|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 3-бөлім Таулар сыры. М.Мақатаев .«Мен таулықпын» Мұғалімнің аты-жөні: Жуманова Асель Кадирбековна. Мектеп: «Шахтинск қаласы әкімдігінің № 11 жалпы білім беру орта мектебі»КММ Күні: Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
М.Мақатаев«Мен таулықпын» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.4.1- шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып, кейіпкерлерге сипаттама жасау; 6.2.6.1- тірек сөздер арқылы сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
1.Өлеңнің мазмұнын сұрақтар негізінде талдау; 2.Тірек сөздерге сүйеніп кейіпкерлерге сипаттама жасау; 3.Сюжетті суреттердің желісі бойынша шағын әңгіме құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- сюжетті суреттердің желісі бойынша тірек сөздерді қатыстыру арқылы шағын әңгіме құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: өлеңді тыңдайды,түсіндіреді, сұрақтарға жауап береді, суреттер желісі арқылы өз ойын айтады.
Неліктен....... Сұраққа толық, дұрыс жауап беру; Пәнге қатысты термин: көтеріл, биіктік, ержеткенмін, бүркеніп, алып жүрек, таулықпын, желпиді; Диалог пен жазу үшін пайдалы тіркестер: өрле, жоты, қарлы, шоқы, мұздық. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпықоғамдық құндылығы:
- тарихи мұрамызды мұқият сақтайтау Болашаққа бағдар «Рухани жаңғыру» бағдарламасы:
Өмір бойы оқуға дайын болу құндылықтыры сыныппeн жұмыс, жұптық, топтық жұмыстар арқылы жүзeгe асады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика – АКТ пайдаландым ,ән күй. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ақынның өмірі мен шығармаларын біледі.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы – |
Ұйымдастыру Сәлемдесу. Сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал тудыру: «Жүректен жүрекке » әдісі арқылы балалар бір -біріне тілектерін білдіреді. Топқа бөлу: Өлең шумақтары арқылы топқа бөлу. 1- топ. «Tay» дейтін алып жүрек ана туған.
ҚБ.: «Жарайсың! Тамаша!» деп ауызша мадақталады, қолдау көрсетіледі. Кері байланыс - «Интервью» әдісі. Мақсаты сұрақтар негізінде үй тапсырмасын тексеру, алдыңғы білімге кері байланыс жасау. Сұрақтар: - М.Мақатаев кім? - ақынның қаңдай шығармаларын білесіндер? Түстер арқылы бағалау ҚБ.: |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы – |
Мәтін алды жұмыс Сөздікпен жұмыс: « Графикалық органайзер» әдісі. Мақсаты: жаңа сөздерді анықтау сөздікпен жұмыс жүргізу.
Дескриптор:жаңа сөздерді анықтап,сөздікпен жұмыс жасайды.
Мәтінмен кезі тапсырмалары: Тапсырма. Аудиотаспадан М.Мақатаевтың «Мен таулықпын» өлеңін тыңдату. Мәтінмен жұмыс кезеңі Аудиотаспадан М.Мақатаевтың «Мен таулықпын» өлең жазбасын тыңдағаннан кейін «3 Т» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:сұрақтарға жауап береді.
ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы жүргізіледі. «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі бойынша тірек сөздер арқылы (таулық,алып жүрек, қуат алып жаратылған,ержеткенмін,бесігім)кейіпкерлерге сипаттама жасаңдар. Дескриптор:Тірек сөздер арқылы кейіпкерлерге сипаттама береді. ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы өзара бағалау. Топтық жұмыс: Тапсырма. Тақтадағы суреттер бойынша мағыналы әңгіме құрастырындар.
