Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Мектеп: Б.Нұрлыбеков атындағы жалпы орта мекебі5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі(16 сағ) |
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Джанибекова С |
Сынып: 5 Қатысқандар:Қатыспағандар: |
Сабақ тақырыбы | Дәреже |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.3натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу; 5.1.1.4 натурал санды ондық жазылу түрінде көрсету;5.1.2.4бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу; |
Сабақ мақсаты | Оқушыларға:Натурал сан дәрежесі анықтамасымен танысу;Натурал санның дәрежесін есептей білуНатурал санды ондық жазылу түрінде көрсете білуБірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жаза білуДәреженің ережесін қолданып есеп шығару дағдысын қалыптастрыу |
Бағалау критерийі | Дәреже ұғымын түсінедіНатурал сан дәрежесін есептей аладыНатурал санды ондық жазылу түрінде жаза аладыСандар мен көбейтіндісін дәреже түрінде жаза алады |
Тілдікмақсаттар | Пәнгетән лексика мен терминология:- дәреже- санның дәрежесі-дәреженің негізі-санның квадраты-санның кубыДиалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен терминдер: -санның дәрежесі дегеніміз ..................;- санның негізі дегеніміз............;- разрядты қосылғышты табу үшін.......;
|
Құндылықтарға баулу | Жақсы қарым – қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру; |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, ағылшын тілі |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Натурал сандар ұғымын, оларға амалдар қолдануды, санның бөлінгіштік қасиеттерін, көбейту кестесін біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағыжоспарланғанжаттығу түрлері
| Ресурстар |
Сабақтың басы 9.00-9.1010 минут
| Амандасамын, түгендеймінОқушылардың зейінін шоғырландыруҚызығушылығын ояту. «Өрмекші торы» « кубизм» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтауСабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру және талқылауҚалай ойлайсыңдар біздің сабағымыздың тақырыбы неге байланысты |
Слайд № 1-3
|
Сабақтың ортасы
9.10--9.4030 мин
Сергіту
| І. Жаңа тақырыпты ашуБіздің сабағымыз көбейтуге, дәрежеге шығаруға, ондық жазылу түрге байланысты болмақ.Анықтама: Бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазуға болады. 7∙7∙7∙7=7474 өрнегінің оқылуыТөртінші дәрежелі жетіЖетінің төрт дәрежесі74 өрнегінің7 санын дәреженің негізі деп аталады4 санын дәреже көрсеткіші деп атайдыСанның екінші дәрежесін санның квадраты деп атайдыСанның 3- ші дәрежесін санның кубы деп атайды
Ондық жазылуы: 5281=5∙103+2∙102+8∙10+1Квадрилионда қанша нөл бар?
Оқулықтағы есептерді шығарту№195Санның кубы мен квадраты сөздерін қолданып оқу дағдысын қалыптастыру. - Орыс және ағылшын тілдерінде жазады, айтады№1968∙8∙8= сандар көбейтіндісін дәреже түрінде жазыңдар.
Семантикалық картаСөзді тап әдісі.
№20093 ∙94= 2. 15∙152=Көбейтіндіні дәреже түрінде жазады және талдайды9∙9∙9∙9∙9∙9∙9=97
Жеке жұмыс:Сандарды дәреже түрінде жазу.Мыс: 8 = 2∙2∙2=23 27=33Кері жазу арқылы оқушыларға проблмалық жағдайлар туғызып, қиын сәттерде көмектесемін, оқушылардың деңгейлерін саралай отырып, деңгейлік тапсырмалар беремін.Сабақ мақсатын қайталай отырып, оқушылардың қандай деңгейде екенін талдап өтемін
|
Слайд № 4-6
Карточкалар
Слайд №7
|
Сабақтың соңы9.40-9.455 мин
Үйге тапсырма
| Мен жақсы түсіндім........Менің сұрағым бар..........Мен түсінген жоқпын, өйткені................
№203, 204
|
|
Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
| Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
|
Дифференциялық тапсырманы ұсынуДеңгейі жоғары оқушыларды өзгелерді оқыту әдісіне бейімдеу | Оқушылардың топтық және жеке жұмыстарға қатысуын бақылау, дұрыс бағыт беру үшін кері байланыс жасау және қалыптастырушы бағалау жұмыстарын беру арқылы жеке оқудағы жетістіктеріне көздерін жеткізу
| Оқушылардың денсаулығы мен өмірлерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу, сергіту сәтін ұйымдастыру; Сабақ алдында бөлмені желдетіп алу
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|