|
САБАҚ: 5-бөлім: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Тақырыбы: Музыка аспаптары 4-сабақ |
Мектеп: №72 мектеп-лицейі |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ежембаева А.А |
|||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу 7.Ж5 |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||
|
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады |
||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||
|
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы талдау мәтінін жазады |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы сыни пікірін білдірген мәтін жазады |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||
|
Оқыту деңгейі |
Тану, түсіну, талдау, қолдану |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||||
|
Тірек сөздердің синонимдерін табады, мәтін жазады |
||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||||||
|
||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||
|
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Аспап түрлері |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
|||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы оқу: |
Музыка өнері, халықтың ұлттық аспаптар |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Кезеңдер |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурс |
|||||||
|
Қызығушылық ояту 3 минут |
Амандасу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау, топқа бөлу. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сабаққа ынталандырылады. |
|
|||||||
|
Мағынаны тану кезеңі 28 минут |
Дамыту тапсырмалары: №1 ТАПСЫРМА. Музыка тақырыбында оқылым не тыңдалым мәтіні ұсынылады. 1- қадам: Ж және ТЖ. Мәтінді (122-беттегі) оқушылар жеке оқып шығады немесе бәрі бірлесе тыңдайды. 2-қадам: Оқыған не тыңдаған мәтіннің тірек сөздерін анықтайды. Оны алдымен жеке жазады, сосын жұпта, кейін топта салыстырады. 3-қадам: Соңғы нәтижесін сынып алдына алып шығады. Осылай негізгі тірек сөздерді анықтап алады. 4-қадам: Іріктелген тірек сөздерді екінші бір баламаларымен (синонимдерімен) жазып шығады.
5-қадам: Баламалары табылған тірек сөздерді қатыстыра отырып, тарау тақырыбы негізінде шағын, жинақы мәтін жазу тапсырылады. Дескриптор Тірек сөздерді анықтай алады; Тірек сөздердің синонимін таба алады; Синонимге айналған тірек сөздер арқылы жинақы мәтін құрастыра алады; |
f Бағалау. «Сен менікін, мен сенікін» |
|
|||||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс.
|
|
|
|||||||
|
Үйге |
|
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы
Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы
|
САБАҚ: 5-бөлім: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Тақырыбы: Музыка аспаптары 4-сабақ |
Мектеп: №72 мектеп-лицейі |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ежембаева А.А |
|||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу 7.Ж5 |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||
|
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады |
||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||
|
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы талдау мәтінін жазады |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы сыни пікірін білдірген мәтін жазады |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||
|
Оқыту деңгейі |
Тану, түсіну, талдау, қолдану |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||||
|
Тірек сөздердің синонимдерін табады, мәтін жазады |
||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||||||||
|
||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||
|
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Аспап түрлері |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
|||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы оқу: |
Музыка өнері, халықтың ұлттық аспаптар |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Кезеңдер |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурс |
|||||||
|
Қызығушылық ояту 3 минут |
Амандасу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау, топқа бөлу. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сабаққа ынталандырылады. |
|
|||||||
|
Мағынаны тану кезеңі 28 минут |
Дамыту тапсырмалары: №1 ТАПСЫРМА. Музыка тақырыбында оқылым не тыңдалым мәтіні ұсынылады. 1- қадам: Ж және ТЖ. Мәтінді (122-беттегі) оқушылар жеке оқып шығады немесе бәрі бірлесе тыңдайды. 2-қадам: Оқыған не тыңдаған мәтіннің тірек сөздерін анықтайды. Оны алдымен жеке жазады, сосын жұпта, кейін топта салыстырады. 3-қадам: Соңғы нәтижесін сынып алдына алып шығады. Осылай негізгі тірек сөздерді анықтап алады. 4-қадам: Іріктелген тірек сөздерді екінші бір баламаларымен (синонимдерімен) жазып шығады.
5-қадам: Баламалары табылған тірек сөздерді қатыстыра отырып, тарау тақырыбы негізінде шағын, жинақы мәтін жазу тапсырылады. Дескриптор Тірек сөздерді анықтай алады; Тірек сөздердің синонимін таба алады; Синонимге айналған тірек сөздер арқылы жинақы мәтін құрастыра алады; |
f Бағалау. «Сен менікін, мен сенікін» |
|
|||||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс.
|
|
|
|||||||
|
Үйге |
|
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














