Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Ойынның қабылдау техникасын үйрету |
Мектеп: №8 Өтеген батыр атындағы орта мектебі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Айдарбек Абай Ғабитұлы |
||
|
|
Қатысқаны: 10 |
Қатыспағаны: жоқ |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.1.1. Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл- қозғалыс дағдыларын білу және түсіну |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Волейбол ойынында арнайы спорт жаттығуларын орындай алады |
||
|
Көпшілігі орындай алады: ойын кезінде қимыл қозғалыс дағдыларын біледі және түсінеді |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Ойындағы қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін үйлесімділігін дамытуға арналған дағдыларды игереді. |
|||
|
Бағалау критериі |
Қозғалыс әрекеттерін бақылайды. Қимыл қозғалыс үйлесімділігін сақтайды. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Тосқауыл , шабуылдау, аут. |
||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар |
||
|
- Волейбол ойынын қанша ойыншы ойнайды? |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Волейбол добын ойын барысында қабылдау түрлері |
||
|
Жоспарланған уақыт: 40 |
Жопарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы:10 |
Ұйымдастыру кезеңі, зейін шоғырландыру Бой сергіту жаттығулары:
Дене қыздыру жаттығулары: Жүру. - Аяқтын ұшымен қол жоғарыда. - Қол желкеде, өкшемен жүру. - қол белде табанның сыртымен жүру. - қол белде табанның ішімен жүру. - қол белде аяқты қайыншылап жүру.
Жүгіру. - тізені көтере жүгіру. - өкшені артқа көтере жүгіру. -сол жақ иықтан секіре жүгіру. - оң жақ иықтан секіре жүгіру. - қол белде тік аяқты алға сермеп жүгіру - қол желкеде тік аяқты артқа сермеп жүгіру.
|
Спорт алаңы ысқырық
Уақыт өлшегіш, тор |
|
|
Сабақтың ортасы: 25 |
Жаңа сабақ Мұғалім түсіндірмесі 1-тапсырма. Тапсырма « Ойлан жұптас бөліс » әдісі арқылы жүзеге асады. -Оқушыларыд сапқа тұрғызып, екі топқа бөліп қабылдау техникасын үйрету -Жоғарыдан келе жатқан допты саусақпен қабылдау тактикасын үйрету -Төмен келе жатқан допты білекпен қабылдау әдісін үйрету
Дескриптор: - Допты қабылдау техникасын біледі -Жоғарыдан келе жатқан допты саусақпен қабылдайды -Төменнен келе жатқан допты білекпен қабылдайды Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. 2-тапсырма. «Ойлан жұптас бөліс» әдісі арқылы тапсырма орындалады. -Оқушыларды параллел тұрғызып бір-біріне допты төменен беріп қабылдауды үйрету -Төменнен келе жатқан допты қабылдау кезінде,құлау техникасын үйрету -Төменнен келе жатқан допты алға артқа қозғалу арқылы қабылдау
Дескриптор: - Параллел тұрып допты қабылдай алады -Допты қабылдау кезінде құлау техникасын біледі -алға артқа қозғалып допты қабылдай алады Дескриптордың нәтижесінде «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. 3-тапсырма. Тапсырма «Ойлан жұптас бөлін» әдісі арқылы орындалады. -Оқушыларды сапқа тұрғызып екі топқа бөлу арқылы допты жоғарыдан төменнен, жанынан қабылдау техникасын түсіндіремін -Допты жоғарыдан қабылдау техникасын ойын барысында пайдалануды үйретемін. -Допты төменнен және жанынан қабылдау техникасын ойын барысында қолдануды үйрету
Дескриптор: -Допты жоғарыдан төменнен және жанынан қабылдауды техникасын орындайды. -Допты жоғарыдан қабылдау техникасын ойын барысында пайдаланады -Төменнен және жанынан қабылдау техникасын ойын барысында қолданады Дескриптордың нәтижесінде «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. |
|
|
|
Сабақтың соңы: 5 |
Оқушыларды сапқа тұрғызу қайта денені қалпына келтіру жаттығуларын жасау. Жаймен жүріп, қолды биікке көтеріп төмен түсіріп дем алып, дем шығару. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. |
|
|
|
Саралау әдісі Қарқын тәсілі Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолданамын. Негізгі тапсырмаларды орындауда көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беремін.
|
Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама», «Бас бармақ», «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдістері арқылы оқушылар арасында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
тамсырманы өте дұрыс орындағант және үлгермеген оқушыларға берілетін тапсырмалар. Бірінші: -Волейбол ойынында оқушыларға допты құлап алу тәсілін үйрету. Екінші: тапсырма бойынша допты қабырғамен қабылдау тәсілін үйрету. Үшінші : Волейбол ойынын ойнату арқылы қабыодау техникасын үйрету. |
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтар мен байланыс (тәрбие элементі) |
|
|
АӘД, геометрия, физика. Денсаулық және қауіпсіздік ережесі сақталады. |
|||
|
Тапсырма тәсілі
О |
1.Волейбол добын төменнен қабылдай алмаған оқушылармен жекелей жұмыс жасау.
