференциация (саралау) –
оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалауды – қалай
жоспарлайсыз?
Жарайсың!
Керемет!
Сабақтың өн бойында
қалыптастырушы бағалау жүзеге
асады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері
жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады.
(қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, сауат ашу
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|