| 
 Күні:  | 
 Мұғалімнің есімі: Жарбусинова А.  | 
||||||
| 
 Сынып: 5 «Ә,Б» сынып  | 
 Барлығы : 18  | 
 Қатысқандар:  | 
|||||
| 
 Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды азайту және қосу  | 
|||||||
| 
 Сабақ мақсаттары  | 
 Барлық оқушылар:  | 
||||||
| 
 Натурал сандарды қосу және азайтудың негізгі тәсілін  | 
|||||||
| 
 Оқушылардың басым бөлігі:  | 
|||||||
| 
 Натурал сандарды қосу және азайтудың тиімді тәсілін  | 
|||||||
| 
 Кейбір оқушылар:  | 
|||||||
| 
 Логикалық есептерде натурал сандарды азайтудың негізгі тәсілдерін .  | 
|||||||
| 
 Тілдік мақсат  | 
 Оқушылар:  | 
||||||
| 
 Негізгі сөздер мен тіркестер: қосу, алу  | 
|||||||
| 
 Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:.  | 
|||||||
| 
 Талдауға арналған тармақтар :  | 
|||||||
| 
 Сіз неліктен ......екенін айта аласыз ба?  | 
|||||||
| 
 Жазылым бойынша ұсыныстар: натурал сандарды қатесіз көркем жазу.  | 
|||||||
| 
 Алдыңғы оқу  | 
 Алдыңғы тақырыпты еске түсіру,талқылау. Сабақты қорытындылау, бағалау.  | 
||||||
| 
 Ресурстар/көрнекі құралдар  | 
 Стикер, плакат  | 
||||||
| 
 Жоспар  | 
 Натурал сандар туралы білімдерін еске түсіру, есептер шығару  | 
||||||
| 
 Жоспарланған уақыт  | 
 Мұғалімнің іс-әрекеті  | 
 Оқушының іс-әрекеті  | 
|||||
| 
 Басталуы Ұйымдастыру кезеңі (1 мин )  | 
 Оқушыларды түгендеп сабаққа даярлау  | 
 Сабаққа сәттілік тілейді.  | 
|||||
| 
 Ортасы Үй тапсырмасын сұрау ( 10мин ) Жаңа сабақ ( 10 мин) 
 Жаңа сабақты пысықтау (20 мин)  | 
 Үй тапсырмасын тексеру: 
 Жаңа сабақ Тақырыбын хабарлап, мақсатымен таныстыру. Жаңа сабақ бойынша түсінік беру. Әр түрлі таңбалы сандарды айта оқушылар оны ойларымен есептеп азайту амалын орындау. Оқулықпен жұмыс:№229-231 №237-239 Сұрақтарға жауап бер: -натурал сандарды азайту дегеніміз не? -натурал сандарды азайтуда қолданылатын тиімді тәсілдері? Сергіту сәті:  | 
 «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді. Жаңа сабақ бойынша түсінік алады. Берілген тапсырманы орындайды.  | 
|||||
| 
 Аяқталуы Жаңа сабақты қорытындылау (2мин) Қортынды баға (1 мин) 
 Үй тапсырмасын беру ( 1 мин )  | 
 Сабақты қорытындылау: -Сабақта нені еске түсірдік? -Қандай қиындықтар кездесті? -Үйде нені қайталау керек? Оқушылардың сабаққа қатысуына, тапсырмаларды орындауына байланысты қорытынды бағаны журналға түсіру. 
