|
Сабақ тақырыбы: |
Менің анам |
|
Мектеп: Престиж |
Күні: |
|
Сыныбы: 2абвгде |
Мұғалімнің аты-жөні: Шынәділова К.Ә. |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша түрде қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар жасай алады: жұбымен диалогке қатысады, іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтіннің мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды және жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: іс-қимылды білдіретін сөздерді орынды қолданып, мәтін құрастырып жазады |
|
Күтілетін нәтиже |
Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс қолдана отырып сөйлеу |
|
Жаңа сөздер: |
Ашқыхат, гүл шоғы, сыйлық, балмұздақ |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі-түсті суреттер, А4 парағы, кестелер, маркер. |
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ-жауап, сипаттау, талдау, «Ыстық алақан » тренингі, «Атаулар» кластері, парақшалар, сергіту жаттығуы. |
|
Дереккөздер: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік, білгеннің пайдасы. |
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сүйсіну» әдісі. Жақсы тілек айту |
Бір-бірін мадақтап айтады |
|
Өткен сабақты тексеру |
«Отбасы мүшелері» тақырыбындағы жаңа сөздерді сұраймын. |
Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
I.Қызығушылықты ояту |
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
II.Мағынаны тану |
1.Сөздікпен жұмыс. А)Жаңа сөздермен таныстырып интерактивті тақтадан оқимын.
|
Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды. |
|
Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|
|
Б) 1-тапсырма. Оқиық Менің атам ауылда тұралды. Атамның жасы 74-те. Ол- зейнеткер. Атам-ақылды, мейірімді адам. |
Мәтінді мұқият оқиды, сұраққа жауап береді. |
|
|
4.Сергіту сәті. Жаттығулар жасау |
Мұғаліммен қайталайды, сергіту жаттығуын жасайды. |
|
|
III.Ойтолғаныс |
Жазылым. 1-тапсырма. 18 бет. |
Қажетті сөздерді жазады |
|
IV.Бекіту |
Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатамын. |
Айтылым. |
|
«Есте сақта» айдарында берілген сөйлемдерді оқимын, талдатамын. |
Сөйлемдерді оқиды, талдайды. |
|
|
V.Бағалау |
Формативті бағалау. Оқушыларға парақ таратамын. Оқушылардың өзін бағалауы бойынша қортынды бағаны өзім қоямын. |
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бірін-бірі бағалайды. |
|
VI.Үйге тапсырма |
Күнделіктеріне жазып алады |
|
|
VII.Рефлексия |
Түрлі стикерлер таратып беремін. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып, тақтаға іледі. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің анам
Менің анам
|
Сабақ тақырыбы: |
Менің анам |
|
Мектеп: Престиж |
Күні: |
|
Сыныбы: 2абвгде |
Мұғалімнің аты-жөні: Шынәділова К.Ә. |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша түрде қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар жасай алады: жұбымен диалогке қатысады, іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтіннің мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды және жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: іс-қимылды білдіретін сөздерді орынды қолданып, мәтін құрастырып жазады |
|
Күтілетін нәтиже |
Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс қолдана отырып сөйлеу |
|
Жаңа сөздер: |
Ашқыхат, гүл шоғы, сыйлық, балмұздақ |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі-түсті суреттер, А4 парағы, кестелер, маркер. |
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ-жауап, сипаттау, талдау, «Ыстық алақан » тренингі, «Атаулар» кластері, парақшалар, сергіту жаттығуы. |
|
Дереккөздер: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік, білгеннің пайдасы. |
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сүйсіну» әдісі. Жақсы тілек айту |
Бір-бірін мадақтап айтады |
|
Өткен сабақты тексеру |
«Отбасы мүшелері» тақырыбындағы жаңа сөздерді сұраймын. |
Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
I.Қызығушылықты ояту |
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
II.Мағынаны тану |
1.Сөздікпен жұмыс. А)Жаңа сөздермен таныстырып интерактивті тақтадан оқимын.
|
Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды. |
|
Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|
|
Б) 1-тапсырма. Оқиық Менің атам ауылда тұралды. Атамның жасы 74-те. Ол- зейнеткер. Атам-ақылды, мейірімді адам. |
Мәтінді мұқият оқиды, сұраққа жауап береді. |
|
|
4.Сергіту сәті. Жаттығулар жасау |
Мұғаліммен қайталайды, сергіту жаттығуын жасайды. |
|
|
III.Ойтолғаныс |
Жазылым. 1-тапсырма. 18 бет. |
Қажетті сөздерді жазады |
|
IV.Бекіту |
Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатамын. |
Айтылым. |
|
«Есте сақта» айдарында берілген сөйлемдерді оқимын, талдатамын. |
Сөйлемдерді оқиды, талдайды. |
|
|
V.Бағалау |
Формативті бағалау. Оқушыларға парақ таратамын. Оқушылардың өзін бағалауы бойынша қортынды бағаны өзім қоямын. |
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бірін-бірі бағалайды. |
|
VI.Үйге тапсырма |
Күнделіктеріне жазып алады |
|
|
VII.Рефлексия |
Түрлі стикерлер таратып беремін. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып, тақтаға іледі. |
шағым қалдыра аласыз














