|
Білім беру ұйымының атауы |
Қызылағаш негізгі мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
|
Бөлім: |
8-бөлім – Ойын арқылы әлеуметтік дағдыларды дамыту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғожа Заманбек Қанатұлы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ойын белсенділігі процесінде әлеуметтік дағдыларын дамыту.Допты ауада тебу әдісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.4.1 - денсаулықты нығайтудағы қиындықтар мен тәуекелдерді ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды жылдам жүгіруге епшілдікке баулу |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Физикалық белсенді болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Техника қауіпсіздігін ескерту. |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. |
Оқушылардың қатарда түзу тұрғанда рын мақтап, мадақтап отыру |
суреттер |
||
|
Жаңасабаққа дайындақ жаттығу 8 минут |
Оқушылардың денесін қыздыру мақсатымен қатармен бір қалыпты спорт залды 4-5 круг айландырып жүгіртемін. Жүгіріп болғасын төрт қатарға тұрғызып, жаттығу жасаймыз.
|
Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау |
Оқушылар жүгіру кезінде және жаттығу жасау кезіндегі дүрыс жасаған оқушылар ды мақтап мадақтап отыру |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырғыш, әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін кеглилер.
|
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
Бұл әдіс қатты ұшып келе жатқан допты ұстау үшін қолданады. Егер жақын жерде қарсылас тұрса, ұшып тұрған аяқ алқымының ортасымен ұстап алу мақсат. Бұл әдісті орындау кезде дененің ауырлық центрі артқа ауысады. Кеуденің жоғарғы бөлігін біраз алға еңкейтіп, қолмен тепе-теңдікті сақтау керек. Көз назары даптың табан алқымына жанасқанға дейін бақылайды. Егер допты еркін табанмен «шығарып салса»жалғасқан жолда түсірген аяқтың жылдамдығын азайтады сонда доп өз күшін жоғалтып, жерге түседі. Жаттығулар: 1 допсыз әрекеттер жасау. Үйренген адам аяғын жамбас сүйегіне дейін көтеріп, сол қалыпта ұстап тұрады да белгі бойынша аяқты жерге түсіреді. 2 ұратын допты ұшып бара жатқан кезде ұстау. Үйренген адам аяғын жамбас биіктігінде көтереді.1,5-2 м қашықтықта тұрған ойынсерік оған ілінген допты лақтырады. Табанмен соқтығысу кезінде доп жерге түседі. 3 Ойынсерік допты былай лақтырады: сонда үйретілген адам оны қозғалыстаұстап алуы керек, (алдымен жүгірісте ал сосын әрекеттен кейін ар жаққа). Әуеде ұшып бара жатқан допты үлкен емес биіктікте ұстау. Егер доп тізе биіктігінен биік емес жер бетінде ұшып жүрсе, онда оны ауада табаннның ішкі жағымен ұстап алуға болады. Бұл әдісті жартылай биік ұшқан доптарды, сонымен қатар биік, тым қатты емес траекторияда ұшқан допты ұстау үшін қолданады. Жаттығу: Аяқты артқа созып, ортан жіліктің ұршық басына айналдырады. Допты өзінен өткізеді. Футболшы денесінің сызығынан аяқ біраз артқа созылады. Аяқтың еркін буындары арқасында доптың жылдамдығы аяқпен жанасқан кезде, ол ойыншының алдына түсетіндей азаяды. |
Допты дұрыс берулерін қадағалау және көрсету Допты әріптесіне ауамен бергенде тура беруін қадағалау Допты әріптесіне козғалыста дұрыс беруін қадағалау |
Оқушылардың допты бір-біріне жеткізіп бергендерін мақтап мадақтап қою |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырғыш, әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін кеглилер. |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 6 минут |
Сабақты қорытындылау: Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойын белсенділігі процесінде әлеуметтік дағдыларын дамыту.Допты ауада тебу әдісі 3 сынып
Ойын белсенділігі процесінде әлеуметтік дағдыларын дамыту.Допты ауада тебу әдісі 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қызылағаш негізгі мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
|
Бөлім: |
8-бөлім – Ойын арқылы әлеуметтік дағдыларды дамыту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғожа Заманбек Қанатұлы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ойын белсенділігі процесінде әлеуметтік дағдыларын дамыту.Допты ауада тебу әдісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.4.1 - денсаулықты нығайтудағы қиындықтар мен тәуекелдерді ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды жылдам жүгіруге епшілдікке баулу |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Физикалық белсенді болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Техника қауіпсіздігін ескерту. |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. |
Оқушылардың қатарда түзу тұрғанда рын мақтап, мадақтап отыру |
суреттер |
||
|
Жаңасабаққа дайындақ жаттығу 8 минут |
Оқушылардың денесін қыздыру мақсатымен қатармен бір қалыпты спорт залды 4-5 круг айландырып жүгіртемін. Жүгіріп болғасын төрт қатарға тұрғызып, жаттығу жасаймыз.
|
Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау |
Оқушылар жүгіру кезінде және жаттығу жасау кезіндегі дүрыс жасаған оқушылар ды мақтап мадақтап отыру |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырғыш, әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін кеглилер.
|
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
Бұл әдіс қатты ұшып келе жатқан допты ұстау үшін қолданады. Егер жақын жерде қарсылас тұрса, ұшып тұрған аяқ алқымының ортасымен ұстап алу мақсат. Бұл әдісті орындау кезде дененің ауырлық центрі артқа ауысады. Кеуденің жоғарғы бөлігін біраз алға еңкейтіп, қолмен тепе-теңдікті сақтау керек. Көз назары даптың табан алқымына жанасқанға дейін бақылайды. Егер допты еркін табанмен «шығарып салса»жалғасқан жолда түсірген аяқтың жылдамдығын азайтады сонда доп өз күшін жоғалтып, жерге түседі. Жаттығулар: 1 допсыз әрекеттер жасау. Үйренген адам аяғын жамбас сүйегіне дейін көтеріп, сол қалыпта ұстап тұрады да белгі бойынша аяқты жерге түсіреді. 2 ұратын допты ұшып бара жатқан кезде ұстау. Үйренген адам аяғын жамбас биіктігінде көтереді.1,5-2 м қашықтықта тұрған ойынсерік оған ілінген допты лақтырады. Табанмен соқтығысу кезінде доп жерге түседі. 3 Ойынсерік допты былай лақтырады: сонда үйретілген адам оны қозғалыстаұстап алуы керек, (алдымен жүгірісте ал сосын әрекеттен кейін ар жаққа). Әуеде ұшып бара жатқан допты үлкен емес биіктікте ұстау. Егер доп тізе биіктігінен биік емес жер бетінде ұшып жүрсе, онда оны ауада табаннның ішкі жағымен ұстап алуға болады. Бұл әдісті жартылай биік ұшқан доптарды, сонымен қатар биік, тым қатты емес траекторияда ұшқан допты ұстау үшін қолданады. Жаттығу: Аяқты артқа созып, ортан жіліктің ұршық басына айналдырады. Допты өзінен өткізеді. Футболшы денесінің сызығынан аяқ біраз артқа созылады. Аяқтың еркін буындары арқасында доптың жылдамдығы аяқпен жанасқан кезде, ол ойыншының алдына түсетіндей азаяды. |
Допты дұрыс берулерін қадағалау және көрсету Допты әріптесіне ауамен бергенде тура беруін қадағалау Допты әріптесіне козғалыста дұрыс беруін қадағалау |
Оқушылардың допты бір-біріне жеткізіп бергендерін мақтап мадақтап қою |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырғыш, әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін кеглилер. |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 6 минут |
Сабақты қорытындылау: Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













