Ашық тәрбие сағаты (конференция)
Мектеп Сұңқар орта мектебі Мерзiм 10.01.2018 ж .
Мұғалiм: Абишаева С.М. сынып: 9 Оқушылар саны: 10
Тақырып: Менің сүйікті кейіпкерім
Б. Соқпақбаевтың «Менің атым
Қожа»
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра отырып мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Мәнерлеп оқу дағдыларын, қызығушылығын арттыру, ойларын, пікірлерін еркін айтуға, өз көзқарастарын дәлелдей білуге үйрету.
Дамытушылық: Жазушы шығармалары арқылы әр оқушының өзіндік ой – қиялына ерік бере отырып, өзінше ой түюге баулу, мәтінмен жұмыс істеу, көркем шығармаға әбеби талдау дағдыларын дамыту, ғылыми жұмысқа бейімдеу, ізденуге талпындыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Қожа бейнесі арқылы, оқушыларды адамгершілікке, мәдениеттілікке, әдебиетті сүюге, үлгі – өнеге алуға шақыру. Жағымсыз қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.
Сабақ типі: Жаңа форматты . Көрнекілігі: интербелсенді тақта, флипчат, фильмнен үзінді.
|
сабақ бөлімі |
табыс криттерилері |
мұғалімнің іс-әрекеті |
оқушылардың әрекеті |
|
1.Қызығушылығын ояту 5 –мин 5 мин |
Диалог құру Ой қозғау |
Осы әңгіме туралы естігеніміз бар ма?
«Менің атым Қожа»
Киносынан үзінді |
Топта ынтымақтастық атмосферасын сақтай отырып,берілген тапсырманы жауап береді |
|
2.Мағына-ны тану 2- мин 3 мин 7 мин 10 мин 3 мин 5 мин |
Жалпы түсінік беру Әңгімелеу Ой толғаныс
Жасырын
кейіпкерді табу Ойын Еске түсіру сәті |
Бұл киноны Абдолла Қарсақбаев аталарымыз түсірген. Абдолла Қарсақбаев өзіміздің Жамбыл ауданының тумасы. Қазақ жерінің бағына жаралған Абдолла Қарсақбаев 1926 жылы 2 қазанда, Алматы облысы, Жамбыл ауданында дүние есігін ашқан. Әңгіме авторы: Бердібек Сокпақбаев
Жалпы фильм не туралы? Фильм туралы: Барлық мектепке аты шулы "сотқар" Қожа, бар ынтасын салып, жақсы болуға тырысады. Әкесінен жетім қалған Қожаберген, үйлеріне келіп жүретін, Қаратайдан шешесін қызғанады. Досы Сұлтан екеуі неше түрлі қызық оқиғаларды бастарынан кешіп, көрермендерді талай рет қуантады. Ауылда беделі жоғары болған Қадырдың баласы, Қожа, әкесінің абыройын "шелектеп" төктім деп уайымдайды. Дегенмен, Қожа – ашық мінезді, арам пиғылы жоқ, ақкөңіл бала.
«Менің атым Қожа» фильмі туралы не білесіңдер?
Менің атым
Қожа
Мынау
кім?
Оқиғалар
тізбегі
Бұл қай сәт?
1.“Төбемнен шатыр
етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан
сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп суық терім шығып
кетті. Ох, шіркін-ай!” |
Оқушылар-дың комментария-сы Флипчартпен жұмыс. Оқушылар берілген сұраққа бірлесе отырып жауап береді. Оқушылар фильм бойынша саралайды |
|
3мин |
Сипаттама беру |
“Теріп алу”
стратегиясы Жантас - |
Жаңа ақпаратты түсініп,өздеріне ой түйіндейді |
|
3 мин |
|
|
Флипчарт пайдалана отырып |
|
4 мин |
|
Ой
тастау |
|
|
|
Қортынды-лау |
Пікірлесу,
талдау: Осы күннен не
алдыңыз? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менім сүйікті кейіпкерім"
"Менім сүйікті кейіпкерім"
Ашық тәрбие сағаты (конференция)
Мектеп Сұңқар орта мектебі Мерзiм 10.01.2018 ж .