 Үйге тапсырма беру  | 
 Сұрақ-жауап Оқушылар сабақ барысында орындаған жұмыстарына қарай бағалырын алады. Берілген тапсырмаларды күнделіктеріне түсіру.  | 
|||||
| 
 Қосымша ақпарат: : Өз ойларын еркін айту, сабақта белсенділік таныту.  | 
|||||||
| 
 Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?  | 
 Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?  | 
 Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс Құндылықтарды Анықтау  | 
|||||
| 
 Логикалық тапсырмалар беру.  | 
 өзін-өзі бағалау 
  | 
 Дүниетану Қауіпсіздік ереже- сімен таныстыру.  | 
|||||
| 
 Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз?  | 
|||||||
| 
 Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?  | 
 | 
||||||
| 
 Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Сабақ барсында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағым жетілдіруге көмектесетін не білдім?  | 
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Натурал сандарды азайту және қосу
Натурал сандарды азайту және қосу
| 
 Күні:  | 
 Мұғалімнің есімі: Жарбусинова А.  | 
||||||
| 
 Сынып: 5 «Ә,Б» сынып  | 
 Барлығы : 18  | 
 Қатысқандар:  | 
|||||
| 
 Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды азайту және қосу  | 
|||||||
| 
 Сабақ мақсаттары  | 
 Барлық оқушылар:  | 
||||||
| 
 Натурал сандарды қосу және азайтудың негізгі тәсілін  | 
|||||||
| 
 Оқушылардың басым бөлігі:  | 
|||||||
| 
 Натурал сандарды қосу және азайтудың тиімді тәсілін  | 
|||||||
| 
 Кейбір оқушылар:  | 
|||||||
| 
 Логикалық есептерде натурал сандарды азайтудың негізгі тәсілдерін .  | 
|||||||
| 
 Тілдік мақсат  | 
 Оқушылар:  | 
||||||
| 
 Негізгі сөздер мен тіркестер: қосу, алу  | 
|||||||
| 
 Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:.  | 
|||||||
| 
 Талдауға арналған тармақтар :  | 
|||||||
| 
 Сіз неліктен ......екенін айта аласыз ба?  | 
|||||||
| 
 Жазылым бойынша ұсыныстар: натурал сандарды қатесіз көркем жазу.  | 
|||||||
| 
 Алдыңғы оқу  | 
 Алдыңғы тақырыпты еске түсіру,талқылау. Сабақты қорытындылау, бағалау.  | 
||||||
| 
 Ресурстар/көрнекі құралдар  | 
 Стикер, плакат  | 
||||||
| 
 Жоспар  | 
 Натурал сандар туралы білімдерін еске түсіру, есептер шығару  | 
||||||
| 
 Жоспарланған уақыт  | 
 Мұғалімнің іс-әрекеті  | 
 Оқушының іс-әрекеті  | 
|||||
| 
 Басталуы Ұйымдастыру кезеңі (1 мин )  | 
 Оқушыларды түгендеп сабаққа даярлау  | 
 Сабаққа сәттілік тілейді.  | 
|||||
| 
 Ортасы Үй тапсырмасын сұрау ( 10мин ) Жаңа сабақ ( 10 мин) 
 Жаңа сабақты пысықтау (20 мин)  | 
 Үй тапсырмасын тексеру: 
 Жаңа сабақ Тақырыбын хабарлап, мақсатымен таныстыру. Жаңа сабақ бойынша түсінік беру. Әр түрлі таңбалы сандарды айта оқушылар оны ойларымен есептеп азайту амалын орындау. Оқулықпен жұмыс:№229-231 №237-239 Сұрақтарға жауап бер: -натурал сандарды азайту дегеніміз не? -натурал сандарды азайтуда қолданылатын тиімді тәсілдері? Сергіту сәті:  | 
 «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді. Жаңа сабақ бойынша түсінік алады. Берілген тапсырманы орындайды.  | 
|||||
| 
 Аяқталуы Жаңа сабақты қорытындылау (2мин) Қортынды баға (1 мин) 
 Үй тапсырмасын беру ( 1 мин )  | 
 Сабақты қорытындылау: -Сабақта нені еске түсірдік? -Қандай қиындықтар кездесті? -Үйде нені қайталау керек? Оқушылардың сабаққа қатысуына, тапсырмаларды орындауына байланысты қорытынды бағаны журналға түсіру. 
 Үйге тапсырма беру  | 
 Сұрақ-жауап Оқушылар сабақ барысында орындаған жұмыстарына қарай бағалырын алады. Берілген тапсырмаларды күнделіктеріне түсіру.  | 
|||||
| 
 Қосымша ақпарат: : Өз ойларын еркін айту, сабақта белсенділік таныту.  | 
|||||||
| 
 Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?  | 
 Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?  | 
 Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс Құндылықтарды Анықтау  | 
|||||
| 
 Логикалық тапсырмалар беру.  | 
 өзін-өзі бағалау 
  | 
 Дүниетану Қауіпсіздік ереже- сімен таныстыру.  | 
|||||
| 
 Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз?  | 
|||||||
| 
 Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?  | 
 | 
||||||
| 
 Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Сабақ барсында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағым жетілдіруге көмектесетін не білдім?  | 
|||||||
шағым қалдыра аласыз
 













