Пәні: математика Күні: 26.11.18Сынып: 1 «Ж» | Мұғалімнің аты-жөні: Үйсінбай А. |
Сабақтың тақырыбы | Ондықпен санау |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.1.4. Санның жаңа бірлігі ондық туралы түсінік беру. 100-ге дейін ондықтармен санау, жазу салыстыру. |
Сабақтың мақсаттары
| Барлық оқушылар: ондықпен санауды біледі, ондықпен берілген сандарды салыстырады, жазады.Көптеген оқушылар: ондық пен бірлікті ажыратады.Кейбір оқушылар: дөңгелек сандармен амалдар орындай алады. |
Бағалау критерийлері
| Ондықпен тура және кері санай алады;Ондықпен берілген сандарды салыстыра алады;Дөңгелек сандарды жаза алады. |
Тілдік мақсаттар
| Қосу, азайту амалдарының компонеттері, артық, кем, тең, ондық, бірлік. |
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар арасындағы ынтымақтастық қарым-қатынастар |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары | Слайд, видео |
Бастапқы білім
| екі таңбалы сандарды қосу, азайту, салыстыру |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру.Үлкенге де сіз,Кішіге де сіз.Құрметпенен сіздерге Сәлем бердік біз.Оқушыларды цифрлармен топқа бөлу:1 топ: 1,2,3,4,5,6,7,82 топ: 10,20,30,40,50,60,70,803 топ: 11,12,13,14,15,16,17,184 топ: артық, кем, тең Топ ережесімен танысу. | Слайд
Цифрлар, таңбалар. |
Сабақтың ортасы | Сабақтың мақсатымен таныстыру:Санның жаңа бірлігі ондық туралы түсінік беру. 100-ге дейін ондықтармен санау, жазу салыстыру. Санағыш таяқшалардың қандай айырмашылықтары бар?Таяқшалардықалай санаған ыңғайлы деп ойлайсыңдар?Бүгінгі сабақта ондықпен санауды үйренесіңдер.Саны көп заттарды ондықпен санау ыңғайлы. Бір ондықта 10бірлік бар.Топтық жұмыс:1топ:Түсіп қалған сандарды жаз:10, ...., 30, ....., 50, ....., 70, ...., 90 , 100 Дескриптор:Түсіп қалған сандарды жаза алады;2 топ: адас қан сандарды тура ретпен жаз.80, 20, 40, 90, 10, 70Дескриптор:Дөңгелек сандарды тура ретпен жаза алады;3 топ: дөңгелек сандарды тауып, жаз:14, 20, 17, 40, 80, 2, 12, 30, 50, 5, 15, 100Дескриптор:Дөңгелек сандарды тауып жазады;4 топ: мысалдарды тексеріп, дұрыс жауабымен сәйкестендір:30+10=50 2020+30=60 4040-20=30 5070+10=60 7050+20=50 80Дескриптор:Дөңгелек сандарды қоса алады;Дөңгелек сандарды азайта алады;Дұрыс жауаптармен сәйкестендіре алады.Бағалау: От шашуЖеке жұмыс: дәптермен жұмыс |
Слайд
Карточкалар
№1 жұмыс дәптер |
Сабақтың соңы | Тест:60 пен 30 қосындысы:а) 80 ә) 90 б) 502. 80 мен 10-ның айырмасы:а) 80 ә) 70 б) 603. салыстыр: 20+10 * 40-10 а) < ә) > б) =Жұппен тексеруДескриптор:Ондықтарды қоса алады;Ондықтарды азайта алады;Мысалдарды салыстырады;Бағалау;Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау | Слайд
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|