Мұғалiм: Абишаева С.М. сынып: 9 Оқушылар саны: 10
Тақырып: Менің сүйікті кейіпкерім
Б. Соқпақбаевтың «Менің атым
Қожа»
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра отырып мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Мәнерлеп оқу дағдыларын, қызығушылығын арттыру, ойларын, пікірлерін еркін айтуға, өз көзқарастарын дәлелдей білуге үйрету.
Дамытушылық: Жазушы шығармалары арқылы әр оқушының өзіндік ой – қиялына ерік бере отырып, өзінше ой түюге баулу, мәтінмен жұмыс істеу, көркем шығармаға әбеби талдау дағдыларын дамыту, ғылыми жұмысқа бейімдеу, ізденуге талпындыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Қожа бейнесі арқылы, оқушыларды адамгершілікке, мәдениеттілікке, әдебиетті сүюге, үлгі – өнеге алуға шақыру. Жағымсыз қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.
Сабақ типі: Жаңа форматты . Көрнекілігі: интербелсенді тақта, флипчат, фильмнен үзінді.
|
сабақ бөлімі |
табыс криттерилері |
мұғалімнің іс-әрекеті |
оқушылардың әрекеті |
|
1.Қызығушылығын ояту 5 –мин 5 мин |
Диалог құру Ой қозғау |
Осы әңгіме туралы естігеніміз бар ма?
«Менің атым Қожа»
Киносынан үзінді |
Топта ынтымақтастық атмосферасын сақтай отырып,берілген тапсырманы жауап береді |
|
2.Мағына-ны тану 2- мин 3 мин 7 мин 10 мин 3 мин 5 мин |
Жалпы түсінік беру Әңгімелеу Ой толғаныс
Жасырын
кейіпкерді табу Ойын Еске түсіру сәті |
Бұл киноны Абдолла Қарсақбаев аталарымыз түсірген. Абдолла Қарсақбаев өзіміздің Жамбыл ауданының тумасы. Қазақ жерінің бағына жаралған Абдолла Қарсақбаев 1926 жылы 2 қазанда, Алматы облысы, Жамбыл ауданында дүние есігін ашқан. Әңгіме авторы: Бердібек Сокпақбаев
Жалпы фильм не туралы? Фильм туралы: Барлық мектепке аты шулы "сотқар" Қожа, бар ынтасын салып, жақсы болуға тырысады. Әкесінен жетім қалған Қожаберген, үйлеріне келіп жүретін, Қаратайдан шешесін қызғанады. Досы Сұлтан екеуі неше түрлі қызық оқиғаларды бастарынан кешіп, көрермендерді талай рет қуантады. Ауылда беделі жоғары болған Қадырдың баласы, Қожа, әкесінің абыройын "шелектеп" төктім деп уайымдайды. Дегенмен, Қожа – ашық мінезді, арам пиғылы жоқ, ақкөңіл бала.
«Менің атым Қожа» фильмі туралы не білесіңдер?
Менің атым
Қожа
Мынау
кім?
Оқиғалар
тізбегі
Бұл қай сәт?
1.“Төбемнен шатыр
етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан
сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп суық терім шығып
кетті. Ох, шіркін-ай!” |
Оқушылар-дың комментария-сы Флипчартпен жұмыс. Оқушылар берілген сұраққа бірлесе отырып жауап береді. Оқушылар фильм бойынша саралайды |
|
3мин |
Сипаттама беру |
“Теріп алу”
стратегиясы Жантас - |
Жаңа ақпаратты түсініп,өздеріне ой түйіндейді |
|
3 мин |
|
|
Флипчарт пайдалана отырып |
|
4 мин |
|
Ой
тастау |
|
|
|
Қортынды-лау |
Пікірлесу,
талдау: Осы күннен не
алдыңыз? |
|
шағым қалдыра аласыз













