|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
|
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Сатыбалдиева Назерке Кайратовна |
|
|
Күні,айы: |
18.03.2025ж |
|
|
Сынып:5 «А» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспақан оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: оқушылардың ондық бөлшектерді көбейту тақырыбы бойынша есептер шығару арқылы білімдерін пысықтап, тиянақтау |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
Топты флешка әдісімен топқа бөлінді. Топ аттары бірлік тобы, ондық тобы, жүздік тобы
Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Әр оқушы флешка таңдау арқылы өз орнына отырады.
Ондық бөлшек дегеніміз не? Ондық таңбалар дегеніміз не? Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша қалай салыстырылады? Ондық бөлшектер қалай қосылады? Ондық бөлшектерді қалай айырамыз? |
Бағалау шкаласымен бағаланады. Әр оқушы және әр бір топ бағаланады.
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Тақта
Оқылық Жұмыс дәптер |
|
Сабақтың ортасы (6-35 минут)
Топтық жұмыс |
Ондық бөлшекті көбейту
М
+
4
М
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуде де ондық бөлшекті натурал сандарға көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік, және үлестірімділік қасиеттері орындалады. Ауыстырымдылық
қасиеті: Мысалы: 1,5 · 4,8 = 4,8 · 1,5 7,2 = 7,2
. Өрнектің мәнін табыңдар: 1) (8,02 – 6,9) · 4,7 = 1,12 · 4,7 =5,264; 2) 5,9 · (1,274 + 15,326) = 5,9 · 16,6 = 97,94; 3) (142,08 – 140,199) · 3,7 = 1,881 · 3,7 = 6,9597; 4) (53,8123 + 4,0677) · 0,14 = 57,88 · 0,14 = 8,1032. . Есептеңдер:
Топтық жұмыс
|
Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек; Шыққан нәтижеден көбейткіштердің екеуінде үтірден кейін неше ондық таңба тұрса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен айырып бөлу керек.
Егер көбейтіндіде цифрлар саны айыратын таңбалар санынан аз болса, онда сол жағынан нөлдердің қажетті саны тіркеліп жазылады. Есептер шығару кезеңі. 791. 629 · 31 = 19499 болатынын ескеріп, 1) 62,9 · 31= 1949,9;6) 6,29 · 0,031 = 0,19499; 2) 6,29 · 3,1 = 19,499;7)0,629 · 0,31 = 0,19499; 3) 629 · 3,1 = 1949,9;8) 6,29 · 0,0031 = 0,019499; 4) 62,9 · 0,31 = 19,499;9) 0,629 · 0,0031 = 0,0019499. 5) 62,9 · 3,1 = 194,99 792. Көбейтуді орындаңдар: 1) 1,3 · 1,2 = 1,56;6) 9,05 · 2,3 = 20,815; 2) 2,7 · 5,3 = 14,31;7) 11,07 · 0,63 = 6,9741; 3)1,28 · 4,9 = 6,272;8) 29,1 · 4,5 = 130,95; 4) 0,467 · 2,4 = 1,1208;9) 0,782 · 1,4 = 1,0948. 5) 18,2 · 6,1 = 111,02; |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
Өткен сабақты оқушының есінде сақтауға арналған жаттығу
Топтық жұмыс оқушының ортаға бейімделуіне өте пайдалы
|
|
|
Жұптық жұмыс
Сергіту сәті
|
Бинго әдісі
|
Мұнда әр бір оқушы өз жұбына сене білу
Бинго әдісінде әр бір оқушы 1 санды таңдау арқылы өткен сабақтарға шолу, логикалық сұрақтар, жылдам есептер шығарады. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Жаңа материалды пысықтау. Есептеңдер: 1) 0,52 = 0,5 · 0,5 = 0,25; 2) 0,33 = 0,3 · 0,3 · 0,3 = 0,09 · 0,3 = 0,027; 3) 0,082 = 0,08 · 0,08 = 0,0064; 4) 0,0112 = 0,011 · 0,011 = 0,000121. Рефлексия |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
|
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Сатыбалдиева Назерке Кайратовна |
|
|
Күні,айы: |
18.03.2025ж |
|
|
Сынып:5 «А» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспақан оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: оқушылардың ондық бөлшектерді көбейту тақырыбы бойынша есептер шығару арқылы білімдерін пысықтап, тиянақтау |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
Топты флешка әдісімен топқа бөлінді. Топ аттары бірлік тобы, ондық тобы, жүздік тобы
Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Әр оқушы флешка таңдау арқылы өз орнына отырады.