2. Оқушыларға волейбол добын жоғарыдан төменнен және қабылдау техникасын күрделі түрін беру. - Оқушыларға допты қабырғамен ату тәсілін үйрету |
||
|
Рефлексия
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойынның қабылдау техникасын үйрету
Ойынның қабылдау техникасын үйрету
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Ойынның қабылдау техникасын үйрету |
Мектеп: №8 Өтеген батыр атындағы орта мектебі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Айдарбек Абай Ғабитұлы |
||
|
|
Қатысқаны: 10 |
Қатыспағаны: жоқ |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.1.1. Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл- қозғалыс дағдыларын білу және түсіну |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Волейбол ойынында арнайы спорт жаттығуларын орындай алады |
||
|
Көпшілігі орындай алады: ойын кезінде қимыл қозғалыс дағдыларын біледі және түсінеді |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Ойындағы қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін үйлесімділігін дамытуға арналған дағдыларды игереді. |
|||
|
Бағалау критериі |
Қозғалыс әрекеттерін бақылайды. Қимыл қозғалыс үйлесімділігін сақтайды. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Тосқауыл , шабуылдау, аут. |
||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар |
||
|
- Волейбол ойынын қанша ойыншы ойнайды? |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Волейбол добын ойын барысында қабылдау түрлері |
||
|
Жоспарланған уақыт: 40 |
Жопарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы:10 |
Ұйымдастыру кезеңі, зейін шоғырландыру Бой сергіту жаттығулары:
Дене қыздыру жаттығулары: Жүру. - Аяқтын ұшымен қол жоғарыда. - Қол желкеде, өкшемен жүру. - қол белде табанның сыртымен жүру. - қол белде табанның ішімен жүру. - қол белде аяқты қайыншылап жүру.
Жүгіру. - тізені көтере жүгіру. - өкшені артқа көтере жүгіру. -сол жақ иықтан секіре жүгіру. - оң жақ иықтан секіре жүгіру. - қол белде тік аяқты алға сермеп жүгіру - қол желкеде тік аяқты артқа сермеп жүгіру.
|
Спорт алаңы ысқырық
Уақыт өлшегіш, тор |
|
|
Сабақтың ортасы: 25 |
Жаңа сабақ Мұғалім түсіндірмесі 1-тапсырма. Тапсырма « Ойлан жұптас бөліс » әдісі арқылы жүзеге асады. -Оқушыларыд сапқа тұрғызып, екі топқа бөліп қабылдау техникасын үйрету -Жоғарыдан келе жатқан допты саусақпен қабылдау тактикасын үйрету -Төмен келе жатқан допты білекпен қабылдау әдісін үйрету
Дескриптор: - Допты қабылдау техникасын біледі -Жоғарыдан келе жатқан допты саусақпен қабылдайды -Төменнен келе жатқан допты білекпен қабылдайды Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. 2-тапсырма. «Ойлан жұптас бөліс» әдісі арқылы тапсырма орындалады. -Оқушыларды параллел тұрғызып бір-біріне допты төменен беріп қабылдауды үйрету -Төменнен келе жатқан допты қабылдау кезінде,құлау техникасын үйрету -Төменнен келе жатқан допты алға артқа қозғалу арқылы қабылдау
Дескриптор: - Параллел тұрып допты қабылдай алады -Допты қабылдау кезінде құлау техникасын біледі -алға артқа қозғалып допты қабылдай алады Дескриптордың нәтижесінде «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. 3-тапсырма. Тапсырма «Ойлан жұптас бөлін» әдісі арқылы орындалады. -Оқушыларды сапқа тұрғызып екі топқа бөлу арқылы допты жоғарыдан төменнен, жанынан қабылдау техникасын түсіндіремін -Допты жоғарыдан қабылдау техникасын ойын барысында пайдалануды үйретемін. -Допты төменнен және жанынан қабылдау техникасын ойын барысында қолдануды үйрету
Дескриптор: -Допты жоғарыдан төменнен және жанынан қабылдауды техникасын орындайды. -Допты жоғарыдан қабылдау техникасын ойын барысында пайдаланады -Төменнен және жанынан қабылдау техникасын ойын барысында қолданады Дескриптордың нәтижесінде «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. |
|
|
|
Сабақтың соңы: 5 |
Оқушыларды сапқа тұрғызу қайта денені қалпына келтіру жаттығуларын жасау. Жаймен жүріп, қолды биікке көтеріп төмен түсіріп дем алып, дем шығару. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. |
|
|
|
Саралау әдісі Қарқын тәсілі Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолданамын. Негізгі тапсырмаларды орындауда көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беремін.
|
Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама», «Бас бармақ», «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдістері арқылы оқушылар арасында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
тамсырманы өте дұрыс орындағант және үлгермеген оқушыларға берілетін тапсырмалар. Бірінші: -Волейбол ойынында оқушыларға допты құлап алу тәсілін үйрету. Екінші: тапсырма бойынша допты қабырғамен қабылдау тәсілін үйрету. Үшінші : Волейбол ойынын ойнату арқылы қабыодау техникасын үйрету. |
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтар мен байланыс (тәрбие элементі) |
|
|
АӘД, геометрия, физика. Денсаулық және қауіпсіздік ережесі сақталады. |
|||
|
Тапсырма тәсілі
О |
1.Волейбол добын төменнен қабылдай алмаған оқушылармен жекелей жұмыс жасау.
2. Оқушыларға волейбол добын жоғарыдан төменнен және қабылдау техникасын күрделі түрін беру. - Оқушыларға допты қабырғамен ату тәсілін үйрету |
||
|
Рефлексия
|
|||
шағым қалдыра аласыз









қушылардың қажеттіліктеріне қарай(көмек керек пе, əлде
күрделі тапсырмалар беру керек пе) түрлі кестелерді немесе
жаттығулар мен тапсырмаларды жасау.












