|
Бөлім: «Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
Мектеп: Пәні: қазақәдебиеті |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
О.Бөкей "Тортай мінген ақ боз ат" әңгімесі. Тортай арманы. |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру: 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма кейіпкерлерін шынайы өмірмен салыстыру; Үзіндіден алған әсерін сипаттап, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру; Кейіпкерлердің шынайы өмірмен байланысы жайлы көзқарасын мәтіннен дәлелдер келтіре отырып нақтылау, өз сөздерін тұжырымдап, бағасын беру. шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; эпизодтың маңыздылығына байланысты хат жазу. |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтыңбасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді. Оқушыларды стопвоч арқылы топқа біріктіру Өткен сабақты вордвел парақшасында пысықтаймыз. Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Есте сақтаңдар!
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы https://wordwall.net/play/86687/396/442 «Қазақәдебиеті» анықтамалығынан |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Топтастыру»әдісі. Т. кестесі. Тортай мен қазіргі заманның Тортайларына тән қасиеттерді топтау сызбасы арқылы көрсетіңдер. Т кестесін толтырыңдар.
Д кейіпкерге тән қасиеттерді анықтайды; оқиға желісі бойынша топтастырады; -нақты дәлелдер келтіреді. - кестені толтырады ҚБ.Бағалау. ақ боз атпен бағалау Тапсырма.2-тапсырма. 1-топ. Шығармадағы кейіпкерлер жүйесін салыстыра отырып, жаңашылдығына баға беру.
ҚБ 2-топ. Комикстік суреттер бойынша кейіпкерлерге баға беріп, эпизодтың маңыздылығын нақтылайды.
3-топ. QR код арқылы берілген бейнені көріп, эпизодтан үзінді көрсетеді.
4-топ. Эпизодты өзгерт әдісі. Берілген эпизодты алып тастап, шығарманы өз ойларымен жазып шығады. Дескриптор:
Тапсырма. 3-тапсырма. Жеке жұмыс. Кейіпкерге хат жазу. Оқушылар қазіргі заманда өмір сүріп жатқан Тортайлардың бейнесін сипаттай отырып, оған хат жазады. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар Тортайға тән қасиеттерді топтау сызбасы арқылы көрсетеді.
Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасайды.
Шығарма мазмұны бойынша пікірілерін бір сөйлеммен білдіреді; Пікірлерін бір сөйлеммен дәлелдейді; Пікірлеріні өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді; Тақырып бойынша қорытынды шығарады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
Оқулықпен жұмыс
А3 парағы,оқулық, маркер
стикер |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Бір кесе шай әдісімен. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
|||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Эпизод бойынша әңгіме құрастырады. |
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
О. Бөкей. Тортай мінер ақ боз ат. Тортай арманы
О. Бөкей. Тортай мінер ақ боз ат. Тортай арманы
|
Бөлім: «Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
Мектеп: Пәні: қазақәдебиеті |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
О.Бөкей "Тортай мінген ақ боз ат" әңгімесі. Тортай арманы. |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру: 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма кейіпкерлерін шынайы өмірмен салыстыру; Үзіндіден алған әсерін сипаттап, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру; Кейіпкерлердің шынайы өмірмен байланысы жайлы көзқарасын мәтіннен дәлелдер келтіре отырып нақтылау, өз сөздерін тұжырымдап, бағасын беру. шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; эпизодтың маңыздылығына байланысты хат жазу. |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтыңбасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді. Оқушыларды стопвоч арқылы топқа біріктіру Өткен сабақты вордвел парақшасында пысықтаймыз. Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Есте сақтаңдар!
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы https://wordwall.net/play/86687/396/442 «Қазақәдебиеті» анықтамалығынан |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Топтастыру»әдісі. Т. кестесі. Тортай мен қазіргі заманның Тортайларына тән қасиеттерді топтау сызбасы арқылы көрсетіңдер. Т кестесін толтырыңдар.
Д кейіпкерге тән қасиеттерді анықтайды; оқиға желісі бойынша топтастырады; -нақты дәлелдер келтіреді. - кестені толтырады ҚБ.Бағалау. ақ боз атпен бағалау Тапсырма.2-тапсырма. 1-топ. Шығармадағы кейіпкерлер жүйесін салыстыра отырып, жаңашылдығына баға беру.
ҚБ 2-топ. Комикстік суреттер бойынша кейіпкерлерге баға беріп, эпизодтың маңыздылығын нақтылайды.
3-топ. QR код арқылы берілген бейнені көріп, эпизодтан үзінді көрсетеді.
4-топ. Эпизодты өзгерт әдісі. Берілген эпизодты алып тастап, шығарманы өз ойларымен жазып шығады. Дескриптор:
Тапсырма. 3-тапсырма. Жеке жұмыс. Кейіпкерге хат жазу. Оқушылар қазіргі заманда өмір сүріп жатқан Тортайлардың бейнесін сипаттай отырып, оған хат жазады. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар Тортайға тән қасиеттерді топтау сызбасы арқылы көрсетеді.
Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасайды.
Шығарма мазмұны бойынша пікірілерін бір сөйлеммен білдіреді; Пікірлерін бір сөйлеммен дәлелдейді; Пікірлеріні өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді; Тақырып бойынша қорытынды шығарады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
Оқулықпен жұмыс
А3 парағы,оқулық, маркер
стикер |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Бір кесе шай әдісімен. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
|||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Эпизод бойынша әңгіме құрастырады. |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















