|
Күні: 15.09. |
Мұғалімнің аты-жөні: Дагистан Е |
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
|||
|
Оқу мақсаттары |
11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 11.2.5.1 - әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін талдау; |
||||
|
Күтілетін нәтиже |
көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесі, кейіпкерлер жүйесінің даралығы; жинақтау мен даралау арқылы көрсетілген өмір шындығы; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; үзінді, қанатты сөз, дәйексөздерді шығармашылық жұмыста орынды қолдану, жанрлық ерекшеліктерін сақтау. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
||||
|
Алдыңғы оқу |
О. Бөкей «Атау-кере» «Ана» бөлімі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
ҚБ |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
|||||
|
«Ойтүркі сұрақтар» |
1.Бөлім неге «Оралу» деп аталды? 2. Ерік Тағанды үйіне не мақсатпен ертіп келді? 3. Тағанның сырт келбеті Айнаға неге ұнамады? 4.Еріктің анасы Тағанды қалай қарсы алды. Дескриптор: Сұрақтарға тиянақты жауап бере алады. |
|
|
||
|
Жаңа сабақ |
Сілтемедегі бейнесабақты мұқият тамашалап, тапсырмаларды орындаңыз. 1-тапсырма. Берілген үзінділерден кейіпкер мінезін анықтаңыз. Дескриптор: Үзіндіні мұқият оқиды; Кейіпкер мінезеін анықтайды. − Үйбай-ау, ұят болды-ау, жолдасыңды өткізіп алайық, − деген айна орнынан тұра беріп еді, оның білегінен басып қайта отырғызған Ерік: − Өзі-ақ өтеді. Омыраудан келмейтін суға ағып өлер деймісің. Қайта таза су кір-қоңын шайып, иіс-қоңысын кетіреді. − Ол кім еді тағы?.. − Ол менің бірге оқыған досым, тәте. Сіз білесіз. Біздің елдікі. Көкеннің ұлы − Таған мақажанов. Нүрке басын оқыс көтеріп алды: − Тәңірім-ау, не айтып отырсың... Өзіміздің мақаңның – алты алашты аузына қаратқан мақажан ақынның немересі ме? Көкен жарықтықтың ұлы ма? апыр-ай, шешесі марқұм болғаннан бері бетін көрген жоқ едім. Ол қайдан жүр, бұл ит өлген жерде! Жеткізіңдер! − Кемпірдің даусы шаңқ етіп қатты шыққаны соншалық, айна селк ете түсті... 2-тапсырма. Шығармадағы Еріктің сөзінен иронияны тауып, автор идеясымен байланыстырыңдар Дескриптор: Ирония табады; Автор идеясымен байланыстырады. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=mritpfcjB6g&list=PLCZ6Ox1-6l5Ig4hNWxdrelRc0uSV21LDz&index=7 |
||
|
Үйге тапсырма |
Бейнесабақта берілген өздік жұмысты орындаңыз. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
О.Бөкей "Атау-кере" романы
О.Бөкей "Атау-кере" романы
|
Күні: 15.09. |
Мұғалімнің аты-жөні: Дагистан Е |
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
|||
|
Оқу мақсаттары |
11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 11.2.5.1 - әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін талдау; |
||||
|
Күтілетін нәтиже |
көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесі, кейіпкерлер жүйесінің даралығы; жинақтау мен даралау арқылы көрсетілген өмір шындығы; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; үзінді, қанатты сөз, дәйексөздерді шығармашылық жұмыста орынды қолдану, жанрлық ерекшеліктерін сақтау. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
||||
|
Алдыңғы оқу |
О. Бөкей «Атау-кере» «Ана» бөлімі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
ҚБ |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
|||||
|
«Ойтүркі сұрақтар» |
1.Бөлім неге «Оралу» деп аталды? 2. Ерік Тағанды үйіне не мақсатпен ертіп келді? 3. Тағанның сырт келбеті Айнаға неге ұнамады? 4.Еріктің анасы Тағанды қалай қарсы алды. Дескриптор: Сұрақтарға тиянақты жауап бере алады. |
|
|
||
|
Жаңа сабақ |
Сілтемедегі бейнесабақты мұқият тамашалап, тапсырмаларды орындаңыз. 1-тапсырма. Берілген үзінділерден кейіпкер мінезін анықтаңыз. Дескриптор: Үзіндіні мұқият оқиды; Кейіпкер мінезеін анықтайды. − Үйбай-ау, ұят болды-ау, жолдасыңды өткізіп алайық, − деген айна орнынан тұра беріп еді, оның білегінен басып қайта отырғызған Ерік: − Өзі-ақ өтеді. Омыраудан келмейтін суға ағып өлер деймісің. Қайта таза су кір-қоңын шайып, иіс-қоңысын кетіреді. − Ол кім еді тағы?.. − Ол менің бірге оқыған досым, тәте. Сіз білесіз. Біздің елдікі. Көкеннің ұлы − Таған мақажанов. Нүрке басын оқыс көтеріп алды: − Тәңірім-ау, не айтып отырсың... Өзіміздің мақаңның – алты алашты аузына қаратқан мақажан ақынның немересі ме? Көкен жарықтықтың ұлы ма? апыр-ай, шешесі марқұм болғаннан бері бетін көрген жоқ едім. Ол қайдан жүр, бұл ит өлген жерде! Жеткізіңдер! − Кемпірдің даусы шаңқ етіп қатты шыққаны соншалық, айна селк ете түсті... 2-тапсырма. Шығармадағы Еріктің сөзінен иронияны тауып, автор идеясымен байланыстырыңдар Дескриптор: Ирония табады; Автор идеясымен байланыстырады. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=mritpfcjB6g&list=PLCZ6Ox1-6l5Ig4hNWxdrelRc0uSV21LDz&index=7 |
||
|
Үйге тапсырма |
Бейнесабақта берілген өздік жұмысты орындаңыз. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













