Материалдар / Менің тілім-ХХІ ғасырда
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Менің тілім-ХХІ ғасырда

Материал туралы қысқаша түсінік
Әртүрлі ақпараттарды пайдалана отырып,оқушының ойлау қабілетін дамыту; Өз ойын анық әрі сенімді жауап беруге дағдыландыру;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қаңтар 2018
624
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Сабақ:Сыныптан тыс жұмыс

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:

Менің тілім-ХХІ ғасырда

Сабақ негізделген оқу мақсаты

6.1.Т/Ж.Әртүрлі ақпараттарды пайдалана отырып,оқушының ойлау қабілетін дамыту;

6.2.Б/С. Өз ойын анық әрі сенімді жауап беруге дағдыландыру;

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Өз ойын анық әрі еркін жеткізе алады;

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Тапсырмаларды саралап,ой қорытады;

Кейбір оқушылар істей алады:

Өз білімін тиімді қолданады;

Ойлау деңгейі

Түсіну,жауап беру,бағалау

Бағалау критерийлері

1) ақпаратты дұрыс түсініп,өзіндік ой қорытады;

2)өмірдегі құндылықтарды өзіндік көзқарасымен салыстырады;

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі,әдебиет

Тілдік мақсат

ақиқат,тұрақты сөз тіркестері,дәйексөз;


Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):

Ақиқат- реальность-truth;тұрақты сөз тіркесі-фразеологизм- phraseology; дәйексөз-цитата- quotation;

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Кім мықты?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Өз біліміме сенемін деп

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Өткен материалдарды еске түсіру

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы

5 мин.

2 мин.


3мин.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіріледі.


6-сыныптар арасынан құрылған әр топ өз топтарының аты мен мақсатын түсіндіреді.


Сабақ сайыс мақсатында құрылғандықтан әділқазылар сайланады.


Ортасы

35 мин.
























10мин.






10 мин.





5мин.




5 мин.





5мин.


І бөлім: «Мына суреттерді не байланыстырады?”

Бұл бөлімде слайдта берілген үш суреттің ортақ қасиеттері мен ұқсас жақтарын байланыстыра отырып,суреттерге тән ортақ тақырыпты табады. Мысалы,қазақтың ұлы адамдары А.Құнанбаев,Ш.Құдайбергенов,І.Жансүгіров суреттері берілген.Ортақ ұқсастық-қазақтың басақындары.

ІІ бөлім: «Кім тапқыр?»

Бұл бөлімнің шарты бойынша берілген суреттерді сөзге айналдыра отырып тұрақты тіркес не мақал –мәтелдерді табады.


ІІІ бөлім: «Киноребус»

Шарты:Кинофильмдерден үзінді немесе байланыстыратын суреттерден фильмнің,мультфильмнің атын табу керек.


І V -бөлім: «Ұлы адамдар»

Шарты: Екі ұлы тұлғалардың бейнелерін біріктіре отырып екі бейненің авторын табады.Олар туралы мәліметтер береді.



V -бөлім: «Озы болсаң,ойлап көр»

Шарты бойынша дәйексөздердің аяқталмай қалған бөлігін берілген суреттердің сілтеуімен аяқтайды.

Слайд №1








Слайд №2





Слайд №3




Слайд №4





Слайд №5



Соңы

5 мин.


Сабақты қорытындылау мақсатында әділқазылар сөз алып, ұпай сандарының қорытындысы бойынша жеңіске жеткен топты анықтайды.


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау





Рефлексия


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Жоспардағы қорытынды бағамдау:

1).Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

2).Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!