Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындауды үйренеді.
Материалдың қысқаша нұсқасы


Тексерілді:


Бөлім

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты:

Утемуратова Агила

Күні:

16.02.2024

Сынып:

5 «Г» Қатысушылардың саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.30

ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау;

Сабақтың мақсаты:

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындауды үйренеді.

Құндылықтар

Денсаулық: Денсаулық – мол байлық.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

3 мин.











Өткен білімді еске түсіру

4 мин.

Сабақтың ұйымдастыру кезеңі. Құндылық: Денсаулық. «Байлық та, атақ та, даңқ та адамды шын бақытты ете алмайды. Дені сау кедей ауру патшадан бақыттырақ». Сократ

1. Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескерту.

«Жылы лебіз» тренингі. Оқушыларды шаттық шеңберіне тұруға шақырамын. Оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін бір біріне смайликтер беру арқылы білдіреді.

Үй тапсырмасын тексеру №876


Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Spin the Well» платформасы арқылы сұрақ жауап.


  1. Есепте: 1,2 х 4=

  2. Бірліктен де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан ............... деп аталады.

  3. 0,7; 0,70; 0,700; қандай бөлшектер?

  4. Есепте: 0,6 х 7=

  5. Есепте: 0,4 х 3=

  6. Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту ережесі.

  7. Есепте: 0,5 х 3=

  8. Есепте: 1,2 х 1,2=

  9. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін айт?

  10. Есепте: 2,3 х 2=

Мұғаліммен амандасады

Оқушылар сабаққа дайындалады, құрал жабдықтарын шығарады.

Бір-бірімен амандасып, сәттілік тілейді.



  1. 4,8

  2. Ондық бөлшек

  3. Өзара тең бөлшектер

  4. 4,2

  5. 1,2

  6. Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек; Ондық бөлшекте үтірден кейін неше цифр болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен ажытарту керек.

  7. 1,5

  8. 1,44

  9. Үтірге назар аудармай, көбейтуді орындау керек.Көбейткіштердің екеуінде неше ондық таңба болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен ажытарту керек.

  10. 4,6



«Мадақтау сөз» әдісі белсенді арқылы оқшуыларды бағалау







Дескриптор:

Әр дұрыс жауапқа-

1 балл






5-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Тақта


Интербелсенді тақта



Сабақтың ортасы

11 минут

1-тапсырма «Тарсия» әдісі

Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді, топта талқылайды





Дескриптор:

-сұрақтарды жауаптарымен дұрыс сәйкестендіреді –

1 балл

-сұраққа ауызша жауап береді – 1 балл

Жалпы 2 балл


Жұмыс дәптерлері.

Тақта





5-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Тақта



7 минут

2-тапсырма. Жеке жұмыс «Кім жылдам» әдісі


1) Тік төртбұрыштың ауданы 21,5 см, ұзындығы 5 см. Енін табыңдар?

2) Самал 2,16 кг, ал Айша одан 3 есе кем алма жинады. Айша неше кг алма жинады?




Есептің шартын жазады.

Тапсырманы жұмыс дәптеріне орындайды.

Тапсырмаларды тақтада орындау ұсынылады.


Дескриптор:

-есеп мәтініне қарай өрнек құрастырады-

1 балл

-Формуласын жазады -1 балл

-ондық бөлшектерді бөлуді орындайды-1 балл


Жалпы 3 балл

Жұмыс дәптерлері.

Тақта

Таратпа қағаздар

Интербелсенді тақта



3 минут

Сергіту сәті.

Оқушылар би қимылдарын қайталайды.


Интербелсенді тақта


10 минут

3-тапсырма Оқулықпен жұмыс: №884

Жұптық жұмыс

Амалдарды орындаңдар:

  1. (4,23 – 2,34) : 21=

  2. (7,13 + 9,25) : 13=

  3. (50 – 8,6) : 92=

  4. (28,88 + 35,8) : 28=

  5. (65,95 – 0,45) : 52=

  6. (1,85 + 3,25) : 34=

  7. (4,04 + 5,16) : 46=

  8. (0,8 + 0,55) : 15=




Тапсырманы жұппен орындайды

Амалдарды орындаңдар:

  1. (4,23 – 2,34) : 21=1,89 : 21=0,09

  2. (7,13 + 9,25) : 13=16,38 : 13=1,26

  3. (50 – 8,6) : 92=41,4 : 92= 0,42

  4. (28,88 + 35,8) : 28=64,68 : 28=2,31

  5. (65,95 – 0,45) : 52=65,52 : 52=1,26

  6. (1,85 + 3,25) : 34=5,1 : 34=0,15

  7. (4,04 + 5,16) : 46=9,2 :46=0,2

  8. (0,8 + 0,55) : 15=1,35 : 15=0,09



Дескриптор:

- амалдардың орындалу реттілігін біледі– 1 балл

-ондық бөлшектерді қосуды (азайтуды) орындайды– 1 балл

-ондық бөлшектерді бөлуді орындайды– 1 балл

-өрнектің мәнін дұрыс шешеді

1 балл


Жалпы 4 балл


Интерактивті тақта


Бекіту

4 минут


Сабақты қорытындылау

Өтілген тақырып бойынша сұрақ жауап

Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді қалай орындаймыз?

Есепте: 3,5 : 7=

Егер бөлінгіш бөлшек ондық бөлшектің бүтін бөлігіштен кем болса, онда бөліндінің бүтін бөлігі неге тең болады?

Егер бөлінгіштің бөлшек бөлігін бөлгенде қалдық қалса, оған қажетінше қай цифрды тіркеп жазып, бөлуді жалғастыру керек?

Үйге тапсырма: №886

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін мақсатқа жеткен жетпегендерін айтып сабақты қорытындылайды. Және бағалау парағында алған ұпайларын айтып, өздерін бағалайды.


Бағалау

Жалпы 10 балл бойынша бағаланады


Бағалау: «Ми заряды» әдісі

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

Сабақта мен білімімді толықтырдым / толықтырмадым

Маған тапсырма орындау қиын болды / жеңіл болды

Маған сабақ ұнады / ұнамады

Мен нені өзгерткім келеді?

Мен нені қалдырғым келеді?

Тақырып бойынша кері байланыс қағаздары арқылы өзінің сабақтан не ұнағанын, не білгісі келетінін, не білгенін жазады.


«WhatsApp» әдісі арқылы мұғалімге кері байланыс жасайды.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.03.2025
101
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі