Сабақтың тақырыбы: Абай ҚұнанбайұлыӨлең сөздің—патшасы,сөз-сарасы
| Мұғалімнің аты-жөні: Оспан ӘКүні: 28.11.2017 |
СЫНЫП: 8
| Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспаған оқушылар саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Ақынның өмірін,шығармашылығын түсіндіреді, өлеңнің идеясын өз сөзімен баяндайды |
Сабақ мақсаттары
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Ақынның өмірін,шығармашылығын түсіндіреді,
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Өлеңнің идеясын түсіндіреді,құрылысына талдайды
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Өлеңнің идеясын түсіндіреді, дәйек сөз келтіреді.
|
Тілдік мақсат |
|
Бағалау критерийі | Ақынның өмірін,шығармашылығын түсіндіреді, өлеңнің идеясын өз сөзімен баяндайды |
Құндылықтарды дарыту | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, қарым-қатынас жасау қабілеті дамиды |
Пәнаралық байланыс | Тарих, ән күй |
Бастапқы білім | Абайдың өмірбаянына,шығармаларына шолу жасайды. |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Топта ынтымақтастық қарым-қатынас орнатуға ықпал ету арқылы оқушыларды Абайдың өлең шумақтары арқылы топқа біріктіремін. 1 - тапсырма. «Ара» тәсілі арқылы алдыңғы алған білімдерін еске түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз 2- тапсырма. Жаңа сабақты слайд арқылы көрсету
|
Аудио жазба, билердің портреттері |
Сабақтың ортасы
| 3-тапсырма«Бірге ойлаймыз,талқылаймыз» Өлеңдегі үш негізгі ойды үш топ жазады.
4- тапсырма. «Өлеңді сатылай кешенді талдау» Жұмыстың алгоритмін ұсыну Өлеңді сатылай кешенді талдауЖұмыс алгоритмі.1. Авторы. 2. Тақырып. 3. Жанр түрі. 4. Идеясы. 5. Шумақ. 6. Тармақ. 7. Бунақ. 8. Буын 9. Теңеу Эпитет – 10. Сөздік: 5- тапсырма Сергіту сәті «АОӨҰҮІЫ» әріптерін «Желсіз түнде жарық ай» әнінің әуеніне салады
| АКТ құралдарыФлипчарт, түрлі-түсті маркерлерБейнепроектор |
Сабақтың соңы | « Топтастыру»
Кері байланыс «ҚҚҚ» әдісіҚызық,құнды,қиын
Үйге тапсырма: «Өлең сөздің—патшасы,сөз-сарасы» өлеңін жаттау
| . |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
Қабілетті оқушыларға тапсырманы күрделендіріп беремін.
| Түсінгені бақылау ,жауап, сұрақ –жауап, бағдаршам арқылы бір-бірін бағалау. Бағалау сабақтың өн бойында, барлық кезеңінде мадақтау, мараппаттау, түрлі-түсті фигуралар, жұлдызшалар. «Бас бармақ» әдісі арқылы жүзеге асып отырады | Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс (тәрбие элементі)
|
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|