Қысқа мерзімді жоспар
|
ПӘН: ДҮНИЕТАНУ Сынып:1 |
Мектеп: Бірінші мамыр жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||
|
Күні: 12.09.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні : Байдаулетова А.А |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым |
Қатысқандар:30 Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
2.1.1.3 Түрлі дерексөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтау. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы: Отбасы мүшелерін атап бере алады. Көпшілігі: Отбасы мүшелері арасындағы өзара қамқорлық маңызын түсінеді Кейбірі: Отбасы мүшелерінің қарым-қатынасы туралы мысал келтіріп әңгімелейді |
||||||
|
Бағалау критерилері |
-Отбасы мүшелерін және олардың арасындағы қарым-қатынасты сипаттайды -Қамқорлықтың маңыздылығын түсіндіретін мысалдар келтіреді |
||||||
|
Сөздік қор
|
Дәстүрлер, эмоция, жақсы істер, көңіл-күй |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
№ 3. Мәңгілік ел - Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Ширату қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, бейнелеу, музыка |
||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Бейне ролик, суреттер |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Шаттық шеңбер
|
АКТ Қима қағаздар |
|||||
|
Сабақ ортасы
|
«Түймедақ» ойыны. Жаңа сабаққа кіріспе
«Кел, талқылайық» әдісі Отбасы мүшелерінің арасындағы қамқорлықты бейнелейтін суреттерді белгіле?
2-тапсырма Т.Ж «Ойлан жұптас, бөліс» әдісі Сурет бойынша отбасы мүшелерінің қарым-қатынасы туралы әңгімелеңіз. Өз отбасыңыздағы адамдардың қамқорлығына мысал келтіріңіз
Дескриптор: Білім алушы - отбасы мүшелерінің арасындағы қамқорлықты бейнелейтін суреттерді көрсетеді; - қамқорлық жасау туралы ой қорытады. - суреттерде бейнеленген қарым-қатынасты сипаттайды; - өз отбасындағы қарым-қатынасқа мысал келтіріп айтады. «Саралау» әдісі бойынша оқушылардың білім деңгейін анықтау 3 тапсырма жеке жұмыс А деңгейі – «Отбасы» тақырыбына сөздерден сөйлем құрау В деңгейі – «Менің отбасым» тақырыбына өлең шығару С деңгейі – «Менің отбасым» тақырыбына мәтін құрастыру Дескриптор: Барлығы: - Сөздерден сөйлем құрай алады. Көпшілігі: - Отбасы тақырыбына өлең шумақтарын шығара алады. Кейбірі: - Отбасы мүшелеріне байланысты мәтін құрай алады.
|
Интербелсенді тақта
Үлестірмелі суреттер
оқулық
Отбасы туралы бейне суреттер |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау
|
Смайликтер |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Саралау әр оқушының қабілеттілігіне қарай сараланған тапсырмалар дайындалады. |
Бағалау критерий, дескриптор, кері байланыс |
Денсаулық сақтау технологиялары
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым
Менің отбасым
Қысқа мерзімді жоспар
|
ПӘН: ДҮНИЕТАНУ Сынып:1 |
Мектеп: Бірінші мамыр жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||
|
Күні: 12.09.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні : Байдаулетова А.А |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым |
Қатысқандар:30 Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
2.1.1.3 Түрлі дерексөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтау. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы: Отбасы мүшелерін атап бере алады. Көпшілігі: Отбасы мүшелері арасындағы өзара қамқорлық маңызын түсінеді Кейбірі: Отбасы мүшелерінің қарым-қатынасы туралы мысал келтіріп әңгімелейді |
||||||
|
Бағалау критерилері |
-Отбасы мүшелерін және олардың арасындағы қарым-қатынасты сипаттайды -Қамқорлықтың маңыздылығын түсіндіретін мысалдар келтіреді |
||||||
|
Сөздік қор
|
Дәстүрлер, эмоция, жақсы істер, көңіл-күй |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
№ 3. Мәңгілік ел - Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Ширату қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, бейнелеу, музыка |
||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Бейне ролик, суреттер |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Шаттық шеңбер
|
АКТ Қима қағаздар |
|||||
|
Сабақ ортасы
|
«Түймедақ» ойыны. Жаңа сабаққа кіріспе
«Кел, талқылайық» әдісі Отбасы мүшелерінің арасындағы қамқорлықты бейнелейтін суреттерді белгіле?
2-тапсырма Т.Ж «Ойлан жұптас, бөліс» әдісі Сурет бойынша отбасы мүшелерінің қарым-қатынасы туралы әңгімелеңіз. Өз отбасыңыздағы адамдардың қамқорлығына мысал келтіріңіз
Дескриптор: Білім алушы - отбасы мүшелерінің арасындағы қамқорлықты бейнелейтін суреттерді көрсетеді; - қамқорлық жасау туралы ой қорытады. - суреттерде бейнеленген қарым-қатынасты сипаттайды; - өз отбасындағы қарым-қатынасқа мысал келтіріп айтады. «Саралау» әдісі бойынша оқушылардың білім деңгейін анықтау 3 тапсырма жеке жұмыс А деңгейі – «Отбасы» тақырыбына сөздерден сөйлем құрау В деңгейі – «Менің отбасым» тақырыбына өлең шығару С деңгейі – «Менің отбасым» тақырыбына мәтін құрастыру Дескриптор: Барлығы: - Сөздерден сөйлем құрай алады. Көпшілігі: - Отбасы тақырыбына өлең шумақтарын шығара алады. Кейбірі: - Отбасы мүшелеріне байланысты мәтін құрай алады.
|
Интербелсенді тақта
Үлестірмелі суреттер
оқулық
Отбасы туралы бейне суреттер |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау
|
Смайликтер |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Саралау әр оқушының қабілеттілігіне қарай сараланған тапсырмалар дайындалады. |
Бағалау критерий, дескриптор, кері байланыс |
Денсаулық сақтау технологиялары
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


















