Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі(16 сағ) | Мектеп: «Б.Нұрлыбеков» |
Күні: 19.09.2017 ж | Мұғалімнің аты-жөні: Джанибекова Салтанат. |
Сынып: 516-сабақ | Қатысқандар саны: 18 | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктеріне есептер шығару |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 5.1.1.5натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу;5.1.2.8натурал сандардың бөлгіштерін табу;5.1.2.9натурал сандардың еселіктерін табу; |
Сабақ мақсаттары | Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктерінің анықтамаларын білу ,Натурал сандардың бөлгіштерін таба алу,Натурал сандардың еселіктерін анықтау.Алған білік дағдыларын есептерді шешуде қолдану |
Бағалау критерийлері | Натурал санның бөлгіштерінің ы анықтамасын біледі;Натурал санның бөлгіштерін таба алады;Натурал санның еселіктерін таба алады;Қасиеттерін біледі,есеп шығаруда қолдана алады. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология:Натурал сан, бөлгіштері, еселіктері.Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -натурал а санының бөлгіші ....;- . натурал а санының еселігі....;-кез-келген натурал санның бөлгіші....;- берілген натурал санның ең үлкен бөлгіші ....;- кез-келген натурал санның еселіктері.... ;-берілген натурал санның ең кіші еселігі... ; |
Құндылықтарды дарыту | жауапкершілікке, ынтымақтастыққа тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | биология, физика. |
Бастапқы білім
| Натурал сандарды, көбейту кестесін, натурал сандарды баған түрінде көбейтуді, баған түрінде бөлуді ,бөлгіштері мен еселіктерінің қасиеттерін біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы 2 минут
5 мин | Ұйымдастыру бөлімі.1.Ынтымақтастық атмосферасын құру.Тілек айту2. Топқа бөлу. Суреттер арқылы.Оқушыларды бағалау критерийлерімен таныстыру.
Үй тапсырмасын тексеру.Слайдтағы дұрыс көрсетілген жауаптары бойынша жұптық жұмыс жасау,бірін-бірі бағалау
|
Суреттер
Слайд №2
Бағалау парақшасы |
Сабақтың ортасы
7 мин
6 минут
5 мин
10 мин
| І. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында "ыстық орындық" әдісін қолданамын. Әр топ екі сұрақтан дайындайды : 1-ші санның бөлгішіне қатысты, 2-ші еселігіне қатысты . Мысалы 1 сұрақ - 12 санының бөлгіштерін атаңыз, 2-ші сұрақ - 5 санының еселіктерін анықтаңыз."Сөздер банкі" әдісі бойынша жұмыс жасауды ұсынамын:Мына сандардың 6; 9; 36; 54; 2: ішінен 18 санының бөлгіштерін және еселіктерін теріп жазыңыз. Жұмыстың нәтижесін "Айналмалы бекеттер" әдісі бойынша топтар өзара бағалайды.Оқулықпен жұмыс жасауды ұсынамын № 147 (1,2), оқушылар өзара жұмыстарын тексеріп дұрыс жауаптар парағымен салыстырады, критерийлерге сәйкес ұпайларын бағалау парақшасына түсіріп отырады
Келесі , деңгейлі тапсырмаларды жеке орындауды ұсынамын№156 А деңгейі № 162 В деңгейі, №169 С деңгейіЖауаптарын дұрыс жауаптар парағымен салыстырып өз ұпайларын жазып отырады. |
Слайд №3
Слайд №4
флипчартмаркерлер
Слайд №5
|
Сабақтың соңы 5 мин
5 мин
| Шағын тест жұмысын орындауды ұсынамынІ нұсқа1) 14 санының еселіктерін анықтаңыза) 2 ,7,14 в) 14, 28, 2 г)28,42, 842) 20 санының бөлгіштерін көрсетіңіз:а) 2,5,3 в) 5,10,20 г) 20,40,60
ІІ нұсқа1) 15 санының еселіктерін анықтаңыза) 3 ,5,10 в) 30,3,15 г)60, 45, 902) 30 санының бөлгіштерін көрсетіңіз:а) 4,5,20 в) 5,15,30 г) 20,40,60 Үйге тапсырма: № 158 Кері байланысБүгінгі сабақтағы өз жұмысыңды төмендегі жауаптардың біреуін таңдау арқылы бағалаңыз.Сабақтың күрделілігін бағала.Сізге сабақ...-жеңіл-қарапайым-қиынМатериалды меңгеру дәрежеңізді бағалаңыз:- толық меңгердім, қолдана аламын-толық меңгердім, бірақ қолдануда қиналамын-жартылай түсіндім- түсінбедім | дидактикалық материалдар
бағалау парақшасы
стикер |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. Деңгейлік тапсырмалар оқулықтан беріледі.
| Ауызша жауаптар, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке тапсырмалар. | Оқушылардың денсаулығы мен өмірлерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу, сергіту сәтін ұйымдастыру; Сабақ алдында бөлмені желдетіп алу |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|