Дескриптор: - суреттерді сюжет желісімен орналастырады. - сюжет желісі бойынша шағын әңгіме құрастырады. ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалау. |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы – |
Рефлексия: «Мадақтау сэндвичі» әдісі. Мақсаты: ой-тұжырымдамасын жасау,сындарлы ой айту,кері байланыс әрекетін жүзеге асыру; бөлік – позитивті комментарий, не ұнады; 2 бөлік – сындарлы сын, не нәрсені жақсарту керек; 3 бөлік – келешекке арналған комментарий: маған ұнады, бірақ келесі жолы … Дескриптор: Кері байланыс әрекетін жүзеге асырады.Жас ерекшеліктеріне сәйкес сындарлы ой айтуға тырысады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Мақатаев «мен таулықпын»
М.Мақатаев «мен таулықпын»
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 3-бөлім Таулар сыры. М.Мақатаев .«Мен таулықпын» Мұғалімнің аты-жөні: Жуманова Асель Кадирбековна. Мектеп: «Шахтинск қаласы әкімдігінің № 11 жалпы білім беру орта мектебі»КММ Күні: Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
М.Мақатаев«Мен таулықпын» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.4.1- шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып, кейіпкерлерге сипаттама жасау; 6.2.6.1- тірек сөздер арқылы сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
1.Өлеңнің мазмұнын сұрақтар негізінде талдау; 2.Тірек сөздерге сүйеніп кейіпкерлерге сипаттама жасау; 3.Сюжетті суреттердің желісі бойынша шағын әңгіме құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- сюжетті суреттердің желісі бойынша тірек сөздерді қатыстыру арқылы шағын әңгіме құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: өлеңді тыңдайды,түсіндіреді, сұрақтарға жауап береді, суреттер желісі арқылы өз ойын айтады.
Неліктен....... Сұраққа толық, дұрыс жауап беру; Пәнге қатысты термин: көтеріл, биіктік, ержеткенмін, бүркеніп, алып жүрек, таулықпын, желпиді; Диалог пен жазу үшін пайдалы тіркестер: өрле, жоты, қарлы, шоқы, мұздық. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпықоғамдық құндылығы:
- тарихи мұрамызды мұқият сақтайтау Болашаққа бағдар «Рухани жаңғыру» бағдарламасы:
Өмір бойы оқуға дайын болу құндылықтыры сыныппeн жұмыс, жұптық, топтық жұмыстар арқылы жүзeгe асады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика – АКТ пайдаландым ,ән күй. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ақынның өмірі мен шығармаларын біледі.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы – |
Ұйымдастыру Сәлемдесу. Сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал тудыру: «Жүректен жүрекке » әдісі арқылы балалар бір -біріне тілектерін білдіреді. Топқа бөлу: Өлең шумақтары арқылы топқа бөлу. 1- топ. «Tay» дейтін алып жүрек ана туған.
ҚБ.: «Жарайсың! Тамаша!» деп ауызша мадақталады, қолдау көрсетіледі. Кері байланыс - «Интервью» әдісі. Мақсаты сұрақтар негізінде үй тапсырмасын тексеру, алдыңғы білімге кері байланыс жасау. Сұрақтар: - М.Мақатаев кім? - ақынның қаңдай шығармаларын білесіндер? Түстер арқылы бағалау ҚБ.: |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы – |
Мәтін алды жұмыс Сөздікпен жұмыс: « Графикалық органайзер» әдісі. Мақсаты: жаңа сөздерді анықтау сөздікпен жұмыс жүргізу.
Дескриптор:жаңа сөздерді анықтап,сөздікпен жұмыс жасайды.
Мәтінмен кезі тапсырмалары: Тапсырма. Аудиотаспадан М.Мақатаевтың «Мен таулықпын» өлеңін тыңдату. Мәтінмен жұмыс кезеңі Аудиотаспадан М.Мақатаевтың «Мен таулықпын» өлең жазбасын тыңдағаннан кейін «3 Т» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:сұрақтарға жауап береді.
ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы жүргізіледі. «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі бойынша тірек сөздер арқылы (таулық,алып жүрек, қуат алып жаратылған,ержеткенмін,бесігім)кейіпкерлерге сипаттама жасаңдар. Дескриптор:Тірек сөздер арқылы кейіпкерлерге сипаттама береді. ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы өзара бағалау. Топтық жұмыс: Тапсырма. Тақтадағы суреттер бойынша мағыналы әңгіме құрастырындар.
Дескриптор: - суреттерді сюжет желісімен орналастырады. - сюжет желісі бойынша шағын әңгіме құрастырады. ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалау. |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы – |
Рефлексия: «Мадақтау сэндвичі» әдісі. Мақсаты: ой-тұжырымдамасын жасау,сындарлы ой айту,кері байланыс әрекетін жүзеге асыру; бөлік – позитивті комментарий, не ұнады; 2 бөлік – сындарлы сын, не нәрсені жақсарту керек; 3 бөлік – келешекке арналған комментарий: маған ұнады, бірақ келесі жолы … Дескриптор: Кері байланыс әрекетін жүзеге асырады.Жас ерекшеліктеріне сәйкес сындарлы ой айтуға тырысады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