Ондық бөлшек дегеніміз не? Ондық таңбалар дегеніміз не? Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша қалай салыстырылады? Ондық бөлшектер қалай қосылады? Ондық бөлшектерді қалай айырамыз? |
Бағалау шкаласымен бағаланады. Әр оқушы және әр бір топ бағаланады.
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Тақта
Оқылық Жұмыс дәптер |
|
Сабақтың ортасы (6-35 минут)
Топтық жұмыс |
Ондық бөлшекті көбейту
М
+
4
М
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуде де ондық бөлшекті натурал сандарға көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік, және үлестірімділік қасиеттері орындалады. Ауыстырымдылық
қасиеті: Мысалы: 1,5 · 4,8 = 4,8 · 1,5 7,2 = 7,2
. Өрнектің мәнін табыңдар: 1) (8,02 – 6,9) · 4,7 = 1,12 · 4,7 =5,264; 2) 5,9 · (1,274 + 15,326) = 5,9 · 16,6 = 97,94; 3) (142,08 – 140,199) · 3,7 = 1,881 · 3,7 = 6,9597; 4) (53,8123 + 4,0677) · 0,14 = 57,88 · 0,14 = 8,1032. . Есептеңдер:
Топтық жұмыс
|
Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек; Шыққан нәтижеден көбейткіштердің екеуінде үтірден кейін неше ондық таңба тұрса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен айырып бөлу керек.
Егер көбейтіндіде цифрлар саны айыратын таңбалар санынан аз болса, онда сол жағынан нөлдердің қажетті саны тіркеліп жазылады. Есептер шығару кезеңі. 791. 629 · 31 = 19499 болатынын ескеріп, 1) 62,9 · 31= 1949,9;6) 6,29 · 0,031 = 0,19499; 2) 6,29 · 3,1 = 19,499;7)0,629 · 0,31 = 0,19499; 3) 629 · 3,1 = 1949,9;8) 6,29 · 0,0031 = 0,019499; 4) 62,9 · 0,31 = 19,499;9) 0,629 · 0,0031 = 0,0019499. 5) 62,9 · 3,1 = 194,99 792. Көбейтуді орындаңдар: 1) 1,3 · 1,2 = 1,56;6) 9,05 · 2,3 = 20,815; 2) 2,7 · 5,3 = 14,31;7) 11,07 · 0,63 = 6,9741; 3)1,28 · 4,9 = 6,272;8) 29,1 · 4,5 = 130,95; 4) 0,467 · 2,4 = 1,1208;9) 0,782 · 1,4 = 1,0948. 5) 18,2 · 6,1 = 111,02; |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
Өткен сабақты оқушының есінде сақтауға арналған жаттығу
Топтық жұмыс оқушының ортаға бейімделуіне өте пайдалы
|
|
|
Жұптық жұмыс
Сергіту сәті
|
Бинго әдісі
|
Мұнда әр бір оқушы өз жұбына сене білу
Бинго әдісінде әр бір оқушы 1 санды таңдау арқылы өткен сабақтарға шолу, логикалық сұрақтар, жылдам есептер шығарады. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Жаңа материалды пысықтау. Есептеңдер: 1) 0,52 = 0,5 · 0,5 = 0,25; 2) 0,33 = 0,3 · 0,3 · 0,3 = 0,09 · 0,3 = 0,027; 3) 0,082 = 0,08 · 0,08 = 0,0064; 4) 0,0112 = 0,011 · 0,011 = 0,000121. Рефлексия |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
|

шағым қалдыра аласыз





















